PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7593}

Władcy Wszechświata

Masters of the Universe
5,6 4 443
oceny
5,6 10 1 4443
5,3 3
oceny krytyków
Władcy Wszechświata
powrót do forum filmu Władcy Wszechświata

Tak

ocenił(a) film na 7

dawno oglądałem ten film, że aż miło było go sobie przypomnieć, Lundgren jako He-Man, wrogowie przypominający tych z "Gwiezdnych Wojen", przyjemna dla ucha muzyka...obecnie film wydaje się przestarzały i kiczowaty, ale takie było kino lat 80-tych, mimo wszystko mi się podoba, bo to jest kino mojego dzieciństwa, obecne produkcje są efektowne, ale brakuje im magii dawnego kina, tej prostoty i siły oddziaływania na widza, dlatego z chęcią wracam do tych starych produkcji, bo one sprawiają, że czuję się jak małolat :)

ocenił(a) film na 4
LucasLang

Ten film był uznany za kiczowaty i gówniany już w latach 80, więc to nie tak, że się zestarzał, po prostu taki jest, w porównaniu na przykład z Conanem wypada raczej słabo.

ocenił(a) film na 6
LucasLang

umiejętnie dozowana dawka kiczu współtworzyła niesamowity klimat wielu filmów z tamtego okresu, ostatnio można zauważyć jakby nawrót mody na tamte klimaty - co chyba musiało nastąpić, gdyż za robienie filmów wzięło się pokolenie zakochane w latach 80, widziałem już kilka całkiem udanych filmów wyraźnie inspirowanych magią tamtego kina

ocenił(a) film na 5
LucasLang

co racja to racja, odwołania do klasyki Lucasa dość dostrzegalne, zarówno fabularne (walka na miecze pod koniec, śmierć szkieletora poprzez spadek z wysokości, gadka o mocy na końcu ) jak i w charakteryzacji. Niektóre elementy strojów postaci , zwłaszcza tych złych są jakby pożyczone z planu "Gwiezdnych wojen", np. charakterystyczne czarne hełmy. Tylko, w jednym Władcy ... byli lepsi od SW - tutaj głowny dobry czyli He man był napakowanym koksem, a nie chudzielcem jak Luke ;)

LucasLang

A ja oglądałem tylko bajke serial animowany jak byłem mały. Ale o filmie nie wiedziałem że istnieje. Muszę obejrzeć.

ocenił(a) film na 7
Darude1983

Dość mocno się różni od bajki. Film jest fajny bo ma dobre przesłanie ale klimatem zalatuje gwiezdnymi wojnami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones