PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767406}

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
7,9 224 233
oceny
7,9 10 1 224233
7,8 54
oceny krytyków
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
powrót do forum filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Oglądając ten film mam wrażenie, że reżyser chciał zmieścić wszystko w jednym filmie, a jak wiadomo to najlepszy sposób na oskara. Mamy tu
-Ojca znęcającego się nad Żoną
-Policjantów bijących ze względu na kolor skóry i orientację seksualną
-Dyskryminacje ze względu na choroby genetyczne (Karłowatość)
-Krytykę Kościoła
-Pokazanie, że najprędzej nam pomogą ci, których prześladujemy
- Ogólne pokazanie białych jako Debili,Homofobów, Rasistów

Teraz film, który nie opowiada o miłości homo, holokauście, rasizmie ( prześladowaniu czarnych) czy feminizmie jest traktowany jako film drugiej kategorii.Patrząc na wysp filmów o takiej tematyce odnoszę wrażenie,że sami reżyserzy wiedzą, że dostaną +3 z automatu do oceny za poruszenie takiej tematyki.

ocenił(a) film na 9
Delgados

Naprawdę wierzysz w to co napisałeś?
p.s. czy rasizm, homofobia i debilizm to jakieś szczególne wartości dla Ciebie, że piszesz wielką literą?

ocenił(a) film na 8
Delgados

Ten film jest po prostu portretem miasteczka, w którym występują te wszystkie zjawiska, ale może warto zauważyć, że to nie film o tym, a film o szarościach w każdym z nas.

ocenił(a) film na 6
DrugiSeans

No, nie w każdym.
Przywary i cnoty są tutaj rozłożone wedle odcieni karnacji, trudno tego nie zauważyć.
Niepotrzebnie film zahacza o ten nachalny ostatnio motyw, ale może gdyby nie to - nie byłby tak napompowany?
"może".

ocenił(a) film na 6
Delgados

Oczywiscie szeryf ktory sprzata to bagno jest czarny... klisze czytelne dla kazdego

nawieczor

Szeryfa nie można określić jednoznacznie bo to on nie powstrzymał rasistowskich i homofobicznych postaw swojego podwładnego.Dla mnie popełnienie samobójstwa i wysłanie paru listów to nie sprzątanie bagna. Po jego śmierci główna bohaterka spaliła koktajlami mołotowa jego komisariat i nikt nawet jej za to nie złapał po drugie winnego nie wiadomo czy złapali być może zabiją niewłaściwą osobę . Oceniać możesz go jak chcesz . Chodzi tu tendencje tak jak w Get Out banda chorych białych świrów znęca się nad biednymi czarnymi tak Tutaj jest zgraja białych pokazana od najgorszej strony nawet jak wykluczyć z tego grona Szeryfa, która prześladuje prawych czarnych i gejów, bije żony, wyrzuca ludzi przez okno itp .Tu wszyscy murzyni pokazani są w pięknym świetle.Trzeba pamiętać , że ok 90% osadzonych w stanach to Czarni i Latynosi .Drugi tego typu film w tym rok nominowany do Oskara przypadek czy trend ?

ocenił(a) film na 6
Delgados

Szeryf który "sprząta bagno" jest czarny więc chyba nie zrozumieliśmy się. Zresztą mam podobny punkt widzenia na genezę filmu jak ty.
tutaj trochę o tym napisałem:
http://www.filmweb.pl/film/Trzy+billboardy+za+Ebbing%2C+Missouri-2017-767406/dis cussion/film+w+post+modernistycznym+nurcie,2974511#post_15662348

ocenił(a) film na 9
Delgados

Ty wiesz w ogóle co to jest poprawność polityczna? xD

Delgados

Wszystko racja. Z tym ze mimo to albo może wlasnie dzieki temu film jest cholernie prawdziwy... a daleki jestem od lewackich poglądów. Prawda jest taka że niektórzy sie za bardzo czepiają lewactwa filmu zapominając ze w dużej mierze jednak prowincjonalny swiat tak wlasnie wygląda..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones