PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11270}
6,5 49 153
oceny
6,5 10 1 49153
4,9 14
ocen krytyków
Twister
powrót do forum filmu Twister

Amerykańskie domy

użytkownik usunięty

Mnie zastanawia dlaczego Amerykanie budują te beznadziejne domki z dykty na obszarach huraganowych. Nie przemawia do mnie tłumaczenie, że taki dom zrobi mniej krzywdy, bo nie trzeba dużo, by człowieka zabić. Wystarczy niefortunne uderzenie belką sufitową. Przecież można wybudować solidny dom z cegły do tego bez dachu, żeby go nie zrywało i będzie dwa w jednym, tj. taki dom przetrwa każdy huragan, a do tego nie potrzeba w nim klimatyzacji (USA to w większości tzw. "ciepłe kraje"), a jeśli nawet potrzeba to to klima nie musi być tak mocna jak w domku z dykty - można zaoszczędzić. Okna powinny być z solidnymi okiennicami, do tego z opcją dodatkowego zabezpieczenia deskami. Może to nie byłby ładny domek, ale za to solidny i nie trzeba by było po każdym huraganie niemalże całe miasto stawiać od nowa. Nie pojmuję jaka w tym logika. Tłumaczenie, że są biedni, a drewniane domki są tanie też do mnie nie przemawia, bo Polacy są znacznie biedniejsi od Amerykanów, a jednak, na oko ok. 85% budynków mieszkalnych w Polsce jest murowana. Murowane polskie domy także by nie przetrwały huraganów, mam na myśli przede wszystkim dachy, ale w Polsce huragany takie jak w USA nie występują, a Polacy budują domy pod nasz klimat, tj. przede wszystkim ciepłe. Tak więc Polacy starają się robić wszystko by swoje domy przystosować do klimatu i zaoszczędzić na ogrzewaniu, a Amerykanie budują szajs z pełną świadomością, że przy najbliższym huraganie dom się zawali, a mieszkańcy stracą dobytek. Nawet dziś, gdy są radary i na ogół wiadomo, że zbliża się huragan, jedyne co Amerykanin może zrobić to uciec. Niepojęte to dla mnie.

W tym filmie widać, że mieszkańcy mają bunkry, więc dlaczego zamiast bunkra nie wybudują porządnego domu. Przecież ten bunkier to też sporo pracy i kosztów.

A co do filmu to go lubię, choć niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego ojciec głównej bohaterki trzymał klapę do bunkru, że aż go wywiało. Mogli się schować w kącie i wszyscy by przeżyli. I czemu ta klapa była byle jaka. W końcu to chyba był bunkier na okazję huraganu.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się z każdym wątkiem. Gdy pierwszy raz oglądałam film jako dzieciak, też mnie to zirytowało - dlaczego ojciec poświęcił się trzymając tę cholerną klapę, zamiast schronić się wraz z resztą rodziny..?.

ocenił(a) film na 6

Witam, ja tylko o Amerykańskich domach .... często gęsto struktura gleby nie pozwala na zastosowanie betonu i konstrukcji z cegieł tudzież suporeksu ... koszt jest o wiele mniejszy, szybkość postawienia elementów drewnianych zdecydowanie na korzyść właściciela oraz duża wilgotność która zmusza zastosowanie lżejszych, bardziej przewiewnych elementów które będą oddychać, w murowanych często wchodzi grzyb przy braku odpowiedniego ogrzewania lub przewietrzenia,,,, byłem w stanach , wiem co mówię, do mikro szczegółów wchodzić nie będę, pozdrawiam

zioda

Taa, bo na terenie u es i a , większość gleby jest niestabilna...Ich niedbalstwo w kwestii budowy domkow z zapałek wynika z ich rotacyjnej, ciągłej migracji. PS: byłeś w u es i a! Mogę się ogrzać w twoim blasku?

ocenił(a) film na 6
Volfram

.... jakbym nie napisał to pewnie byś wyszedł z pytaniem: "A skąd wiesz jak jest, byłeś?!" ......pracowałem przy budynkach, potrzebują dużych urządzeń klimatyzacyjnych a propo postu,,, pranie rano rozwieszasz i wieczorem tak samo mokre, nie wszyscy migrują, poza tym koszty rat przekraczają zarobki stąd te pokazówki w filmach że komuś zabierają chatę lub wystawiają na sprzedaż zanim właściciel wróci na chatę, a taki przykłąd. pomimo, że u nas są wichury i trąby powietrzne to nie jest to tak często jak w niektórych stanach ameryki, poza tym jak zerwie dach u nas to zazwyczaj narusza kontrukcje murowaną, pękają sciany i koszt nowego dachu przekracza budowe drewnianego stelaża - ostatnio trzebabylo urządzać zbiórkę dla rodzin bo nie mieli gdzie spać - bardziej pod czym , huragany na florydzie wywracają betonowe konstrukcję ... więc zainwestowanie może s odbić czkawką.... napisałem że w szczegóły wchodzić nie będę ale jak już sarkazmem zalatujesz to proszę ....

zioda

Kiepsko mnie to przekonuje.
Chcesz kupić namiot? Nabita butla gazowa gratis!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones