Twarz (2017)

1 godz. 31 min.

Recenzje redakcji Filmwebu (1)

• Czarna baśń

autor: Adam Kruk

W obliczu nasilających się dziś ataków na tle rasistowskim i ksenofobicznym, trudno nie widzieć w "Twarzy" filmu stawiającego czoło "patriotycznym" narracjom oraz gorzkiego rachunku wystawionego polskiej transformacji, rodzinie oraz Kościołowi katolickiemu, który Szumowska krytykowała już wcześniej w "W imię…".

zdaniem społeczności pomocna w: 45%

Recenzje użytkowników Filmweb (3)

• Ryj

autor: korn_flakes

Małgorzata Szumowska chciała w "Twarzy" wyśmiać polskie stereotypy. Wskazać je palcem, wyolbrzymić do absurdalnych wręcz rozmiarów i napiętnować ich nosicieli. Czy udało jej się to sprawnie zrobić?

zdaniem społeczności pomocna w: 100%
  • Policzek i potwarz

autor: kamil_shadow_filmweb

Film Szumowskiej z pewnością podzieli widzów i być może podział ten przebiegnie zgodnie z podziałem politycznym. "Twarz" to dzieło piętnujące, podobnie jak "W imię...", zabierający się za temat niewygodny, tym razem jeszcze bardziej dotykający spraw Polaków.

zdaniem społeczności pomocna w: 100%
  • Prawdzie w oczy?

autor: Dai zaufany recenzent

Szumowska się nie boi. W swoich kolejnych filmach odważnie, bezkompromisowo porusza tematy, o których nie mówi się głośno, a w pewnych kręgach wcale. Jej dzieła budzą kontrowersje, mówi się o nich: z podziwem, ale i czasem miesza się je z błotem. Zarzuty i zachwyty są moim zdaniem w równym stopniu siłą napędową tej wybitnej polskiej reżyserki. Szumowska nie zwalnia: Srebrny Niedźwiedź za "Twarz" z pewnością stanął obok jej innych ważnych nagród, ale czy zasłużenie?

zdaniem społeczności pomocna w: 40%