PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=162467}

Uno

7,4 2 163
oceny
7,4 10 1 2163
Uno
powrót do forum filmu Uno

Chyba sobie obejrzę bo film ma wysoką ocenę i z tego co widzę na plakacie to jakieś nagrody zgarnął. A ja się zaczynam właśnie przekonywać do skandynawskiego kina.

ocenił(a) film na 8
michal_mm1

Ja tez będę oglądał. Film już za pół godziny.

ocenił(a) film na 9
Ultor

No widziałem film i stwierdzam jedno. Skandynawowie umieją robić filmy. Dałbym 10 ale momentami film "zwalniał" i daję 8,5 (czyli 9 w sumie dam :)

ocenił(a) film na 8
michal_mm1

I co warte podkreślenia: reżyserem filmu jest odtwórca roli Davida, Aksel Hennie. Realizując "Uno" nie miał nawet trzydziestki. A i jako aktor jest świetny.

ocenił(a) film na 9
lord_mietek

On też napisał scenariusz. Po prostu człowiek-orkiestra. Utalentowany gość. A jak była ta scena gdy siedział w piwnicy ze swoim bratem i ten brat powiedział że chce żeby tata wrócił....... No sam mało się nie poryczałem przy tym. To apropos tego że Aksel jest świetnym aktorem.

ocenił(a) film na 8
michal_mm1

Tak. Naprawdę Aksel dał radę. Wielkie brawa również dla odtwórcy roli Kjetila. Naprawdę może spokojnie konkurować z Maćkiem z "Klanu" (to nie żart).
8/10

ocenił(a) film na 10
Ultor

Film świetny. Nie wiem czy ktoś zauważył w ostatniej scenie kilka rzeczy: wyraźnie zaznaczone kaszlnięcie Davida- tak jak to jego ojciec kasłał za życia i zmieniające się światła uliczne z czerwonego na zielone - nie to, że jest to jakieś dla mnie wyjątkowe, ale nie wydaje mi sie żeby te elementy znalazły się w ostatniej scenie przypadkowo. Z tym kasłaniem tak mnie naszło bo zapamiętałem moment kiedy David głaskał ojca po głowie, a ten sie obudził, zakasłał i zasną. Scenę kiedy powiedział "Nie możecie mnie tknąć", a gdy było po wszystkim uśmiechną sie z ulgą na długo utkwi mi w pamięci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones