PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

5,9 10 1 25147
4,6 35
ocen krytyków
Twarz
Zaczyna się spektakularnie: dziki tłum czatujący przed supermarketem, opatrzonym szyldem "Promocje dla... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Szumowska się nie boi. W swoich kolejnych filmach odważnie, bezkompromisowo porusza tematy, o których nie mówi się głośno, a w pewnych kręgach wcale. Jej dzieła budzą kontrowersje, mówi się o nich: z podziwem, ale i czasem miesza się je z błotem. Zarzuty i zachwyty są moim zdaniem w równym stopniu siłą napędową tej wybitnej polskiej reżyserki. Szumowska nie zwalnia: Srebrny Niedźwiedź za "Twarz" z pewnością stanął obok jej innych ważnych nagród, ale czy zasłużenie? więcej
Małgorzata Szumowska chciała w "Twarzy" wyśmiać polskie stereotypy. Wskazać je palcem, wyolbrzymić do absurdalnych wręcz rozmiarów i napiętnować ich nosicieli. Czy udało jej się to sprawnie zrobić?  więcej
Funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie po drastycznej zmianie wyglądu wydaje się wdzięcznym tematem dla artysty. Jednak tym razem Szumowskiej nie udało się opowiedzieć o cielesności wnikliwie i mądrze. więcej
Film Szumowskiej z pewnością podzieli widzów i być może podział ten przebiegnie zgodnie z podziałem politycznym. "Twarz" to dzieło piętnujące, podobnie jak "W imię...", zabierający się za temat niewygodny, tym razem jeszcze bardziej dotykający spraw Polaków. więcej