PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=387836}
2,7 1 587
ocen
2,7 10 1 1587
Warsaw Dark
powrót do forum filmu Warsaw Dark

O filmie dowiedziałam się tylko i wyłącznie dlatego, że zainteresowała mnie dość mocno sprawa, która podobno była inspiracją dla twórców tego filmu. Chodzi o zabójstwo Dębskiego z kwietniu 2001 roku na Saskiej kępie i Halinę G czyli Inkę. Okoliczności prawdziwej sprawy sa bardzo ciekawe, ale nie dowiemy się tego z filmu...
Film "Izolator" zapowiadany był już w roku 2008 jednak nie pojawiał się ani w kinach ani w telewizji ani na DVD. Z jakiegoś powodu trafił na półkę stając się półkownikiem III RP, nawet tak o nim napisano w jakiejś gazecie. Wzbudziło to zapewne podejrzenia osób zainteresowanych sprawą i czekających na film.
I w końcu pojawia się na DVD "Warsaw Dark", ale już bez polskiego tytułu "Izolator". Nawiązań do sprawy Dębskiego w treści filmu tyle co kot napłakał. Ojka z całą pewnością nie jest nawet w połowie oryginalną Inką. Kto się interesował sprawą ten szybko to zauważy.
Dlatego podejrzewam, że twórcy, nie wiadomo czy pod czyimś wpływem całkowicie przerobili to, co powstało w 2008 roku i pokazali światu tę żenadę, film o niczym. Trudno mi uwierzyć, że to co miałam nieszczęście oglądać to pierwotna wersja...

ocenił(a) film na 2
ogonktorymachapsem

Tacy aktorzy nie zgodziliby się w tym zagrać, gdybyś nie miał racji.

ocenił(a) film na 2
ogonktorymachapsem

Mam też wrażenie że gdzieś tu musi być trzecie dno, bo przecież takiego czegoś popełnić świadomie nie można... to jest zaprzeczenie filmowego instynktu samozachowawczego, jak można się takim czymś, będąc filmowcem - wystawić? Żadna, najcięższa nawet cholera, która ciśnie mi się na usta, nie usprawiedliwia tego działania. Najprawdopodobniej ktoś w akcie desperacji postanowił odzyskać choć pisiąt groszy z utopionych pieniędzy. Może Wielki Brat pogroził paluchem, ale pozwolił na dystrybucję pod warunkiem zupełnego zabełcenia filmu? Z ministrem D. to wódkę przypadkiem piłem w Łodzi w 1999, na imprezie jubileuszowej Radia Manhattan, pogawędziliśmy 5 minut, pokazanie go tutaj jako knura to trochę nadużycie, moim zdaniem.

użytkownik usunięty
ogonktorymachapsem

To znaczy co? Nakręcili drugi film, zupełnie inny? Bo ten materiał to kupa, którego nie uratuje żadem montaż i żadne uzupełnienia (gdyby takie były).

A w ogóle to jaka to "cenzura" miałaby być? Jaką to groźną informację mógłby przemycić taki od czapy film?

ogonktorymachapsem

Ha, ha, ha. Wszyscy się doszukują trzeciego dna w tym solidnym filmowym dnie tylko dlatego, że sami "twórcy" sprytnie puścili pogłoskę, że ma to coś wspólnego z zabójstwem Dębskiego.

Proponowałbym do tej spiskowej teorii dodać jeszcze hipotezę, że Anna Przybylska długo po tym filmie nie pożyła, bo z racji swojej roli musiała być wtajemniczona w różne tajemnicze tajemnice i tajne służby sztucznie wywołały u niej raka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones