PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9312}

Ukryte ostrze

Kakushi ken oni no tsume
7,4 726
ocen
7,4 10 1 726
Ukryte ostrze
powrót do forum filmu Ukryte ostrze

Bardzo przyjemny film...

użytkownik usunięty

Zacznę od tego, że choć raz udało sie ludkom trafić z przydzieleniem kategorii do filmu. Tak mości Państwo, jeśli ktoś szuka filmu rodem "Przyczajony tygrys, ukryty smok" to niech sobie daruje ten film... Akcji tu niewiele. Tak naprawdę to opowieść o miłości, pięknej miłości, bo platonicznej, kształtującej się przez lata, ale niestety nierealnej... Film porusza wiele ciekawych tematów poza głównym wątkiem miłosnym, ale ich poznanie pozostawiam już widzom.... :) Film ogląda się troszkę podobnie jak Ame Agaru (przynajmniej ja miałem takie wrażenie), więc jeśli komuś podobała się tamta produkcja, ta również powinna przypaść do gustu. 10/10 imo

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się z autorem wątku. Wg. mnie lepszy od ,,Samuraj zmierzchu'' trochę bardziej ,,pure'' jako kino samurajskie z przymiotnikiem obyczajowy.Ode mnie 7/10. Good night and good luck, esforty

użytkownik usunięty
esforty

Dokladnie, za indywidualny klimat u mnie oba filmy maja 10/10, natomiast na tle caloksztaltu japonskiej kinematografii przeze mnie pochlonietej maja 8/10. Oceny wysokie rowniez za wybicie sie poza wszechogarniajaca papke serowana w stylu amerykanskim ,a na dodatek bardzo kiczowatym - zalew skosnookiego rynku wszelakimi glupawymi komediami dla nastolatkow zaczyna mnie przerazac. :/ Coraz trudniej o dobre azjatyckie kino w starym stylu zwlaszcza tak dobitnie oddajacego klimat czasow feudalnych i ludzi w nich zyjacych... :/

ocenił(a) film na 8

no właśnie połowicznie ten przydział "melodramat" tak, ale "akcja" ? "dramat historyczny" by tu pasowało zdecydowanie bardziej, bo ani to specjalnego "melodramatu" nie ma ani "akcji", za to dramat na tle historycznym jak najbardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones