PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39490}

Wakacje Waltera

Secondhand Lions
7,5 12 160
ocen
7,5 10 1 12160
Wakacje Waltera
powrót do forum filmu Wakacje Waltera

Ten obraz pojawił się z nikąd, a zostawił po sobie niezatarte wrażenia. Tak jestem sentymentalny i tego się nie wsydzę. "Wakacje Waltera" to film familijny, ale nie jest to głupiutka produkcja w stylu Disneyowskiej "Hanny Montany" czy "HSM". Są świetni aktorzy (trio Duvall, Caine i Osment to naprawdę wielka gratka na ekranie), bardzo ciepła i przyjazna opowieść. Rzec by można bajka w bajce. Historie które opowiada bohater grany przez Caine'a przenoszą widza w świat baśni z 1000 i jednej nocy, ale co najważniejsze nie są zmyślone. Dodatkowym plusem jest sam pomysł rozwinięty w scenariuszu. Dwaj tetrycy, mieszkający w malowniczej okolicy muszą "wychować" chłopaka, co stawia przed nimi nie lada wyzwanie. Wiele tutaj było popisu do stworzenia przezabawnej komedii, ale na szczęście twórcy mieli coś innego do opowiedzenia. Opowiedzieli historię o przyjaźni, przełamywaniu uprzedzeń, dojrzewaniu i śmierci. Czasem mądry, czasem przyprawia o śmiech i łzy. Naprawdę piękny film.
Końcówka filmu mnie wzruszyła najbardziej, ponieważ sam mam takie miejsce do którego bardzo chętnie wracam, i z którym wiążą się bardzo miłe wspomnienia.

użytkownik usunięty
Bialy_Pielgrzym

Natrafiłam na ten film zupełnie przypadkiem, skacząc po kanałach, i tak samo jak Ty jestem ZACHWYCONA. Nie rozumiem, czemu taki świetny kawał kina w ogóle nie jest znany??? Nawet nie "zapomniany" - bo nie słyszałam, żeby ktokolwiek o nim kiedykolwiek mówił, a kinem się interesuję od podstawówki ;)
Trudno się dziwić, że świetne postacie - z taką obsadą nie da się spłycić bohaterów.

*** spojlerzątka***




Baśniowa opowieść Caine'a z początku zdaje się fantasmagorią staruszka, aż tu nagle taka niespodzianka!
Kiedy ten Carl, czy jak mu tam, zaczął bić Waltera, miałam ochotę krzyknąć :"Powiedz matce, z kim sie zadaje!". Nie rozumiałam, czemu milczy. Do czasu, gdy usłyszałam, jak wujowie mówią do niego następnego dnia przy pożegnaniu wyraźnie dając do zrozumienia, że wiedzą co się stało. :)

*** koniec spojlerzątek***

Uwielbiam tego rodzaju filmy, a ten jest naprawdę perelką wśród perełek. Osment calkiem dobry, mamusia dobra, ale wujowie dają po prostu popis sztuki aktorskiej. Momentami podobne do "Chłopięcego świata", ale idące raczej w stronę bardziej komediową.

POLECAM KAZDEMU !


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones