PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192}
7,1 72 698
ocen
7,1 10 1 72698
5,7 11
ocen krytyków
U Pana Boga za piecem
powrót do forum filmu U Pana Boga za piecem

Takie miejsce na ziemi, gdzie faktycznie "rządzi" prawdziwy ksiądz, ksiądz z prawdziwym autorytetem, ksiądz, który nie tylko nie ma samochodu ale jeździ na starym rowerze - to raj. W takim miejscu czułbym się bezpiecznie, w takim miejscu chciałbym mieszkać i tam byłbym szczęśliwy. Nie ma żadnego znaczenia, czy takie miejsce jest na ziemi, czy było a już go nie ma. To jest po prostu piękna bajka.
A ta dziewczyna - kłębek prawdziwych, nieudawanych emocji, piękna dusza, marzenie.

ocenił(a) film na 8
CzPW

A można się zabrać z tobą?

ocenił(a) film na 10
kasiak1983

Jedziesz w ciemno do takiego Raju?

ocenił(a) film na 10
kasiak1983

Bardzo podoba mi się twoje pytanie ale prawdopodobnie byś nie chciała.

ocenił(a) film na 10
CzPW

Są takie miejsca, znam z autopsji.

ocenił(a) film na 10
wmbco

Nie zapytam, gdzie bo się jeszcze rozmarzę ... :)

ocenił(a) film na 10
CzPW

Marzenia trzeba realizować.

użytkownik usunięty
wmbco

gdzie?

ocenił(a) film na 10

A chcesz marzyć czy zwiedzać? ;)

użytkownik usunięty
wmbco

i to i to. wybieram się latem z plecakiem w nieznane.

ocenił(a) film na 10

No to, okolicy Nidzicy, Morąga, Podlaski przełom Bugu. Raczej się nie rozczarujesz jeśli jeszcze nie znasz.

użytkownik usunięty
wmbco

na Wschodzie ani na Mazurach jeszcze nigdy nie byłam.. już czas, dzięki : )

ocenił(a) film na 10

A gdzie się obracałaś jeśli mogę zapytać?

użytkownik usunięty
wmbco

południowy zachód. byłeś tu kiedyś?

ocenił(a) film na 10

ok wro?treść

użytkownik usunięty
wmbco

powiedzmy.

użytkownik usunięty
wmbco

bliżej granicy z Niemcami i Czechami.

ocenił(a) film na 10

Kiedyś jeździłem do Szklarskiej, Jagniątkowa. Ale to lata temu.

użytkownik usunięty
wmbco

w Jagniątkowie też nigdy nie byłam.. czas się ruszyć naprawdę : p

ocenił(a) film na 7
CzPW

Uważaj bo zara jakiś postępowy pseudointeligent nazwie Cię katotalibem.

Pawuloniasty

Lepszy postępowy pseudoineligent, niż zacofany idiota nie pseudo.

ocenił(a) film na 6
erdece

Otóż to :)

ocenił(a) film na 7
CzPW

Jak to w baśni, takie miejsca nie istnieją. Ale takie prawa filmu, bo inaczej oglądalibyśmy tylko filmy dokumentalne...

CzPW

Kraina gdzie wszystko kontroluje wszechwiedzący totalitarny ksiądz-dyktator. Na dodatek cham i prostak "niech mnie jajko po wiedeńsku zrobi!" "ja w kiełbasie zestresowaną świnię na kilometr wyczuję". Kraina gdzie najważniejsze jest "co ludzie powiedzooo" i "niech ksiądz pozwoli na biało do ślubu iść, bo wstyyyyyyyyd", co jest ważniejsze od faktu, że zięć burmistrza to bandzior. Zakłamanie i hipokryzja. Pokuta kontolowana "pagierem". Wszędzie mafia, przestępczość i bieda, a za oglądanie świerszczyka więzienie. Rozrywka to wóda z przemytu, ruskie dziwki i disco polo. Nic dziwnego, że w Polszy jest jak jest, skoro szczyt waszych marzeń to taki ciemnogród.

ocenił(a) film na 10
Vroo

Każdy widzi, co chce. Żal mi cię. Ciemność widzisz tylko w swoim marnym życiu, ciemność.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Vroo

Dla mnie takie życie to zupełna makabra. Wbrew pozorom w takich wsiach wcale nie jest bezpiecznie, sielsko ani przyjaźnie. Ludzie bardzo zazdrośni często z bezpodstawnie wysokim mniemaniem o sobie, kłótliwi. 90 procent takich miejscowości nie jest nawet atrakcyjna turystycznie- lasy wykarczowane, brak gór, słaba infrastruktura.

kaleenee

Jeśli pojęcie o polskiej wsi zaczerpnęło się z filmu "Wesele" Smarzowskiego, to nie dziwota, że wydaje się to makabrą.

ocenił(a) film na 6
Vroo

Dokładnie! Wiele słyszałem wcześniej o filmie, w sumie to już trochę taki klasyk, w końcu obejrzałem i jestem w szoku, ksiądz był absolutnie paskudną postacią. Policjant dostaje pokutę bo postrzelił bandytę. Kto normalny chciałby mieszkać w takim świecie? No chyba jedynie ze względu na krajobraz

ocenił(a) film na 6
Vroo

Oczywiście. Prawdziwie polską patologię w pigułce pokazano właśnie w tym filmie (i jego pochodnych), który miał z założenia śmieszyć, a w wielu miejscach zwyczajnie żenował. Wszystkim w okolicy trzęsie burakowaty klecha, który jednym zaklęciem rzuca komendanta policji na glebę za strzelanie do bandyty.

ocenił(a) film na 6
Vroo

Świetne podsumowanie.

Vroo

To jest pogląd na świat typowego "młodego, wykształconego z wielkich miast", którego ideał to światopogląd Trzaskowskiego, prezydęta stolycy.

ocenił(a) film na 3
CzPW

Akurat w Polsce to pewne nadal na wielu prowincjach "rządzą" księża

lew890

Nie widzę w tym niczego złego, jeśli gdzieś autorytetem jest jakiś dobry kapłan.

ocenił(a) film na 6
JackHolborn

Powtórzę również i tu, bo szkoda dla ciebie nowego wpisu:
Mam pecha coraz częściej trafiając na twoje żałosne wysrywy i widzę, że miernik żenady niebawem wypierdzieli w kosmos.
Drugiej tak moherowej ciotki z naświetlaczem się nie znajdzie.
Niezłe to: "dobry kapłan" - kawał zamordystycznego buca i buraka.

Max66

Wzajemnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones