PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11594}
7,6 7 143
oceny
7,6 10 1 7143
7,0 5
ocen krytyków
Westerplatte
powrót do forum filmu Westerplatte

Nie dość, że rekwizyty w filmie w znacznej większości pochodziły sprzed 1939 r. to zgodność historyczna jest dobrze zachowana (jeśli chodzi o ciąg wydarzeń oczywiście a nie o to, że 2 IX Sucharski się podłamał i zastąpił go Dąbrowski) i świetna gra aktorów. Film jest obowiązkowy.

ocenił(a) film na 9
cromags

Jak na '69 rok film zrobiony rewelacyjnie. Świetne ujęcia, gra aktorów i ta trzęsąca się od wybuchów kamera. Naprawdę świetne kino wojenne i chyba jeden z lepszych Polskich filmów!

ocenił(a) film na 8
lipton101

Zgadzam sie -rewelacyjny film . Świetna gra aktorska ( zaznaczmy ze zagrało w tej produkcji wielu wspaniałych polskich aktorow) , akcja szybko się toczy , nieprzytłacza . Ten film jest naprawdę jedną z perełek polskiego kina , warto go obejrzeć!

użytkownik usunięty
Agness95

Byłby perełka,gdyby nie było historycznych przekłamań.W tego typu filmach prawda historyczna jest podstawą do ocenienia obrazu.Inaczej wychodzi z tego jakaś hybryda-ni to historia,ni to fikcja.Temat jest zbyt ważny,żeby można było przymknąć oko na historyczne przekłamania.

ocenił(a) film na 9

Tylko że o tym 40 lat temu nie wiedziano. A Westerplatte robiono żeby było jak najbliższe prawdzie. Po latach S. Różewicz żałował że prawda jest inna od tej pokazanej w filmie.

Kilinski

Jakoś przypadkiem trafiłem i zacząłem oglądać można rzec "na kolanie". Zakochałem się:) Kapitalne zdjęcia, montaż, efekty, nie mówiąc już o scenografii i aktorstwie. Magia!

Warto dodać, że film występuje w dwu wersjach znacznie odbiegających od siebie kolejnością scen. Film tak mnie zaczarował, że oglądałem obie, niemalże na raz:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones