PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=387836}
2,7 1 595
ocen
2,7 10 1 1595
Warsaw Dark
powrót do forum filmu Warsaw Dark

Jakiś czas temu widziałem reportaż zapowiadający nowy film Christopher'a Doyle'a . Z niecierpliwością czekałem aż będe mógł zapoznać się z tym projektem . Film opowiada historię Ojki ( Anna Przybylska ) - młodej dziewczyny do towarzystwa , która jest świadkiem zamordowania urzędnika rządowego z którym pare minut wcześniej oddawała się miłosnym uniesieniom . Dziewczyna zostaje uprowadzona przez tajemniczego mężczyznę ( Jan Frycz ) , który umieszcza ją w ponurym mieszkaniu naładowanym kamerami i podsłuchami . Rozpoczyna się ciekawy pojedynek , masochistyczna gra dzięki której Ojka zaczyna tracić swoje poczucie rzeczywistości . Warsaw Dark to ciężki orzech do zgryzienia . Z jednej strony podobał mi się mroczny i ciężki klimat filmu , z drugiej zaś czegoś brakowało . Tortury na Ani Przybylskiej przypominały mi sceny z filmów Davida Lyncha i w dużej mierze oddawały to co miałem kiedyś okazję zobaczyć w obrazie NIERUCHOMY PORUSZYCIEL czy BILLBOARD. Psychologiczna warstwa jest dopracowana do perfekcji , za dużo niedopowiedzeń mnoży teorię i domysły . Jest to ciężki kawałek chleba , więc obawiam się negatywnych opinii filmwebowiczów , a jednak dla mnie mocna 7-ka !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones