PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750704}

Uciekaj!

Get Out
7,0 152 608
ocen
7,0 10 1 152608
7,4 51
ocen krytyków
Uciekaj
powrót do forum filmu Uciekaj!

Ostatnia dekada horroru to nieporozumienie. Zdecydowana większość produkcji do typowe gnioty do poduszki, z żenującymi wręcz "efektami specjalnymi" i banalną fabułą bez składu i ładu. Ten film jest idealnym przykładem na to, że w czasach pokemonów, gier komputerowych i wszechobecnego facebooka, lajków, subskrybcji i innych wynalazków, można jednak stworzyć i pokazać coś nowego.
Niektórym jak widać nie przypadło do gustu być może mało spektakularne zakończenie, ale umówmy się - tak oryginalny projekt, trzymający w rosnącym od pierwszych sekund napięciu ciężko "zamknąć" w bardziej widowiskowy od całej reszty sposób.
Ogółem - nie tylko nie żałuję wydanych na bilet pieniędzy (co ostatnimi czasy zdarza mi się nagminnie) ale chętnie wrócę do kina, by obejrzeć go raz jeszcze.

ocenił(a) film na 4
dolmis

Ten film był średni, choć potencjał miał niewiarygodny.
Zdecydowanie polecam ten film, zdecydowanie mroczniejszy klimat.
Klucz do koszmaru - The Skeleton Key

ocenił(a) film na 7
dolmis

Przestałem czytać po pierwszych dwóch zdaniach, bo zauważyłem że zdecydowanie nie znasz się na horrorach.

ocenił(a) film na 8
dolmis

Film bardzo dobry,trzyma w napięciu i z zaciekawieniem się ogląda co dalej się wydarzy.

jazdowicz2666

Film dobry, ale czemu dziadkowi strzelił flasha? Przecież to ich dawny kolega tylko tak dziwnie zareagował na flasha a nie służący/ Chyba że jakiejś sceny nie pamiętam.

ocenił(a) film na 1
dolmis

Cholera :P Mam wrażenie, że tylko ja nie czułem tego "napięcia od pierwszych sekund". Dla mnie był po prostu nudny, kompletnie nic się nie działo. Cały czas miałem świadomość, że nic się ne wydarzy, nikt nikogo nie zabije/wciągnie do dziury czy piwnicy/nie wyskoczy nagle jakiś potwór, żeby pożreć czyjąś duszę/za rogiem nie czai się psychopata, a pod łóżkiem nie ma potwora. Po prostu zero napięcia. Cały czas oczekiwałem rozwoju akcji, a tu nic. Oglądałem ze stoickim spokojem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Chociaż pomysł na film fajny. BARDZO, ale to BARDZO miękki ten "horror".

ocenił(a) film na 8
dolmis

Zauważyliście ze ubrania dwójki głównych bohaterów układają się w flagę USA ? Tylko gwiazdek brak .

ocenił(a) film na 7
dolmis

Fabuła przewidywalna, bardziej thriller niż horror, niezbyt straszny.
Pomysł na fabułę zaczerpnięty z filmu z 2005 r. pt. Klucz do koszmaru http://www.filmweb.pl/Klucz.Do.Koszmaru
SPOILER! Tam również chodziło o to samo, tylko, że tamten film był o wiele straszniejszy, zakończenie ciekawsze.

ocenił(a) film na 2
luke_skywalker

Prawda. Od razu skojarzyło mi się z "Kluczem", który jest jednak lepszy. Nie twierdzę, że "Get Out" to zupełnie zły film. Przereklamowanie mu szkodzi.

ocenił(a) film na 7
dolmis

Trochę przesadzasz z tą "ostatnią dekadą horroru". Oprócz wspomnianego The Witch znakomity jest również metafizyczny horror z Finlandii, czyli "Sauna", antologia krwawych miniatur "Southbound" (taka w duchu Clive'a Barkera) old schoolowe "It follows", kameralne studium psychozy czyli "Babadok" oraz bardzo (może za bardzo) literackie "I Am the Pretty Thing That Lives in the House". Chociaż ten ostatni film jest tak spokojny i stonowany, że może zanudzić - ja jednak lubię taką atmosferyczną grozę z powolnie budowanym klimatem. Niezły jest też niemiecki "Ich seh, Ich seh" chociaż większość ludzi klasyfikuje to jako "thriller psychologiczny". Jeśli lubisz szybką akcję, nie przejadły Ci się żywe trupy, nie masz nic przeciwko patetycznej końcówce możesz sięgnąć po "Zombie express". Koreański z kolei.

ocenił(a) film na 6
dolmis

Horror?? Hehe dobre sobie. A w którym momencie?? Dla mnie rasistowska niby komedyjka. Rozczarowanie bo ani straszne ani śmieszne

ocenił(a) film na 10
dolmis

Brawo Dolmis! Podpisuję się pod Twoimi słowami. Bardzo ale to bardzo dawno nie oglądałem tak dobrego dreszczowca.

ocenił(a) film na 7
dolmis

Polecam film "POKOCHAĆ" Jonathana Demme, twórcy "Milczenia owiec", z Dannym Gloverem, Oprah Winfrey, Thandie Newton i Kimberly Elise.
Wgniata w fotel!
https://www.filmweb.pl/film/Pokocha%C4%87-1998-4107

ocenił(a) film na 8
dolmis

Oj, tego typu filmów raczej nie ma sensu dwa razy oglądać, skoro wiemy kto jest kim i jak się potoczyła fabuła, co oczywiście samej produkcji nie ujmuje, to świetny film.

dolmis

Źle to mówi o naszych czasach. Produkcja bardzo przeciętna. Dobrze budowane napięcie do momentu schwytania Chrisa. Potem papka. Finał i komentarz kolegi "a mówiłem, żeby nie wchodzić do tego domu" zrujnował wszystko. Przyjemnie się oglądało, ale to tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones