PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=387836}
2,7 1 595
ocen
2,7 10 1 1595
Warsaw Dark
powrót do forum filmu Warsaw Dark

Warsaw dark nie znaczy przecierz Izolatora,tylko ciemną(mroczną) Warszawe.

None200

zgadzam sie ;/ jak mnie to wkurza :/

Aff

no tak ale ten film pewnie od poczatku mial polska nazwe, (patrz izolator) a potem dopiero trzeba bylo nadac mu tytul angielski i tu zrobil sie problem, dlatego nazwali go zupelnie inaczej

pacjent

a sorry, nie zauwazylem rezysera, zwracam honor, w takim ukladzie nie wiem

None200

Rozumiem wymagania dystrybutora, ale czy nie można było przetłumaczyć tytuły na "Mrok Warszawy"?

ocenił(a) film na 10
None200

dzieki ze przetulmaczyles
zazwyczaj jest tak ze sa tytuly np robocze.

bafe

fight club=podziemny krąg. często lepiej jest przetłumaczyć niedosłownie...

page_up

Zgadzam się z ostatnim komentarzem. Tylko mała poprawka: nie "tłumaczyć" a "nadać" tytuł,to jest różnica. Niby niewielka,ale mnie drażni.

pozdrawiam zdrowo myślących lub tych z humorem
(a kto chce,to przyjmie to ;) )

ocenił(a) film na 2
None200

LUDZIE!!!
do cholery, czytajcie uważnie - to NIE JEST "źle" przetłumaczony film. Tj.
polski film o tytule Izolator. Natomiast reżyser - Australijczyk - promując
film poza granicami PL nadał mu tytuł "Warsaw dark" (Warszawa mroczna) bo
taka mu się wydała na początku nasza stolica oraz ta historia.

Alusia89_2

w ogóle niezła heca ;D jakie to zabawne kiedy ludzie myślą, że tłumacz ma mniejsze pojęcie o danym języku niż oni, którzy tłumaczami nie są. nie pojmuję jak można sądzić, że ktoś się pomylił przy tłumaczeniu tytułu :D ale jest zawsze zabawnie czytać komentarze tych "mądrzejszych" ;-)

None200

Moi drodzy, zacząć trzeba od tego, że tytułów nie powinno się tłumaczyć dosłownie, tylko logicznie pod dany film. Przecież to byłoby dziwne jakby tyle tytułów było "źle" przetłumaczonych prawda?

RDZN

"Moi drodzy, zacząć trzeba od tego, że tytułów nie powinno się tłumaczyć dosłownie, tylko logicznie pod dany film." Powiedz to szklanej pułapce.

None200

jak to kto nieuki co nie znaja jezyka,proste

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones