PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=162467}

Uno

7,4 2 163
oceny
7,4 10 1 2163
Uno
powrót do forum filmu Uno

Prosze o list filmów skandynawskich, które warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
salem_filmweb

Na początek:
Babycall, Łowcy głów,101 Reykjavik ,Hawaje, Oslo, Johny Vang, Millenium, Drzwi obok,Spun,Tylko razem, Wszystko będzie dobrze, Włoski dla początkujących, W lepszym świecie, Wilbur chce się zabić, Czarny lód ,Dobre serce, Białonocne wesele, Noi Abinoi...

VelvetDress

Dziękuję bardzo!

ocenił(a) film na 10
salem_filmweb

Kraina mrozu i 101 Reykjavik (Finlandia i Islandia to co prawda nie Skandynawia ale myślę, że mogę przytoczyć te filmy), Pusher (cała trylogia), Kłopotliwy człowiek, Tańcząc w ciemnościach, Przełamując fale, Millenium: mężczyźni którzy nienawidzą kobiet, Tuż po weselu, Hawaje Oslo, Bracia, Historie kuchenne, Pewien dżentelmen, rzeźnicy, Jabłka Adama, Rekonstrukcja, Otwarte serca, Bleeder.

Andrzejkkk

Półwyspie Skandynawskim a Islandczycy posługują się językiem nordyckim będąc w jednej grupie z norweskim, duńskim i szwedzkim :o wystarczy tez zerknąć na flagi, które są podobne ... A co do filmow to oczywiście wspaniałe Hodejegerne czyli Łowcy głów i Wyspę Skazańców:) radzę też zobaczyć filmy z Kristofferem Jonerem - bardzo ceniony aktor...

ocenił(a) film na 10
salem_filmweb

W lepszym świecie, Kumple, Elling, Lilja 4 ever, Festen, Noi Abinoi, Błyskające światła, Fuc*ing Amal, Mifune, Mamut, Oskarżony, Poklask, Nie bój się mnie, Praga, Sztuka płakania, Zieloni rzeźnicy.

Andrzejkkk

Jest co oglądać :)

ocenił(a) film na 7
salem_filmweb

Jeżeli lubisz czarny humor, to polecam "Svidd neger". Baaardzo absurdalny i typowo skandynawski. :)

ocenił(a) film na 7
druantia

Kilku ciekawych tytułów zabrakło powyżej, więc pozwolę sobie uzupełnić listę moimi faworytami.
Może coś jeszcze Cię zainteresuje.
Życzę samych wspaniałych wrażeń podczas oglądania! :)

Submarino
Bracia
Pieśni z drugiego piętra
Strasznie szczęśliwi
Oslo, 31 sierpnia
Pewien dżentelmen
Nie ma tego złego
Praga
Błyskające światła
Oskarżony
Otwarte serca
W lepszym świecie
Dogville
I zbaw nas ode złego
Do ciebie, człowieku
Zieloni rzeźnicy
Wyspa skazańców
Nord
Zniknięcie
Nieściszalni
Pozwól mi wejść
Zło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones