PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7,9 223 886
ocen
7,9 10 1 223886
7,8 54
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
powrót do forum filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Ech...

ocenił(a) film na 9

Oglądasz film, wiesz, że się kiedyś skończy i od pierwszej minuty pieruńsko tego żałujesz... taki to film.

ocenił(a) film na 9
affinity

I dlatego trzeba się cieszyć, że takie filmy powstają.

ocenił(a) film na 6
affinity

Bez przesady. Jest mnóstwo lepszych filmów w podobnym klimacie. Ten jest niezły, ale tylko tyle.

ocenił(a) film na 7
crimson80

Otóż to.

ocenił(a) film na 7
crimson80

Przeszarżowany, przesadzony, reżyser momentami powinien jednak wziąć na wstrzymanie,
czasem warto trochę wyciszyć i zwolnić

crimson80

Podasz kilka tytułów? Jeśli znasz lepsze filmy o podobnym klimacie to chętnie obejrzę :)

ocenił(a) film na 6
malinoweLego

Większość filmów braci Coen począwszy od debiutu "Blood simple" do "To nie jest kraj dla starych ludzi" Potem już było gorzej. Polecam też serial "Fargo" zwłaszcza pierwszy sezon. "Wolny strzelec", "Wyspa tajemnic", "Zniknięcie" - wersja oryginalna Holenderska, Donnie Darko", "Prosty Plan", "Płytki grób". To moja subiektywna opinia. Niektórzy mogą stwierdzić, że w/w filmy nie mają nic wspólnego z "trzema billboardami" - moim zdaniem jeśli chodzi o klimat - mają. Jest jeszcze sporo innych.
"Trzy billboardy.."wydają się być bardzo Coenowskie jeśli weźniemy pod uwagę te dramaty kryminalne z domieszką czarnego humoru. Gdyby ten film był ich uznany byłby za raczej średni , a przynajmniej ja bym go za taki uważał.

ocenił(a) film na 9
crimson80

Braci czy sióstr? Never know...

marcin_gardela

Nie pomyliło Ci się coś z Wachowskimi przypadkiem?

ocenił(a) film na 9
Burek_KO

No jasne, sorki :)

ocenił(a) film na 9
crimson80

Mnie też "Trzy billboardy..." skojarzyły się z kinem braci Coen, ale gdyby to faktycznie oni go nakręciliby, uznałabym, że wrócili do formy. :D

ocenił(a) film na 10
crimson80

Na tym filmie sie usmialam. Na filmach braci Coen - chyba nigdy.

ocenił(a) film na 9
Nana5

Usmialas sie? Hmm... wg mnie nie bylo tam zbyt wielu chwil do smiechu, to raczej ludzkie dramaty...

ocenił(a) film na 9
Ewiatko

Kuriozalne sprawy. Całe kino się smialo, przez lzy.

ocenił(a) film na 9
Nana5

Widziałaś "Bracie,gdzie jesteś?"? Jeśli nie, to polecam Ci bardzo. George Clooney drżący na myśl, że zabraknie mu pomady do włosów to obraz, który przywołuje u mnie chichot ;)

ocenił(a) film na 9
crimson80

Wyrocznia przemowila, jak widac nasza opinia nie ma tu znaczenia bo.. bo tak!

ocenił(a) film na 6
Dziedzic_2

Nie rozumiem Twojego wpisu. Nie wiem kto jest wyrocznią:) Ogólnie rzecz biorąc opinie nie mają większego znaczenia (no chyba, że dla twórców:)) . To indywidualna sprawa. Wszystko jest subiektywne:) Jednemu się coś podoba innemu nie:) Trzeba mieć dystans:)

crimson80

Bardzo popieram tę wypowiedź. I polecenie "Zniknięcia", to jest dopiero kapitalny film

ocenił(a) film na 8
crimson80

z jednej strony taka wypowiedź ucinająca dyskusje o tym dobrym filmie denerwuje bo przecież trudno twierdzić, że w ostatnich dekadach nie było lepszych filmów, ale też nie ma wielu dobrych ostatnio... ale z drugiej dzięki za listę tytułów, kilku z nich nie widziałem i dodają do kolejki :)

ocenił(a) film na 10
malinoweLego

Mi na myśl przychodzi jeszcze Gran Torino, Rzeka tajemnic, ogólnie filmy Clinta Eastwooda chyba mają podobną atmosferę.

ocenił(a) film na 7
malinoweLego

Polecam "Promised Land" z Mattem Damonem w podobnym klimacie. Moim zdaniem lepszy niż "trzy Billboardy"

ocenił(a) film na 9
crimson80

Ależ mnie wkurzają takie komentarze... "bez przesady"? To jest czyjaś opinia człowieku, uszanuj to że ktoś się zachwyci, a ktoś zmiesza film z błotem. Nie wstawiaj "bez przesady", tak jakby faktem było to, że film jest średni.

ocenił(a) film na 6
EternalViewer

Phi...przecież szanuje opinie innych, wyraziłem też swoją. Co się czepiasz człowieku? Gdzie ja kogoś mieszam z błotem? Rzeczywiście "bez przesady" jest prawdziwą zniewagą:) Czy ocena 6 jest tak niska? Coś Ci się pomyliło:) Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 9
crimson80

... a czy ja napisałem że kogoś mieszasz z błotem albo że to zniewaga? Mówię tylko że tego typu komentarze są bez sensu na poziomie merytorycznym. Przykład: "-to najlepszy film jaki widziałem! -bez przesady, ja widziałem lepsze". Nie ma tu pola do dyskusji, omawiania wad i zalet filmu, tylko druga osoba kwestionuje prawo pierwszej do oceniania filmu po swojemu, nie podaje żadnych argumentów, tylko wystawia kontropinię. Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
EternalViewer

ale "Affinity" się nie czepiasz chociaż napisał jedno zdanie. Nie uzasadnił dlaczego film mu się spodobał:) Czyli jednemu wolno, innemu nie:)? Poza tym gdzie tu jakieś kwestionowanie prawa do czegokolwiek?

ocenił(a) film na 9
crimson80

Dobra, widzę że koncepcja zbyt skomplikowana, więc bardzo upraszczając: jest różnica w napisaniu "lody czekoladowe są najlepsze na świecie" (co zrobił affinity) i napisaniu "nieprawda, lepsze są truskawkowe" (co zrobiłeś Ty). Choć oba komentarze bardzo krótkie i zdawkowe, to affinity po prostu wyraża swoje zdanie, a Ty je negujesz i jedynie przedstawisz inne typy, bo myślisz inaczej. Żeby było jasne - nie ma nic złego w myśleniu inaczej, ale bez sensu jest wypowiadanie się "nieprawda, ja wolę to". A on woli tamto i co z tego? Ja przykładowo nie będę wchodzić na forum fanów lodów czekoladowych i pisać że "przecież lepsze są truskawkowe", bo to głupie. Ale już co innego gdybym wszedł i napisał że moim zdaniem truskawkowe są lepsze bo nie wiem, mniej szkodzą na zęby i truskawki mają więcej wartości odżywczych - otwiera to pole do jakiejś dyskusji. Twój komentarz - nie. W tym tonie to ja mogę wejść do każdego tematu z pochlebną/krytyczną opinią innych napisać "bez przesady, X było dużo lepsze/gorsze".

ocenił(a) film na 8
crimson80

Na przykład jakie? Nie ironizuję, pytam serio. Chętnie obejrzę żeby mieć porównanie.
Już nie ważne, doczytałam dalsze komentarze :)

ocenił(a) film na 9
affinity

Same here, bro. Same here.

ocenił(a) film na 10
affinity

Zdecydowanie :)

ocenił(a) film na 6
affinity

No nie bardzo. Ma to momenty, ale daleko mu do poziomu "In Bruges" .

ocenił(a) film na 9
affinity

Dokładnie miałem to samo uczucie.

ocenił(a) film na 6
affinity

Szkoda tylko, że zakończenie słabiutkie.

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Naprawdę słabiutkie?
Mnie się wydało idealne!
Spodziewałeś się, że na końcu ustalą kto zabił?

ocenił(a) film na 7
ja_gosia

Zakończenia właśnie nie rozumiem. Ten facet do którego jechali jest odpowiedzialny za śmierć córki tej babki, czy nie udało się tego ustalić?
Ja odbieram to tak, że nie udało się znaleźć winowajcy, a pojechali żeby rozprawić się z gwałcicielem innej skrzywdzonej dziewczyny. W prawdzie nie udało się rozwiązać osobistej zagadki, ale przynajmniej mają możliwość pomóc innej rodzinie, która jest w podobnej sytuacji??

ocenił(a) film na 8
Brian_FF78

Dobrze kumasz :)

ocenił(a) film na 9
affinity

dokladnie to samo odczucie. Dawno sie tak nie delektowalem fabula filmu i aktorstwem jak przy tym. Genialny film. Idealne zakonczenie... mistrzostwo.

affinity

Bardzo ciekawy i to trzeba mu przyznać. Warto oglądnąć, jednak nie zaliczyłabym go do najlepszych. Zakończenie pozostaje niedopowiedziane co często ma pozytywny odbiór, ale ja czuje lekki niedosyt. Ktoś chce podzielić się swoimi refleksjami na temat zakończenia? :)

Sayu24

Zakończenie iście przystające do całości. To obraz mówiący o tym, że tylko dobro rodzi dobro. Mówiąc, że nie wiedzą, czy ubiją drania, pokazują, że są prawymi ludźmi, że grają do innej bramki. Sprawiedliwość musi mieć ludzkie podwaliny, tylko wtedy znosi ciężar cierpienia. Kara musi mieć właściwy wymiar. A samosąd okalecza.

ocenił(a) film na 7
Sayu24

Myślę, że zakończenie jest nieoczywiste, ale jednoznaczne. Koleś był w armii, nietrudno spreparować badania dna jeśli armii zależy na dobrym PR.

ocenił(a) film na 9
yush

Stawiam że gwałcił, ale jakąś kobietę w Iraku. Mówił wszak o tym, że koledzy tylko patrzyli. W Ebbing gwałciciel raczej działał sam.

ocenił(a) film na 7
truegod

Lub też, patrząc na jego usposobienie i skłonności do przechwalania się, on był jednym z "patrzących się" w Ebbing. Cóż, otwarte zakończenie :)

użytkownik usunięty
Sayu24

Dałbym 8,gdyby skończyło się tak jak myślałem, że się skończy. Miałem jednak nadzieję, że się mylę. I faktycznie. Zakończenie - dla mnie - było idealne. Dlatego dałem 9. Dobrze, że czytam komentarze po filmie. Bo spojlery, bez ostrzeżenia rosną jak grzyby po deszczu.

ocenił(a) film na 8

Chyba jednak dałeś 8 :)

użytkownik usunięty
ja_gosia

Faktycznie! Dzięki! Będąc bezpośrednio po seansie jeszcze "nie ochłonąłem" i nawet tego błędu nie wyłapałem. Po czasie emocje nieco opadły, stąd zostaję przy "8". Nie ma możliwości edycji treści postu, więc już tak zostanie. Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za zwrócenie uwagi.

ocenił(a) film na 8

Taka podpowiadajka, bo może nie jesteś świadom: jak przy swoim poście naciśniesz ten wykrzyknik w kółeczku to tam uruchamiasz możliwość edytowania posta.
Chociaż jak empirycznie właśnie zaobserwowałam, że nie zawsze można poprawić swój post i chyba można to zrobić dopóki ktoś na niego nie odpowie. Jeżeli to tak działa to sprytny zabieg, żeby dyskusja trzymała się kupy ;)

użytkownik usunięty
ja_gosia

Wiem, ale edycja możliwa jest tylko przez kilka minut. Polecam "7 psychopatów" - jednego z i nich sam Sam Rockwell.

affinity

animeplanets

ocenił(a) film na 9
affinity

idealna puenta

ocenił(a) film na 9
affinity

I taki to film jak dla mnie, który szczególnie nie trzyma w napięciu, który nie ma zawrotnej akcji i nie wyciska strasznie łez a jednak po obejrzeniu cały czas siedzi w glowie.

ocenił(a) film na 8
betina407

Właśnie tak!

ocenił(a) film na 9
affinity

Najkrótsza i jednocześnie najbardziej treściwa recenzja ever! :D Miałam identycznie.

A gdyby ktoś miał ochotę zerknąć na moją opinię, to zapraszam:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2011209979120565&id=1991025304 472366

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones