Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

1 godz. 55 min.
  • Kolejny pewniak Oscarowy jak dla mnie

32
    39odpowiedzi
    ost.
    • gnat8010
      gnat8010

Kolejny? Tak z ciekawosci co jeszcze typujesz bo chyba nie te sredniaki jak dunkierka czy blade runner?

• HV71
        HV71

hehe

• misiu68
        misiu68

nie wiem czy ma nominację, ale za zdjęcia Dunkierka dla mnie to nr 1

• gnat8010
          gnat8010

ma jakies nominacje na pewno ale jako calosc wypada na prawde srednio

• misiu68
            misiu68

co prawda forum dotyczy filmu "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" ale skoro przywołałeś w tym miejscu Dunkierkę, to powiem, że mnie się podobał, tzn. wg mnie jest dobry, ponieważ do tej pory pamiętam to przenikające poczucie pustki i osamotnienia podczas oglądania tego filmu, a dla mnie jest to jednym z kryteriów oceny filmu - żeby coś poczuć. No i jak wspomniałam zdjęcia - niezwykle kontrastowe kadry, które potęgowały to uczucie. Także pokazanie wojny w mikro skali - milionów możliwości różnych pojedynczych ludzkich historii. Ale jak to mówią "rzecz gustu" i po to jest taki filmweb :)

• gnat8010
            gnat8010

Dunkierka ma oczywiscie swoje plusy i wiele osob ja kupilo jako dobry film i ja to rozumiem ale to jest inny film wojenny niz moj ulubiony Szeregowiec Ryan ktory dla mnie jest najlepszym filmem o WWII jaki powstal i taka Dunkuierka jako film wojenny o uciekaniu od wojny to nie moje klimaty

• misiu68
            misiu68

Ok, czyli ja rozumiem tak, że wg Ciebie nie film jest średniawy tylko fabuła Ci nie pasuje. Tak czy siak a Sz.Ryan nie jest po trochu o swego rodzaju uciekaniu z wojny? ;)

• gnat8010
            gnat8010

ta szczegolnie ladowanie w normandii najbardziej krwawa wojenna scena ataku jaka widzialem w filmach wojennych za co Ryan dostal kategorie R a dunkierka pg13 czyli film dla dzieci :-)

• misiu68
            misiu68

Dlatego napisałam "o swego rodzaju uciekaniu z wojny", bo czy w tej opowieści nie było to spiritus movens bohaterów? A jak chodzi o lądowanie w Normandii zgadzam się w 100% - znanych jest wiele obrazów dokumentalnych. Ale odeszliśmy od tematu, widziałam wczoraj Trzy billboardy... dla mnie też 8 a może nawet 9

• gnat8010
            gnat8010

na tle slabego roku filmowego 2017 sie wyroznia

• misiu68
            misiu68

yhm, właśnie obejrzałam Uciekaj! o którym gdzieś przeczytałam, że przoduje w wyścigu o Oskary - i nie mogę się ............. no nie wiem co nie mogę, brakuje mi słowa ;)

• misiu68
            misiu68

w sobote na TVP Kultura będzie Locke, ciekawe jak go znajdujesz? ;)

• pelkie
            pelkie

Dunkierka technicznie jest ok,pewnie nominacja za zdjęcia ,dźwięk i reżyserię będą, ogólnie film "nijaki".
            Nawet nie chcę porównania z "Szeregowiec Ryan" ,bo uważam tak jak Ty, to jeden z najlepszych filmów wwll. Pozdrawiam

• everyman84
          everyman84

Chyba żartujesz sobie..Oscara w kieszeni za zdjęcia ma Roger Deakins za Blade Runner'a 2049. Przemawia za tym wszystko: nie ma jeszcze statuetki, robił zdjęcia do wielkich i kultowych filmów więc będzie to forma "zadośćuczynienia&qu ot; i sam BR ewidentnie zdjęciami stoi. Jeśli już miałbym dać Oscara Dunkierce to ma duze szanse w kategorii montaż i dźwięk..pozdrawiam

• misiu68
            misiu68

Może tak być, nie oglądałam jeszcze - wiem, duże zaniedbanie, muszę nadrobić ;)
            Zatem idąc tym tropem czy Gary Oldman dostanie za Churchilla? No nie wiem czy to jest dobra droga (patrz Leo), ja jestem za, chociaż też jeszcze nie widziałam Czasu mroku :-)

• everyman84
            everyman84

Oldman to oscara powinien dostać za drugoplanową rolę w Leonie Zawodowcu, w Szpiegu też był świetny-myślę, że dostanie w tym roku raczej jestem pewny-zgarnął juz Globa, poza tym konkurencji nie ma jakies wielkiej, troche mi to przypomina role Lincolna w wykonaniu Day-Lewis'a, choc Czas Mroku tez jeszcze nie widziałem ale tak przewiduje...

• misiu68
            misiu68

Zdecydowanie za Stansfielda "give me everyoooone!!!!!!!!!!!!&q uot;

• gnat8010
            gnat8010

do czas mroku tylko napisy potrzebne bo dobra kopia juz jest

• Goszka_
            Goszka_

A ja bym się jednak z tym zdjęciami zastanowiła. Te z "Dunkierki" są lodowato piękne i magnetyzujące.

• misiu68
            misiu68

he he coś mi wygląda na to, że kobitki są z ogrodu a faceci z garażu ;)

• everyman84
            everyman84

oczywiście-w Dunkierce zdjęcia też świetne i myślę, że miedzy tymi dwoma sie rozstrzygnie, ale to jednak Deakins wygra-bo dużo ekspertów mówi, że jak nie teraz to nigdy..ale Akademia myslę dobrze to podzieli i BR 2049 zgarnie za zdjęcia i scenografie a Dunkierka za montaż i dzwięk..:)

• misiu68
            misiu68

są nominacje za zdjęcia i dla Dunkierki i dla BR2049 :) tbc

• pelkie
            pelkie

Nigdzie nie napisałem że dostanie Oscara za zdjęcia to samo tyczy się reżyserii
            Mam na myśli tylko nominacje. ..

• everyman84
            everyman84

a ja nic nie napisałem że Trzy Billboardy dostanie za zdjęcia, a o reżyserii w ogóle nie wspomniałem..czytaj ze zrozumieniem przyjacielu. Oczywiście za film chyba faworyt swoją drogą..

• everyman84
            everyman84

a ja nic nie napisałem że Trzy Billboardy dostanie za zdjęcia, a o reżyserii w ogóle nie wspomniałem..czytaj ze zrozumieniem przyjacielu. Oczywiście za film chyba faworyt swoją drogą..

• pelkie
            pelkie

Czytaj ze zrozumieniem...pisałem o Dunkierce. Pozdrawiam

• misiu68
            misiu68

A kto powiedział, że coś tam napisałeś?

• Jordan_fw
      Jordan_fw

Zdecydowany faworyt moim zdaniem ;)
      Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do zapoznania się z recenzją: https://recenzjekultury.w...

• LeoMessi86
      LeoMessi86

Przegra z lepszym "Kształtem Wody". Tak to jest jak się nie potrafi zakończenia zrobić.

• pelkie
        pelkie

Czy wszystko musisz mieć podane jak na tacy żebyś był usatysfakcjonowany ? użyj wyobraźni jeśli nie zrozumiałeś przesłania.
        Pozdrawiam

• LeoMessi86
          LeoMessi86

Wyobraźni używa się czytając książkę, a nie oglądając film. Nie dziwi brak nominacji dla reżysera.

• Jordan_fw
      Jordan_fw

Czy Trzy billboardy za Ebbing, Missouri dostaną zasłużone (a może nie) oscary? Zapraszam do zapoznania się z recenzją: https://recenzjekultury.w...

• DrugiSeans
      DrugiSeans

Wygląda na to, że to rzeczywiście oscarowy pewniak. Nagrody za scenariusz i za rolę Frances McDormand wydają się niemal pewne, chociaż za film może być cięzko, ponieważ McDonagh między słowami porusza masę trudnych dla Amerykanów tematu, a jednak Akademia woli dzięki swoim nagrodą uwznioślać pewne tematy, a nie wywoływać burzę. Niezależnie od wszystkiego, dobrze, że takie filmy są zauważone, szczególnie, że to kawał dobrego kina.

Trochę więcej oscarowych i nie tylko, rozkmin o "Trzech billboardach..." tutaj https://www.youtube.com/w...

• misiu68
        misiu68

słabiutka recenzja - właściwie opowiadają to, co każdy sam w filmie może zobaczyć - Ameryki nie odkrywają ;) i na dodatek ta irytująca maniera wymowy współczesnej młodzieży, którą ma pani blondynka. W polskim języku mówi się "wlaŚnie" a nie "właSNie", "skończyĆ" a nie "skonczyC", w słowie "się" powinna być słyszana głoska "Ś" a nie "S" - nie mówi się ;) "sje", widzicie nawet nie wiadomo jak to zapisaĆ

• DrugiSeans
          DrugiSeans

Drogi misiu68 - tak się składa, że język ma to do siebie, że ewoluuje, najszybciej - oczywiście w mowie potocznej. Inaczej mówiło się 50 lat temu, inaczej 100, itd. Tutaj akurat kryje się piękno języka, który jest dynamiczny. Bo jeśli język się nie rozwija, znaczy - umiera. O ile '68 w pana nicku to pana rocznik, to założę się, że mówi pan np. "On patrzAł na mnie dziwnie". W literaturze lat 50. - odmiana jak najbardziej właściwa - dziś, można się skrzywić, słysząc ją. To, że zanika nosowość w języku polskim, to po prostu stwierdzony fakt. Tak samo faktem jest, że nasz język twardnieje, jest to proces nasilający się. Gwarantuję panu, że w XVI w. pana XX-wieczna wymowa przyprawiałaby o zawrót głowy. Także w imieniu tej nieznośniej młodzieży: proszę zaakceptować, że język polski się zmienia. I każdy rozsądny polonista powie panu: i całe szczęście! Bo to znaczy, że dużo z tego języka korzystamy;)

• misiu68
            misiu68

Proszę posłuchaĆ co na ten temat mówi "naczelna polonistka kraju" Pani Katarzyna Kłosińska, z którą zgadzam się całkowicie, ale nie o tym, nie o tym, TA recenzja tego wybitnego filmu jest miałka i na skraju spojleru
            Ps. 68 to nie mój rok urodzenia ;)

• misiu68
            misiu68

A propo's ewoluowania (to nie to samo co akceptowanie błędów) dam sobie prawą rękę obciąć, że takie "ewolucje" jak "POSZŁEM" czy "WŁANCZAĆ" nigdy nie zostaną uznane za formy poprawne, ale już "spojler"(z ang. to spoil - popsuć) jak najbardziej taką ewolucje językową akceptuję
            Ps. 68 to nie mój rok urodzenia ;)
            2 Ps. Młodzież nie jest nieznośna :)

• DrugiSeans
            DrugiSeans

A propos, napisał Pan źle a propos, jak już chcemy się bawić w puryzm językowy. A ręką lepiej nie szafować, bo można ją później stracić, szczególnie w takiej materii jak język, który dąży do uproszczeń i ekonomii.

• misiu68
            misiu68

Ech ci wszyscy wielcy humaniści!
            Ok, obce słowo, jeszcze do popracowania - wybaczcie analitykowi
            W planie było pytanie o wrażenia z filmu, ale teraz dopiero widzę, że ten post z linkiem do YT to taka jakby troszkę autoreklamka, czyż nie?
            Sorki - nie było tematu i nie było intencji urazić - miłego weekendu ;)
            Ps. bez obawy, ręki na pewno nie stracę