PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645955}

Transformers: Wiek zagłady

Transformers: Age of Extinction
6,2 101 445
ocen
6,2 10 1 101445
3,1 9
ocen krytyków
Transformers: Wiek zagłady
powrót do forum filmu Transformers: Wiek zagłady

Żenada roku 2014

ocenił(a) film na 1

Historia z życia wzięta. Młody chłopiec, około sześciu lat jest fanem RoboCopa. Tego prawdziwego, nie dziadostwa z 2014. Obejrzał jedynkę, dwójkę, a teraz nie może się oderwać od trójki. Nagle pojawia się niesławna scena gdzie Roboglina zakłada skrzydła i lata nad Detroit. Nasz mały bohater patrzy z niedowierzaniem, a po chwili z niesmakiem i zażenowaniem rzuca, bardziej do siebie niż do kogoś, hasło: "taaaaaaa.... no fajnie że". Zapamiętałem ten obrazek, bo to dowód na to, że istnieje poziom głupoty i absurdu, którego nie łykną nawet takie małe brzdące.
Najnowszy film Michaela Baya to jest modelowy przykład takiego poziomu. To nie jest film, to są dwie godziny i czterdzieści pięć minut ciągłego "taaaaaaa.... no fajnie że". Nie będę tracił czasu ani klawiatury na wymienianie co w Tranformersach numer cztery jest złe. Można napisać o tym pracę magisterską. To już nawet nie dno. Dno dla tego czegoś jest sufitem. To chyba pierwszy raz, kiedy czuję się po seansie podobnie umęczony, jak po kabanie wszech czasów - Battleship: bitwa o ziemię.
Zanim ktoś mi zarzuci, że to taki typ, taka konwencja, gadam jak stary dziad - nie. Nie zgadzam się. Poprzednie odsłony bywały znośne, a mój wewnętrzny ośmiolatek zakochał się w Pacific Rim. Tylko tam było krótko, intensywnie i wesoło. Tutaj zaś jest żenada, syf i kiła. Wiek zagłady nie pasuje nawet do kategorii "tak zły, że aż dobry". Najsmutniejszy jednak jest fakt ile film zarobił i ostatnie sceny, które zwiastują kolejną część. Taaaaaa... no fajnie że...

http://zabimokiem.pl/transformers-4-taaaaaaa-no-fajnie-ze/

ocenił(a) film na 10
SithFrog

Nie zgadzam Cię z tobą trollu.

ocenił(a) film na 1
filmowy03817

To nie jest trolling tylko moja opinia. O gustach się nie dyskutuje, każdy ma swój. My się raczej nie zgodzimy, bo wiele mogę zrozumieć ale dycha dla jednego z najgorszych filmów wszech czasów... spadłem z fotela. I nie, nie mówię wcale o Transformersach.

ocenił(a) film na 10
SithFrog

Jaki najgorszy film wszech czasów.To jest mega czadowy film

ocenił(a) film na 1
filmowy03817

"I nie, nie mówię wcale o Transformersach."

Czytamy ze zrozumieniem, tak? No ale powiem wprost, chodzi oczywiście o SW:Ep2: Atak klaunów. To nie jest złe tylko jako prequel do SW to jest dramatycznie słaby film w ogóle. Pod każdym względem sztuki filmowej.

ocenił(a) film na 10
SithFrog

Aha ok.

ocenił(a) film na 1
SithFrog

Bierzesz pod uwagę, że kłócisz się z fake kontem założonym by podbijać oceny ostatniego hobbita i transformersów? ;)

ocenił(a) film na 1
Dealric

Chyba masz rację. Nikt przy zdrowych zmysłach nie da dychy Atakowi Kl(o/au)nów.

ocenił(a) film na 1
SithFrog

Przede wszystkim nikt przy zdrowych zmysłach nie da 10 transformersom. Atak Klonów to przy tym niemalże arcydzieło s-f.

ocenił(a) film na 6
Dealric

Boże, ominął mnie shitstorm. :( Ale i tak idę po popcorn.

ocenił(a) film na 8
SithFrog

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wystawi oceny 1.

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wystawi 9 transformersom.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Już ci tłumaczyłem na forum Hobbita. Ocena 1 to bezmyślny hejt. Ocena 10 również może oznaczać bezmyślny yyy... fanatyzm, ale często użytkownicy wystawiają tę ocenę nie filmom, które faktycznie uważają za arcydzieła, tylko swoim ulubionym. Np. ja Avengers nie uważam za arcydzieło, ale wystawiłem mu ocenę 10, bo po prostu uwielbiam ten film:)

Nie wiem jakie jest przeciwieństwo tego, może określenie "film, którego nienawidzę" będzie tu pasował, ale naprawdę nie wiem, jak ktoś, kto widział poprzednie części mógł pójść na Wiek Zagłady i spodziewać się czegoś innego? Ja oczekiwałem świetnej muzyki, epickich momentów, rozwałki między robotami, Optimusa oraz bohaterów, którzy nie będą wkurzać. Oczekiwania zostały spełnione, więc wystawiłem 9:) Natomiast jedynka to wyraz hejtu ludzi, których wkurza, że jest to najbardziej kasowy film roku ;p

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Nic nie tłumaczyłeś.
To jedynie twoja absurdalna opinia, osoby która o obiektywizmie nawet nie słyszała.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Nie wiesz, co masz odpowiedzieć na ten temat:) Wiesz, że mam tu rację. Jeżeli oczekiwałeś filmu akcji w stylu Mrocznego Rycerza czy jakiegoś dramatu, to wg tych oczekiwań ocena 1 jest słuszna, tylko co to świadczy o kimś, kto miałby takie oczekiwania po poprzednich częściach.

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Wiem co odpowiedziec i odpowiedzialem. Taka jest prawda. Probujesz swoja absurdalna opinie zmienic w najwtzsza prawde.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Właśnie nie wiesz i nie potrafisz na to odpowiedzieć:)

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Na co odpiwuedzuec niby? Na twoj wymysl?

ocenił(a) film na 8
Dealric

Wymysł? Widziałeś poprzednie części, a spodziewałeś się czegoś innego, ja nie mogę... Rozumiem, że jednym się podoba, a innym nie, ale po co chodzić do kina, jeżeli należy się do tych drugich?

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Wiesz czego oczekiwałem od tego filmu?
Przeciętnego blockbustera innego niż poprzednie części (tak obiecywali twórcy), z niezłymi efektami i akcją.
Dostałem obrażający inteligencję widzów gniot, którego z szacunku dla innych filmów nie można filmem nazwać.

I tak, całe pieprzenie o tym, że 1 są dla trolli to twój absurdalny wymysł wynikający z braku umiejętności obrony własnego zdania.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Zgadzam się, że logiki w tym mało niestety, ale mi to nie przeszkadzało w poprzednich częściach i nie przeszkadza w tej. Już napisałem, czego oczekiwałem od tego filmu. Czy gniot, to kwestia gustu. Odmienne zdanie potrafię uszanować.

Oceny 1 dla trolli? Myślałem, że ja pisałem, iż 1 to ocena, którą wystawiają trolle. Jeżeli to dla ciebie najgorszy film, jaki widziałeś w życiu i gorszych już nie ma... proszę bardzo, wystawiaj. Ja tam nigdy nawet 2 nie wystawiłem, a 3 i 4 bardzo mało. Widać lepiej potrafię sobie dobrać filmy do gustu.

PS. Przeciętne blockbustery tyle nie zarabiają. A tu mamy tendencję rosnącą.

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Skrót myślowy, oceny dla trolli, czyli ocena wystawiana przez trolla.
Jest to jeden z najgorszych filmów jakie widziałem, tak.

I ponownie. Zarobki nie mają NIC, ALE TO NIC wspólnego z jakością filmu.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Jakością to może i nie, ale popularnością tak.

Ja najgorszemu filmowi, jaki widziałem, czyli Skyline wystawiłem 3. Nie wiem, co wystawiłeś poprzednim częściom Transformersów, ale skoro chciałeś pójść na Wiek Zagłady do kina, to musiały ci się podobać. A Wiek Zagłady aż tak poziomem od poprzedników nie odstawał.

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Kto powiedział, że poszedłem do kina?
I nie, nie dałem za wysokich ocen poprzednikom, a i tak wiek zagłady mocno odstawał od nich.

ocenił(a) film na 8
Dealric

To ściągnąłeś? Nie potępiam, ale mam pytanie: po co? Skoro nie lubisz tej serii, to czemu na siłę oglądasz?

ocenił(a) film na 1
Ryloth

To rodzi inne pytanie.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy po prostu nie czytasz tego co tutaj piszę?
Zadałeś już to pytanie i dostałeś już odpowiedz.

ocenił(a) film na 8
Dealric

Nie dawałeś wysokich ocen poprzednikom -> nie lubiłeś tych filmów/mało cię obchodziły.

Cały czas nie odpisałeś mi, czemu chciałeś ten film obejrzeć, skoro dobrze wiedziałeś, jakie są poprzednie części. Takiej odpowiedzi mi nie udzieliłeś.

ocenił(a) film na 1
Ryloth

Udzieliłem. I powtarzać się nie będę. Zacznij czytać co się do ciebie pisze.

ocenił(a) film na 8
Dealric

A ty przestań kluczyć i patrz, co napisałeś wyżej, bo to nijak się ma do mojego pytania.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Masz 100% rację Ryloth :) Ocena 10 jest wystawiana filmom, które ktoś uważa za ulubione a nie ze względu na dobrą fabułę czy obsadę. Jaki jest sens wystawiania najwyższej oceny jeżeli oprócz dobrej gry aktorskiej i rozbudowanej fabuy film się nie podobał ?

ocenił(a) film na 8
1Ironhide1

Dokładnie. Na filmwebie ocenia się wg tego, jak bardzo się nam dany film podobał. A w każdym razie robi tak większość. Dlatego Wiek Zagłady ma u mnie 9, chociaż zasługuje na mniej:)

ocenił(a) film na 4
1Ironhide1

Nie, ocena 10 jest dla wybitnych filmów. Dać transformersom 10 to zbrodnia przeciwko kinematografii. Od dodawania do ulubionych jest serduszko przy miejscu na ocenę.

ocenił(a) film na 10
Xardas96

Tak wiem, że przy miejscu na ocenę jest serduszko. Wszystkie filmy z serii Transformers je otrzymały :) Nie zmienia to faktu iż uwielbim Transformers i według mnie zasługują na 10 :D

użytkownik usunięty
filmowy03817

Twoja odpowiedź mnie rozśmiesza

ocenił(a) film na 7
SithFrog

Chłopaki przesadzacie!!!
Dać 1 i 10 to gruba przesada w obie strony, film nie jest arcydziełem ale też nie jest totalną klapą
sam film ocenił bym na 5 czyli średnio dodaje 2 punkty ze naprawde dobre efekty specjalne, fakt faktem ta część jest dużo słabsza od pozostałych ale nie można do równać z takimi gniotami jak KAC WAWA.

ocenił(a) film na 7
ari78

w sumie racja.

ari78

Nie oceniłem tego filmu ale spróbuję go podsumować:
Gra aktorska, fatalna, reżyseria jeszcze gorsza, technika filmowania tanie filmy klasy b lub c, ostatnio taką technikę filmowania widziałem w latach 90-tych na kasetach video. Efekty specjalne moim zdaniem gorsze niż w trzech poprzednich częściach w wielu momentach po prostu przesadzone. Jako fan poprzednich trzech części oraz miłośnik filmów S-F miałbym problem z wypowiedzeniem pozytywnych słów na temat czwartej części Transformers.

ocenił(a) film na 2
ari78

Mówisz poważnie? "Film ocenił bym na 5 [Średni]" - jednym słowem, gdyby z tego filmu usunąć wszystkie efekty, to grę aktorską (powiedziane na wyrost), fabułę i muzykę oceniłbyś na 5? Dla ciebie to co zostałoby z tego filmu jest średnie? I jeszcze zestawiasz to z Kac Wawa, gdzie różnica budżetu to jakieś 209 milionów dolarów?
Z ciekawości zapytam: czy jakby na ekranie było więcej wybuchów to dałbyś 5+3, czyli w sumie ocena 8 i bardzo dobry?

ocenił(a) film na 7
kacperpl

Po częsci się z tobą zgodzę, film nie dorównuje poprzednim częścią, możliwe ze moja ocena jest zawyżona, ale twoja ocena 2 myśle ze sporo za niska, dobrze cię rozumiem, sprawa gustu kazdy ocenia wg swoich odczuć

ocenił(a) film na 2
ari78

Jest totalną klapą przeczytaj komiks i zrozumiesz ... Toszto gówno jakich mało ...

ocenił(a) film na 2
zewral

A co ma komiks do filmu? Ja żadnego o Transformersach nie czytałem, a film uważam za gniot jakich mało.

SithFrog

Stare Robocopy to nie są filmy dla 6-latka

ocenił(a) film na 1
hal9000_mk2

Masz 100% rację. Sam, jako dziecko, miałem koszmary po kilku scenach z jedynki i dwójki.

ocenił(a) film na 2
SithFrog

Widzę, że kogoś jeszcze rodzice nie pilnowali jak trzeba ;)

Oj niestety zgodzę się z twoim punktem widzenia. A o ironio, ówczesne dzieci nieupilnowane przez rodzicieli i oglądające nieodpowiednie dla nich filmy, dziś kręcą głową nad ich remakami, choćby tym wspomnianym Robocopem z 2014 robionymi pod PG-13 ... ech, infantylizacja kina i komercja totalna. Tak dalej pójdzie za parę lat doczekamy wersji dla sześciolatków.

Na "Pacific Rim" bawiłam się świetnie mimo, że to przecie niby też taka letnia głupotka niezobowiązująca zbytnio szarych komóreczek ;) ale była zrobiona z werwą i dystansem.

Tymczasem na seansie naszych biednych Blaszaczków IV wynudziłam się niemiłosiernie. Dawno, żaden film mnie tak nie zmęczył. Nawet irytacji nie zdołałam z siebie po nim wykrzesać. Raczej nie tak to powinno wyglądać xp

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mma_2

Poziom komentarza mówi o tobie wszystko. Wisienka na torcie jest fakt, że oceniasz dwójkę Matrixa jako 10/10. Więcej komentarza nie trzeba ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
mma_2

I powiem to po stokroć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 1
mma_2

Uważaj, zaraz się spocisz.

SithFrog

Pierwsze części były ciekawe,ale to była tragedia,z całym szacunkiem dla Wahlberga.

ocenił(a) film na 7
SithFrog

Ok, zdechłem, Pacific Rim super, transformersy gunwo. A oba filmy tak samo głupie i ładne, tylko transformersy dłuższe i więcej scen. Zresztą bardziej rozbudowanych niż w PR. No cóż, nie ma jak konsekwencja :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones