PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7,9 224 233
oceny
7,9 10 1 224233
7,8 54
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
powrót do forum filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Kiedy reżyser wypuści drugą część? Przed Oskarami? Bo przecież brakuje zakończenia.

ocenił(a) film na 1
LeoMessi86

Tam i z początkiem był duży problem ;-)

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

O rany :/ A od interpretacji własnej to już głowa rozboli ? Zakończenie świetne, pozostawiające widzowi miejsce na przemyślenia i interpretacje tego jak on sam by się zachował w tej sytuacji. Cały film to rzucanie nam pod nos niesamowicie ciężkich tematów na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi i każdy może dochodzić do prawdy o nich własną i bardzo często zupełnie inną drogą. Do tego filmu po prostu trzeba dorosnąć by go zrozumieć, to pewnego rodzaju majstersztyk.

Co do Shape of Water - to film bardzo dobrze zrobiony, muzyka, zdjęcia, montaż, to wszystko na mistrzowskim można powiedzieć poziomie. Ale treść tego filmu to dawno już znane i często powtarzane banały, więc Kształt Wody pomimo 13 nominacji moim zdaniem zgarnie co najwyżej 2-3 statuetki i powtórzy wyczyn Lincolna, a Billboardy mają realną szanse na 4-5 statuetek pomimo 7 nominacji.

ocenił(a) film na 6
PMRock

Bilbordy 4-5 Oskarów :D? Max 2... McDormand musi dostać, ale boje się, że przegra z Hawkins bo są porównywalne kursy bukmacherskie a przecież McDormand zagrała znacznie lepiej, więc coś tu śmierdzi.
Do tego Rockwell powinien dostać Oskara, ale może przegrać z W. Defoe któremu już dawno się Oskar należał i który zagrał świetnie we "Florida Project".
Za nic więcej ten film Oskara nie dostanie.
Teraz "Kształt Wody":
Najlepszy film, najlepszy reżyser (pewniak i przeważnie idzie w parze), najlepsza muzyka (pewniak), najlepszy scenariusz, najlepsza scenografia (pewniak).

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

A więc po kolei :
Kształt Wody (13 nominacji) -
1.Najlepszy Film - tu film ma jakieś szanse, ale są więksi faworyci
2.Najlepszy reżyser - tu jest większa szansa niż w pierwszej kategorii, ale nadal pewniakiem film nie jest
3.Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - tu raczej bez szans, choć dobra rola Hawkins i też się boję, że może ona zgarnąć nagrodę McDormand.
4.Najlepsza aktorka drugoplanowa - tu szczerze nie mam obeznania jeszcze dużego, bo oprócz Spencer nie widziałem pozostałych kandydatek, Spencer zagrała dobrze, ale nie wybitnie, więc jeśli pozostałe zagrały ponad dobry poziom to nagrody nie będzie
5.Najlepszy aktor drugoplanowy - tu nagroda musi iść do Rockwella.
6.Najlepszy scenariusz oryginalny - Tu nagroda idzie do Billdoardów, ew do Uciekaj bez dwóch zdań. Według mnie Shape of Water nie przedstawiło nam niczego ciekawego co wyrwałoby nas z fotela.
7.Najlepszy dźwięk - Tu według mnie Kształt Wody nie ma szans z Blade Runnerem czy Baby Driverem. Nie oglądałem Baby Drivera, ale wiele osób chwali efekty specjalne i ten film podobne zbierze Oscary Techniczne.
8.Najlepszy montaż - tu też będą walczyć Baby Driver i Blade Runner, Kształt Wody raczej bez szans.
9.Najlepszy montaż dźwięku - to samo co wyżej.
10. Najlepsze kostiumy - tu Oscar zarezerwowany dla Piękna i Bestia
11. Najlepsze zdjęcia - tu faworytem jest Dunkierka czy też Blade Runner.
12. Najlepsza scenografia - Kolejny Oscar dla Piękna i Bestia, ew. dla Blade Runner.
13. Najlepsza muzyka oryginalna - nie mam pojęcia.

A więc podsumowując Kształt Wody pomimo świetnych zdjęć, muzyki itd. na Oscary Techniczne raczej szans nie ma, więc z automatu odpada 7 nominacji, zostaje 6 - aktorka i aktor 2 planowy, aktorka pierwszoplanowa, film, scenariusz i reżyser. Myślę, że te twoje 5 typowanych to może być za dużo, ale mogę się mylić.


Co do Billboardów to jest 7 nominacji:

1.Film - tu moim zdaniem jest to jeden z faworytów
2.Scenariusz - Jeden z faworytów
3.Aktorka pierwszoplanowa - zdecydowany faworyt
4, 5. Aktor drugoplanowy - faworyt, choć może być niespodzianka bo jest tam jeszcze jak zauważyłeś Dafoe.
6. Muzyka - tu raczej pewne, że Oscara nie będzie
7. Montaż - Tu też się nie zapowiada.

Fakt, z 5 Oscarami może przesadziłem :) Ale 4 mogą być.

użytkownik usunięty
PMRock

Witam,
Od dłuższego czasu śledzę różne typowania i po własnej analizie sądzę, że rozdanie będzie wyglądało mniej więcej tak:

Best Picture: "Trzy billboardy" lub "Kształt wody" (ja akurat kibicuję obu filmom, które podobają mi się w takim samym stopniu). Jednak może być sytuacja jak rok temu, gdzie każdy mówił "wygra La La Land..." - wygrał "Moonlight", który był zazwyczaj na drugiej pozycji w typowaniach. Może więc wygrać i to nie tak niespodziewanie np. Get Out (dla mnie tylko dobry film), czy Lady Bird. Kluczowy też jest brak (całkowicie niezrozumiały) nominacji za reżyserię dla McDonagha. Kibicuję "Trzem billboardom" gdyż w końcu po wielu latach wygrałby film prawdziwe doceniany przez widzów (ocena 8.3 na imdb), ale i wygrana "Kształtu..." byłaby dla mnie też zadość uczynieniem za zeszłoroczną przegraną "La La Land" - filmu tak samo pięknego i magicznego.
Best Director: Del Toro. Kto jak nie on? Reżyseria prosta, bez szpanu, klasyczna. Tym bardziej, że to jedyna okazja, by go docenili - później znów wróci do tworzenia kina mniej przystępnego dla szerszej widowni lub kina traktowanego głównie jako rozrywkowe.
Best Actor: Gary Oldam (gdyż nie ma Franco). Zwrot akcji: Daniel Day Lewis zgranie czwartą statuetkę przed emeryturą.
Best Actress: Frances McDormad
Best supporting actor: Sam Rockwell lub Dafoe (oba trumfy u mnie na "Tak")
Best supporting actress: Allison Jannaye (rola - majstersztyk)
Best screenplay
- adapted: "Call Me by Your Name"
- original: "Trzy billboardy" (lub Get Out)
Best cinematograpy: Roger Deakins (zdjęcia perfekcyjne, niezwykłe, kuszące, wizualnie pozwalające, majestatyczne, doskonałe, magiczne...- mogę pisać pochwały na 50 stron, ale po co, gdy każdy rozumie ten zachwyt). Jeśli on nie wygra ulice miast zaleją tłumy protestujących i dojdzie do krwawych zamieszek, ale...Akademia idąc swym potencjalnym oczarowaniem "Kształtem wody" może nagrodzić go w tej kategorii (też mnie zachwyciły i oczarowały, ale tu pochwała pisana byłaby tylko na 30 stron). Albo nagrodzą "Dunkierkę".
Best score: Olek Desplat ("Kształt wody"). Dla mnie jest on na drugiej pozycji najlepszego scoru 2017 roku- na pierwszej jest Greenwood, ale uprzedzona Akademia go nie nagrodzi.
Best production design: "BR 2049" lub "Kształt wody"
Best costume design: Phantom Thread
Best make up: Darkest Hour
Best visual effects: "BR2049"
Best sound mixing: "Baby Driver"
Best sound editing:"Br 2049" lub "Baby Driver"
Best film editing: "Baby Driver" ( innej opcji nie ma)

Czyli "Kształt wody" może zdobyć realnie 2, optymistycznie 5 Oscarów. "Trzy billboardy" - 3-4 Oscary.
"Baby Driver" - 2-3 Oscary.
"Darkest Hour" - 2 Oscary.
I największy przegrany (żal i smutek) Blade "Arcydzieło Dekady" Runner 2049 - 1-2 Oscary.

Filip z Konopii: Get Out zdobywa trzy oscary: Film, reż, scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones