PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=591553}
6,1 4 891
ocen
6,1 10 1 4891
4,5 4
oceny krytyków
W imieniu diabła
powrót do forum filmu W imieniu diabła

Pomyłka

ocenił(a) film na 1

Film bardzo kiepski pod względem merytorycznym. Zakonnice frywolne jak panny do wzięcia, zachowują się jak na kolonii (wskakiwanie sobie do łóżek, pogawędki w drodze do kaplicy czy refektarza, dzikie harce i zadzieranie habitu niemal do bielizny, komentarze Michaliny na temat przystojnego księdza), na Komunię Świętą mówią "opłatek", są nieposłuszne wobec przełożonej (scena w której Anna mówi, że musi sama oddać Pismo Święte i decydująca o tym kiedy i dokąd idzie). Domyślam się, że celem reżyserki było zrobienie gawiedzi sieczki z mózgu i uciechy antyklerykałom, bo film pokazuje zakonnice jako puste idiotki, głośne i krzykliwe dziewuchy. Zupełny brak odzwierciedlenia prawdziwego życia w zakonie, chyba celowe, aby nakarmić żądnych sensacji i krwi (no, ewentualnie ktoś był na tyle głupi, że wyobraża sobie, że właśnie tak wygląda życie za murami klasztoru, ale nie rozumiem w takim wypadku, dlaczego nie skonsultowano się z kimś kompetentnym i nie usunięto tak rażących błędów). Moim zdaniem to brak szacunku wobec poważnych kobiet, które wybrały zakonną ścieżkę i chamstwo wobec betanek (bo wszyscy wiedzą czym inspirowana jest ta produkcja) z Kazimierza Dolnego.

dzikasurykatka

No własnie róznie to mówią co się dzieje w zakonach murach. Zwłaszcza ciekawe rzeczy wychodza o meskich seminariach i ja już w wersję o bogobojnej atmosferze nie bardzo wierzę.

ocenił(a) film na 5
dzikasurykatka

Zgadzam się z tobą w zupełności.Film momentami mega tandetny w ogóle te wszystkie zakonnice miały fryzury jak by dopiero co wyszły z salonu fryzjerskiego już nie wspomnę o makijażu u zakonnic hahahaha.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
deeper_darkside

Paradoksalnie ten film ujawnił dokładnie coś odwrotnego. To uwypuklenie przywar wojującego ateizmu. Przede wszystkim jest to niebywała wręcz powierzchowność i płytkość w eksplorowaniu tematu życia zakonnego i kościoła w ogóle, obliczona w dodatku na wywołanie taniej sensacji. Jeśli takie działa mają być argumentem w sporze ateizmu z kościołem, to można być o kościół spokojnym.

użytkownik usunięty
serek25

Popieram, punkt za spostrzegawczość.

deeper_darkside

Widac bardzo boli cie wiara katolicka, ale ciekawi mnie czy rezyserka byla tak samo pusta i kierowala sie nienawiscia wobec kk? bo gdyby nie to film moglby miec wyzsze osiagniecia. No coz jezeli ktos reprezentuje ciemnogrod i nienawisc - jest skonczony i tylko traci...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
deeper_darkside

Płacą ci za takie wypowiedzi czy to twoje hobby w wolnych chwilach?

deeper_darkside

"Na temat faktycznej siły, która bez wątpienia istnieje" to akurat są wątpliwości agnostyków, ateistów i takich jak Ty. Dziwne to, że Bóg chrześcijański nie istnieje, bo to ciemnota, a jakaś tam "siła" już istnieje i to jest Jasnogród.
Ale najlepsze jest co innego. Stawiasz w opozycji praktykowanie religii oraz możliwość dotarcia "w bardziej odległe zakątki kosmosu". Na drodze ku gwiazdom nie stoi religia chrześcijańska, a żarłoczna hydra państwa zabierająca ludziom 80 procent dochodu. Nawet jak już jakimś cudem ktoś w Polsce odchowa dzieciaka (i mu w międzyczasie państwo go nie zabierze) i ma trochę czasu i grosza, to gdy chce dzięki swojemu talentowi np. na swoim podwórku zbudować elektrownię wiatrową, zaraz zleci się chmara urzędniczyn, pasożytniczych kontrolerów, żądająca atestów, homologacji, norm itd. W UE są dyrektywy dotyczące lusterek wstecznych w ciągnikach rolnych i osobno w ciągnikach leśnych. Wybacz, ale w warunkach takiego ucisku biurokratycznego nie ma mowy o lataniu do gwiazd. I nie powiesz mi chyba, że Unia Europejska to państwo wyznaniowe, tłamszące rozwój, nakazujące "bezrozumnie modlić się do bożków i uprawiać średniowieczne herezje":-) UE to państwo bardziej ateistyczne niż Polska w czasach PRL, a wiedz, że PRL pamiętam.

Jack_Holborn15

Zgadzam się z Tobą w 100%. Pozdr.

deeper_darkside

" Jeśli chodzi o mnie, to popieram w ciemno każdy kopniak wymierzony w rozpasany zadek kościoła katolickiego i religii katolickiej samej w sobie."

Po tym już widać, że jesteś ideologicznie nakręcony. To jest dopiero kuriozum gdy z ateizmu robi się... kolejne wyznanie. Do wszystkiego trzeba podchodzić na zimno, merytorycznie, a popieranie "każdego kopniaka" choćby był niesprawiedliwy, fałszywy i nieuczciwy to krótko mówiąc zwyczajne neofictwo. I piszę to jako osoba której o wiele bliżej do krzyża odwróconego niż w klasycznej orientacji.

ocenił(a) film na 3
mlody969

Ale tak naprawdę każdy kopniak jest sprawiedliwy z uwagi na to, co kościół katolicki wyrządził ludzkości, ile ofiar i cierpienia ma na swoim koncie (i nie mówmy tu o 'świętych kościoła', którzy też się poświęcali i oddali życie i krew za innych, w każdym środowisku zdarzają się uczciwi i dobrzy ludzie, ale to tylko trybiki w maszynie i w zasadzie celowy zabieg całej organizacji kościoła).

ocenił(a) film na 3
pocztakiz3t

a ogólnie film nudny i słaby, oceniłam na 3.

ocenił(a) film na 5
dzikasurykatka

Oooo ktoś się mocno zagalopował. Skąd wiesz jak wygląda od wewnątrz życie w zakonie? Byłaś, widziałaś, brałaś udział? Uważasz że ludzie, którzy poświęcają swoje życie dla Boga to rozmodlone dziewice i prawiczki dwudziestoletnie? Bardzo ale to bardzo mocno się zagalopowałaś nie znając tematu. Nie każdy młody człowiek, który idzie służyć Bogu jako brat czy siostra czy kapłan jest człowiekiem takim jak opisujesz. Poczytaj sobie o życiu św. Franciszka to rozwieje wątpliwości. W ogóle takie pierdoły piszesz, że śmiałem się z każdym zdaniem:D Prawdę napisałaś tylko o betankach. Pod względem merytorycznym to reprezentujesz dno w znajomości zagadnienia.

ocenił(a) film na 1
dzikasurykatka

W zupełności się zgadzam dzikasurykatka, nie tak wygląda życie zakonne. Film stworzony jest dla ludzi, którzy karmią swoją nienawiść do Kościoła.

dzikasurykatka

Obrażacie się wzajemnie i już zapomnieliście o komentarzu dotyczącym filmu. Każdy ma prawo mówić swoje zdanie i trzeba to uszanować bez względu na wszystko a ubliżanie komukolwiek z tego powodu obrazuje tylko jakim jesteś człowiekiem.
Jeśli chcecie aby istota waszych racji była odbierana poważnie sami musicie ją poprzeć swoją postawą bo inaczej będzie to wyglądało tak jak teraz.
Autorka komentarza wyraziła swoje zdanie (być może bez żadnej wiedzy którą znałaby autentycznie) ale wasze odpowiedzi wnoszą jeszcze mniej. W szkole mnie uczono, że wytykanie błędów komu innemu nie uczyni ciebie lepszym od niego w przekładzie Biblijnym to było coś tak "Widzisz drzazgę w oku brata a nie widzisz belki w swoim".
Ogólnie strona dotyczy filmów fajnie było by poczytać coś na temat.
A co do filmu i autorki filmu to myślę, że życie w klasztorze nie wygląda tak jak jest to pokazane ale i na pewno nie jest tam idealnie jak byli by tam sami święci, każdy popełnia błędy a ludzie są rożni i sadze, że każdy z osobna potrafi obiektywnie ocenić wg. siebie co jest naciągane a co nie.

użytkownik usunięty
dzikasurykatka

Klasztory nie wyglądają wewnątrz tak jak je przedstawiono. Dzisiejsze przypominają raczej szkoły z internatem. Co do zakonnic to mam podstawy twierdzić, że Kościół bardzo pilnie sprawdza, aby ktokolwiek kto jest związany z nim, nosi jego ciężar nie przynosił ujmy w czasach nagonki. Ma to niewiele wspólnego z troską o stan ducha mieszkańców, a bardzo dużo ze staraniami o utrzymanie dobrego imienia, choćby byłoby to sprzeczne z rzeczywistością. Wiem, bo widziałem i każdy kto chce może to zrobić - zakony i seminaria organizują dni otwarte a braciszkowie i siostrzyczki zapraszają do dyskusji o życiu za murami i powołaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones