PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693691}

Władca wszechświata

Der Banker: Master of the Universe
6,8 993
oceny
6,8 10 1 993
Władca wszechświata
powrót do forum filmu Władca wszechświata

gdzie pustka opuszczonego wieżowca znakomicie opisuje pustkę moralną i duchową tego świata. Potęguje to beznamiętny opis jednego z wyznawców tej finansowej religii. Człowieka przegranego i żyjącego bez celu. Film, który w pewien sposób uzupełnia niedawne dzieło Scorsese i daje nam wiele do myślenia.

ocenił(a) film na 6
pessoaa

doceniam koncepcję opowieści, jej klimat.
jednak jak na półtorej godziny to zbyt powierzchowny obraz jeśli chodzi o główny temat.
jeśli masz choć mgliste pojęcie o funkcjonowaniu systemu bankowego, giełdy i o źródłach ostatniego kryzysu, to nic nowego się nie dowiesz (no może kilka rzuconych mimochodem zdań, daje jakieś pole do przemyśleń).
za to doceniam ten film za pokazanie zagrożeń funkcjonowania w świecie finansowych korporacji.
pustka i nic więcej. mimo chwilowych bonusów finansowych, nie zostaje w człowieku nic godnego poświęcenia.
i za wielokrotne podkreślanie, że rynek się nie uczy na błędach, tak jak żadne instytucje, na błędach uczy się człowiek.
to jedynie człowiek może zmienić system.

ocenił(a) film na 6
marcin_conrad

Ja usłyszałem w tym filmie to, co chciałem, kiedy Voss powiedział wprost:
"Nikt nie rozumie jak działa dzisiejszy system finansowy"
Tylko tyle chciałem wiedzieć :)

ocenił(a) film na 9
Alex_de_Large

Mi się też ten fragment podobał, natomiast zrobiło jeszcze na mnie wrażenie to, z jaką pewnością wspomniał o Francji jako kolejnym kraju w kolejce do tarapatów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones