PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682170}
7,7 227 692
oceny
7,7 10 1 227692
8,6 44
oceny krytyków
W głowie się nie mieści
powrót do forum filmu W głowie się nie mieści

9/10

ocenił(a) film na 9

PRZE-CU-DO-WNY. Jeden z najlepszych filmów Pixara. Tutaj jest wszystko: błyskotliwy, wciągający scenariusz, pierwszorzędna strona wizualna i emocje, emocje, od cholery emocji. Film bawi, wzrusza, rozwesela i smuci, nastraja refleksyjnie, pozwala zapomnieć o wszystkim innym. A do tego jest idealnie wyważony, stosuje przebogatą paletę stanów emocjonalnych, nic się tu jednak ze sobą nie gryzie, wszystko wynika w naturalny sposób i zawsze trafia w odpowiednią nutę.

I jak na jeden z najlepszych filmów Pixara przystoi, jest to kino mądre, przemyślane koncepcyjnie, dopracowane fabularnie, inteligentnie rozwijające bardzo intrygujący pomysł wyjściowy, śmiało wyciskające z niego błyskotliwe żarty i poruszające sceny. Nie przychodzi mi do głowy nic, do czego mógłbym się przyczepić. Cudo.

Więcej recenzji i innych wrażeń z tegorocznego Cannes:
https://m.facebook.com/profile.php?id=548513951865584

T-Durden

film jest gdzieś dostępny?

ocenił(a) film na 9
agenais

W weekend 20-21 czerwca zorganizowano pokazy przedpremierowe. Teraz trzeba czekać na oficjalną premierę 1 lipca w niektórych kinach. Wszystkie kina grają Inside Out dopiero od 3 lipca.

agenais

Filman cc

ocenił(a) film na 9
T-Durden

Absolutnie się zgadzam!!!

ocenił(a) film na 9
T-Durden

Moim zdaniem wręcz najlepszy. Jest usłany tyloma emocjami, że aż trudno wszystkie wypisać. Soundtrack jest prześliczny, a i wizualnie wszystko prezentuje się magicznie.

nikolazd

Moim zdaniem jest to najlepszy film Pixara jaki do tej pory został zrealizowany. Animacja napakowana emocjami które wzruszają, cieszą, smucą. Dodatkowym plusem ode mnie jest fakt wstawienia grafiki w języku polskim np. "UWAGA zakaz wejścia" czy nagłówki codziennej prasy czytanej przez Gniew. Gorąco polecam film każdemu niezależnie od wieku.

ocenił(a) film na 9
Komar_3

Dokładnie, również zwróciłam uwagę na te spolszczenia! <3 Jestem zupełnie zakochana, szczególnie w polskim dubbingu każdej emocji, muzyce i oczywiście zawiłej, głębokiej fabule.

ocenił(a) film na 9
nikolazd

Moim skromnym zdaniem, WALL-E nadal jest niepokonanym mistrzem. Ale "W głowie się nie mieści" to już absolutny top Pixara. Do tej pory mówiłem o Wielkiej Trójce, teraz będę mówił o Wielkiej Czwórce.

ocenił(a) film na 9
Mlodzik91

Hm, no dobrze, muszę oddać. WALL-E'ego postawiłabym ex aequo z Inside Out.

ocenił(a) film na 9
Mlodzik91

Które to dwa pozostałe filmy z wielkiej czwórki? :)

ocenił(a) film na 9
majka95k

"Odlot" i "Toy Story 3".
Niby najlepsze oceny ze wszystkich filmów Pixara zdobył "Ratatuj" natomiast na mnie nigdy nie wywarł tak ogromnego wrażenia (ale i tak to świetny film był :)).

T-Durden

A chciałbym się dowiedzieć czy na ten film mogą iść 4/5 łatki. Czy coś zalapia? Wiem że każde dziecko jest inne ale np taki Shrek uważam że jest dla starszych. Połowy tekstów dzieci nie zrozumienia. Pytanie jak jest z tym filmem?

maland

moja 5latka spokojnie sobie z tym filmem poradziła

ocenił(a) film na 9
kubasikorski

Zgadzam się, kolorowy i przesłodki, zupełnie odmienny humor od Shreka :) Było kilka momentów w którym dzieci pytały się rodziców o co chodzi, ale to chyba normalna sprawa.

ocenił(a) film na 9
maland

Ja byłam z sześcioletnią siostrą, raczej załapała, choć prosiła o przeczytanie kilku rzeczy (przetłumaczonych na polski, co jest dla mnie dużym plusem).

maland

Byłem z moją 5-letnią córką. Od czasu do czasu pytała o coś żony, potem się dowiedziałem że nie rozumiała pewnych rzeczy ale generalnie film pojęła, mimo że fabuła dotyczyła rzeczy dość abstrakcyjnych. No i płakała jak bóbr w pewnych momentach :)

ocenił(a) film na 9
T-Durden

Zgadzam się! Brakowało mi takich filmów dojrzałych jak dla dorosłych typu Dzwonnik z Notre Dame. Bez głupich Shreko-podobnych dowcipów jak np w Zaplątanych,Odlot itp i bez nijakiej fabuły ale z świetną animacją jak np Epic ani traktujących dziecko jak przygłupa jak np świnka Peppa. W tym filmie było wszystko,oglądając czułam że oglądam film nawet lepszy od Sali samobójców,moim zdaniem najlepszy film Pixara.

ocenił(a) film na 9
JanetJ777

Przecież "Odlot" jest tego samego reżysera co "W głowie się nie mieści" i zdecydowanie nie ma w nim głupich żartów :). Poza tym, są inne genialne animacje Pixara - WALL-E, Toy Story (właściwie cała seria), Ratatuj, Iniemamocni. Jest w czym wybierać.

ocenił(a) film na 9
Mlodzik91

Wiem że tego samego ale mi w Odlocie podobało się tylko pierwsze 10 minut, reszta to gagi z dziadkiem dodo i grubym dzieciakiem oraz psem co woła Squirrel!,latające psy samolotami itp. Co do Wall-e,Ratatuj itp to niby to są dobre filmy ale brakuje takich scen wzruszenia jak np poświęcił się Wymyślony przyjaciel,pokazanie u Riley depresji itp bo zawsze wiadomo że Nemo udaje martwego,Wall-ego naprawią a Remy pogodzi się z kucharzem

ocenił(a) film na 9
JanetJ777

Poświecił sie wymyślony przyjaciel? Kończ waść, spoilerów oszczędź! :D

ocenił(a) film na 8
JanetJ777

Bo "Odlot" to kino Wielkiej Przygody z mocnym przesłaniem, traktujące o istotnych problemach jak miejsce starych ludzi we współczesnym społeczeństwie, ich problemach, realizacji marzeń, zwykłym altruizmie.

ocenił(a) film na 10
JanetJ777

Przecież tutaj też zakończenie było dość spodziewane. A jeśli ktoś uważa, że w Odlocie i Wall-iem nie ma scen wzruszenia, to chyba inne filmy niż ja oglądał

JanetJ777

Mogę zapytać czemu akurat porównałaś do Sali Samobójców? Przecież ani nie jest to światowe arcydzieło, ani z filmem Pixara nie ma nic wspólnego. Ciężko je porównać, chyba że myślimy o innych filmach.

T-Durden

a ja nie polecam. Za dużo pomysłów i niezbyt dobra realizacja. Bajka dla starszych dzieciaków

ocenił(a) film na 8
T-Durden

Mnie nie podobało się trochę to, że w drugim akcie zbyt dużo czasu poświęcono podróży Radochy i Smutku. Było kilka na mój gust zbyt efekciarskich scen, co burzyło nieco dramaturgię całości.

ocenił(a) film na 9
Mr_MarQx

Bo "walka" radości ze smutkiem jest kluczowa kwestią w duszy bohaterki. Walka gdy nie ma już ani radości ani smutku bo udały sie w podróż a pozostaje jedynie gniew i lęk jest dla każdego katastrofą. Bez tych uczuć ani rusz, nawet smutek bywa zbawienny ale głównie wtedy gdy tłumiliśmy go w sobie zbyt długo. To meritum filmu.

ocenił(a) film na 8
Brumhilda

Prawda to prawdaa

ocenił(a) film na 7
T-Durden

EMOCIE, EMOCIE, OD CHOLERY EEEEEMOCI

ocenił(a) film na 10
T-Durden

Przepraszam. Skoro film tak bardzo Ci się spodobał, to czemu nie dałeś 10 zamiast 9 jako ocenę?

ocenił(a) film na 10
T-Durden

Na seansie byłem radosny, płakałem, emocje mną zawładneły :D Coś pięknego, taka mądra bajka
JA CHCĘ JESZCZE RAZ!!!

szczupok16

Szczupok16 dokładnie!! świetna bajka!! dawno nie oglądałam tak dobrej animacji. I ta krótka animacja o Lawie jaka fajna :D aa i jeszcze przed seansem pojawiło się coś, co mnie zaintrygowało. #Czekamnalisty i ten mikołaj który chodzi po plaży? dość zabawne to :) ale o co z tym chodzi?

ocenił(a) film na 10
kolorowejarmarki1

Wczoraj byłem w kinie drugi raz :) nie mam dosyć teraz czekam na dvd :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones