PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30385}

Uniesie nas wiatr

Bad ma ra khahad bord
7,1 1 189
ocen
7,1 10 1 1189
7,0 10
ocen krytyków
Uniesie nas wiatr
powrót do forum filmu Uniesie nas wiatr

Wybralam się na "Uniesie nas wiatr" do małego studyjnego kina w Krakowie. Film urzekł mnie zdjęciami i ... nic poza tym. Zero fabuły. Nigdy nie wychodzę z kina w połowie seansu, jednak siedząca obok mnie grupka studentów filmoznawstwa nie miała żadnych wątpliwości - co kilka minut wymykali się chyłkiem z sali. Czasem tak jest, że reżyser zbyt skupia się na wizualnej stronie filmu, symbolice i "poetyckości", a nie przekazuje w swym obrazie żadnej ciekawej historii. Wychodząc z założenia, że jak film jest niezrozumiały to na pewno jest "ambitny". Tak jest moim zdaniem w tym przypadku. Bardzo cenię Abbasa Kiarostami (jego "Smak Wiśni" jest rewelacyjny", ale tym razem się zawiodłam.

ocenił(a) film na 9
allani

Finalna scena jest kluczem. Dla mnie to jest film o oczekiwaniu na... i o budowaniu relacji z ludźmi w trakcie tego oczekiwania. Trzeba pamiętać o różniach kulturowych, różnicach w mentalności. W irańskiej telewizji potrafią pokazywać 20 minut krowę pasącą się na pastwisku i jest ok. :-)

ocenił(a) film na 7
allani

Dobrzy studenci, teraz są pewnie świetnymi "krytykami". :D

ocenił(a) film na 9
nielubieczosnku

Haha, nielubieczosnku, wyborna riposta :) pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
allani

Nuda, niestety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones