PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 304 969
ocen
8,2 10 1 304969
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Mimo to chce RÓWNOŚCI. Równości czyli traktowania mnie białego na równi z innymi, a nie tak, że ja na studiach ledwo wiąże koniec z końcem bo musze zarobić na mieszkanie, mieć czas na nauke - wszystko po to by budować ten kraj, a setki romów pobierają jakieś chore zasiłki za nic. Ten sam problem jest w ameryce tylko z większa ilością "ras".

Dyskryminacja to straszna rzecz. Dochodzimy jednak do takiej paranoi ze to MY jestesmy dyskryminowani.
3 lata temu faul Tottiego na Balotellim w lidze włoskiej był określany przez niektóre media jako rasistowski
Czarny ******* - słowa Johna Terrego za które został srogo ukarany, mimo że był prowokowany przez cały mecz

Mało razy czarnoskóry opluł przeciwnika ? Sam kojarzę trzy takie sytuacje, a choćby Rio Ferdinand kopiący białą panią steward na stadionie.

W Krakowie rok temu bylem swiadkiem gdy jakaś na oko hinduska wydarła się na polke z fu*kami, bit*hami tylko za to że zaszła jej droge na korytarzu w galerii. Przypadkowo. Co by było w odwrotnym wypadku ? Sąd?

Nie trawie rasistow, nie trawie nienawiści skierowanej za kolor skóry czy wyznanie, ale jesli dochodzimy do tego że kryjąc się za kolorem skóry niektórzy stają się bezkarni to chyba jest to paranoja.

PS. Pamiętacie jak 2 czy 3 lata temu na stadionie narodowym zastrzelił policjant handlarza - nigeryjczyka który rzucał w policjantów cegłami? Badany był wątek rasistowski ataku i tak też atakowali policjanta inni handlarze w mediach - jako rasiste

użytkownik usunięty
kuboski7

Święte słowa.

ocenił(a) film na 9
kuboski7

Jeśli ktoś jest chamem, kolor skóry jest tylko wizualnym aspektem. Prawdą jest, że często spór na tej linii jest naciągany, ale nie zmienia to rzeczywistości - większość ludzi to rasiści.

edi_nie_oglada_filmow

Problem jest w tym ze dochodzimy do paranoi. Czarnym wolno wszystko, a niedługo zasłaniajac sie rasizmem będą sie nawet do kolejek w sklepach wpychać ;]

ocenił(a) film na 9
kuboski7

Poczytaj sobie o sytuacji czarnych i o tym jak im wszystko wolno. Mówią tak tylko te osoby, które nie przyjmują do wiadomości, że ad generale się nie różnimy - mamy te same prawa. Kolor skóry nie jest tu żadnym wyznacznikiem.

kuboski7

Podobny problem jest z ludźmi pochodzenia arabskiego, u nas mają prawa jak każdy inny człowiek, są szanowani, budują meczety itd. A teraz pomyślcie co by się stało z europejczykiem gdzieś w krajach arabskich gdyby chciał budować kościół lub nawracać na chrześcijaństwo islamistów...Nie zmienia to faktu, że każdemu człowiekowi należą się równe prawa, jednakże niektóre kultury są zabójcze dla innych i chyba nic tego nie zmieni.

edi_nie_oglada_filmow

no tak, większość bo tych ludzi z rasy nie białej jest więcej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
FastSmith7

e, nie.

anhed

Nie? Moze zidentyfikuj swoją odpowiedz bardziej ?

ocenił(a) film na 7
FastSmith7

po prostu nie zgadzam się z całością wypowiedzi. w żadnym okresie - pomijam rozwój starożytnego Egiptu, ale akurat nie była ona rządzona przez Murzynów - Afryka nie była zagłębiem gospodarczym. Nie było żadnego okresu, w którym jakiekolwiek państwo afrykańskie było liderem w tej dziedzinie. Powiem więcej - w okresie kolonizacyjnym mieszkańcy poszczególnych plemion byli wywożeni do danych kolonii, szczególnie w Ameryce Północnej za psie pieniądze. Cały kontynent był przez długi okres traktowany jako przechowalnia dóbr naturalnych, a nie miejsce do rozwoju technologii. "Biali" narobili tam więcej szkód niż pożytku, niszcząc wiele kultur - podobnie sytuacja prezentowała się w Australii i Tasmanii.
Rozumiem swego rodzaju frustrację, jednak nie można też mówić o tym, że to wina tylko i wyłącznie Murzynów, że wykorzystują swoje przywileje w taki, a nie inny sposób. My - a raczej system - daliśmy im taką możliwość, a to, że uzywają ich w taki niefajny sposób jest wynikiem złego traktowania ich w przeszłości. Nie polecam trwać w tym nastawieniu; bycie ludzkim ma, wg mnie, większą przyszłość.
Polecam filmik o Brytyjce w metrze, która trzymała swojego synka na kolanach i wyzywała czarnoskórych w przedziale od "focken nyggas". Gdyby to szło w drugą stronę i "focken nygga" wrzeszczał na "pieprzonych bialasow", byłabym tak samo oburzona.
także tego. mam wrażenie, że bylo za duzo jadu w Twojej wypowiedzi.
szacuneczek.

anhed

RPA przed buntem przeciwko białym była trzecia od góry na całym świecie jeśli chodzi gospodarkę. Prawda że biali ograniczali trochę czarnych jeśli chodzi o prawa w czasie kiedy jeszcze panowali Afryką... Kiedyś Afryka była kontynentem zdatnym do życia, Państwa jak niegdyś Rodezja (Teraz Zimbabwe) miały wysoki standard życiowy a spójrz się na Zimbabwe teraz kiedy czarni sie przeciwko białym zbuntowali.. obecnie jest to jeden z najbiedniejszych krajów w Afryce. Nie jestem do końca rasistą ale przeżyłem dużą część życia w Angli i USA i przyznam że niektórzy czarni są sensowni ale to zdecydowana mniejszość. Wyrobilem sobie właśnie taką opinie o murzynach dlatego bo większość z nich to takie cwaniaczki które myślą że świat należy do nich.
Pozdrowienia ;)

ocenił(a) film na 9
FastSmith7

Co do gospodarki RPA muszę się zgodzić, że odkąd władzę przejęła partia czarnoskórych to gospodarka idzie w dół, ale tłumaczenie tego kolorem skóry jest czystym rasizmem.

użytkownik usunięty
Tomek59_fw

" tłumaczenie tego kolorem skóry jest czystym rasizmem." - Fakt, to nie świadczy że czarni sie do gospodarki nie nadaja, tylko że osoby które tam rządzą sie do tego nie nadają. I ze koniec końców czarnym lepiej sie zyje w Ameryce niż w RPA.

Tomek59_fw

no nie kolorem, predyspozycjami do ogarniania takich przedsięwzięć

ocenił(a) film na 9
anhed

Starożytni Egipcjanie byli bardziej narodem semickim niż afrykańskim. Także argument, że "czarni też coś osiągnęli, popatrz na piramidy" jest inwalidą. Szczytem czarnej cywilizacji są lepianki. Wszystko inne jest dziełem białych.
Poza tym ""Biali" narobili tam więcej szkód niż pożytku, niszcząc wiele kultur - podobnie sytuacja prezentowała się w Australii i Tasmanii. " To równie dobrze można by mieć za złe rzymianom, że zniszczyli wiele kultur europejskich, albo chrześcijan, bo zniszczyli rodzime kultury np Słowian. To był podbój - naturalna kolej rzeczy, że cywilizacja bardziej rozwinięta wypiera mniej rozwinięte. I jednocześnie przynosi korzyści dla kultury podbitej. Oczywiście, można polemizować, że przecież kultura aborygeńska czy jakiegoś plemienia afrykańskiego jest taka piękna... Ale takie dywagacje łatwo prowadzić z ciepłego mieszkania, gdzie żeby zdobyć jedzenie trzeba iść do sklepu a nie na polowanie.

ocenił(a) film na 7
PiecykCrouch

zapomniałam o tej dyskusji o.O
nie neguję w żadnym wypadku naturalnej kolei rzeczy - silniejsze państwo podbija słabsze. kwestia tylko taka, czy dziś jesteśmy w stanie wyprzeć kolonizjatorski tok myślenia - za neologizm przepraszam ;)
drażni mnie jedynie typowy rasizm, jaki reprezentowali w tym filmie skinheadzi.
osobiście wychodzę z założenia, że są "nyggas", którzy... są, jacy są, to jest bardziej stan umyslu - biały tez może być nygga, jeżeli się opieprza i wychodzi z założenia, że MU SIĘ NALEŻY - oraz ludzie, którzy nie mają na sumieniu nic, ale trafił im się nieco nie taki pigment skóry.

kończę dyskusję definitywnie, już do niej nie wracam ;)
peace & regards.

PiecykCrouch

Starożytni Egipcjanie nie mieli nic wspólnego z Semitami. Inteligentni Semici to np. Fenicjanie, Akadowie itp. Mają swoje osiągnięcia, nie ma co zaprzeczać.
Do dziś żyją potomkowie budowniczych Piramid i Sfinksów. To Koptowie, rdzenna ludność Egiptu.

ocenił(a) film na 9
anhed

Nie sil się na polecanie jakichkolwiek filmów o tej tematyce kolesiowi, który obejrzał The American History X i nadal pisze takie bzdury.

ocenił(a) film na 9
FastSmith7

Głupoty wypisujesz.

deadrys

"Głupota" to na określenie wybitnie światłych wypowiedzi FastSmith7 zdecydowanie zbyt łagodne słowo. Po raz kolejny, zapuszczając się w nie do końca szczodrze obdarzone przez rozum rejony FW (ostatnio spotkało mnie to podczas dyskusji o "Pokłosiu"), dochodzę do smutnego wniosku, że nieograniczona internetowa wolność słowa nie jest wcale najszczęśliwszym rozwiązaniem. Bo od czytania takich... obrzydliwych wypowiedzi aż oczy bolą. I dioptrie mi lecą.

kuboski7

Zawsze ubaw dają mi wypowiedzi typu: "Nie ciepię nazistów, ale...", "nie jestem rasistą, ale..." :)
Tak naprawdę nie ma żadnego "ale", albo jest się po jednej stronie, albo po drugiej. Chamy, nieroby, złodzieje itp. znajdują się wśród wszystkich ras i narodów, rasizm pojawia się, kiedy zaczynamy postrzegać rzeczywistość poprzez pryzmat koloru skóry. Nie raz zauważyłem, że część Polaków na emigracji spotykając się np z jakimś wyjątkowo nieuprzejmym lub głupim Murzynem komentuje w stylu: "co za cham i dureń, wiadomo czarny, czego się spodziewać". Ci sami ludzie w bliźniaczej sytuacji ale z białym prostakiem nie szukają jednak przyczyny jego chamstwa w rasie.

Od 10 lat mieszkam w Londynie, w państwie politycznej poprawności, samowoli czarnych i rzekomej dysktyminacji białych i nigdy nie doświadczyłem jakichkolwiek barier społecznych lub zawodowych z faktu bycia białym, czy też polskim imigrantem. Sytuacja nie jest tak tragiczna jak ją niektórzy próbują naświetlić, choć napewno zdarzają się przypadki medialnej pogoni za sensacją,a rasizm wydaje się być dobrym tematem zastępczym (coś jak mama Madzi w Polsce). Nie byłoby tak, gdyby biała cywilizacja przez lata nie eksploatowała, poniżała i mordowała przedstawicieli innych ras. Kiedyś musiało się to odbić czkawką.

ocenił(a) film na 9
kuboski7

Po prostu zapominamy że jeśli jesteśmy wszyscy rasistami to tak samo rumun czy czarny czy też biały napadając na nas i uznając że nie mamy prawa nosić np. własnych pieniędzy z sobą i odbiera je nam też jest rasistą.Tak na prawdę ten cały rasizm to wielkie gówn..o bez końca za przeproszeniem.My Polacy nie nienawidzimy rusków i Niemców za to co zrobili nam podczas wojny nie nienawidzimy też Romów za to że w dzisiejszych czasach im się żyję lepiej niż nam że rumun idąc chodnikiem choć nie jest w swoim kraju zepchnie cie z niego a jeśli go zaczepisz to przyjdzie po ciebie z całą rodzinką bo tak to u nich wygląda,jednak nie każdy Niemiec rusek czy cygan musi taki być jeśli jesteś kibicem to wiesz że za trzech debil..i nie chcesz odpowiadać i być pakowany do tego samego wora a tym czasem jest na odwrót np.Donald uzna ciebie też za kibola i zamknie cały stadion i czy to jest normalne?Co do filmu to jest on rewelacyjny ogląda się go czasem dobrze czasem bardzo dobrze ale w tym filmie siła drzemie w dialogach których jest mądrość chodzi mi oczywiście o te dialogi i scenki które ukazują do czego prowadzi nienawiść czy scenki w których widzimy i słyszymy jak powinniśmy się zachowywać w życiu by być normalnymi ludźmi nie takimi jak ci naziści i co najlepsze za $ 7.500 000 mln da się zrobić film z wartościami kiedy mega produkcje bez jakiegoś przekazu kosztują $ 180 mln dolarów.Moja ocena 9/10.Pozdrawiam

DemiaN

Zgrabne podsumowanie - popieram.

kuboski7

Chciałabym zobaczyć te setki Romów! Fajnie byłoby gdyby zaczęli się naprawdę uczyć... Ale jakby co to chętnie poznam choćby jednego.

ocenił(a) film na 9
menysek

Przyjedź na południe Polski to ich poznasz! Mieszkam niedaleko miasteczka w którym zwykli ludzie boją się ich jak ognia... Nic dziwnego że często dochodzi do bójek pomiędzy "naszymi" a Romami skoro jesteśmy dyskryminowani we własnym kraju...

kuboski7

rzeczywiście. Ja też miałem do czynienia z cyganami. Nazywano ich ,,moresy". wszystkie ich dzieci były rzekomo ,,niepełnosprawne", a to tylko dlatego aby dostawać zasiłki.

gggggg

Co za historia! Zgłoś się do "Trudnych spraw" albo "Dlaczego ja?" - nie dość, że może Cię nakręcą i zarobisz trochę kaski, to i kamień spadnie Ci z serca.

Reimar

wiesz co ci radzę. Jak tak lubisz cyganów to pomieszkaj z nimi choćby jeden dzień. Zobaczymy co o nich powiesz

gggggg

Dzięki za wskazówkę, Wujku Dobra Rada:)

Reimar

ja ci też pajacu dziękuję za twoją ,,dobrą radę". Na początku XX w. panowała chłopomania, a ciebie teraz opanowała moresomania

gggggg

Jakże błyskotliwa diagnoza! Ta teoria to Twoje osobiste, naukowe dzieło życia, czy w pracy teoretyczno-badawczej pomogli Ci brunatni koledzy?

Reimar

no nie, ty jesteś z tych dofnów z GW którzy wszędzie widzą ,,antysemityzm", ,,rasizm" itd. Już k...a jestem brunatny bo powiedziałem coś o moresach. Czy już żadnej krytycznej uwagi nie można powiedzieć bo się takie dałny jak ty odzywają.

gggggg

Najwidoczniej nie można - a przynajmniej byłoby to w dobrym guście. Tak więc proponuję Ci, zupełnie profilaktycznie, byś się już nie odzywał, bo taki dałn (dofn, dałn? Brawo, Panie Miodek!) jak ja będzie na to reagował swoimi głupimi komentarzami. O, proszę bardzo - lubię placki.

Reimar

ktoś ci mówi, że jesteś tępym dzbanem?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomus1125

Czyli: nie chcem, ale muszem (dyskryminować kolorowego?) Przecież jest to, sformułowane co prawda innymi słowy, ale rasistowskie kołtuństwo pełną gębą. którego porządny człowiek nie powinien w żaden sposób usprawiedliwiać. Równie dobrze potem, gdy zabraknie już Wam wrogów innego koloru skóry, to samo można mówić w stosunku do innej (niż "jedynie słuszna") opcji politycznej...

Reimar

czyli aby uniknąć takich jak kolega wymienił sytuacji.

ocenił(a) film na 9
kuboski7

Gdyby to było na fejsie kliknąłbym lubię to, głupi nawyk. Ale pochwalam Twoje słowa.

ocenił(a) film na 7
kuboski7

Świat jest pełen głupot, kłopot z internetem jest taki, że on zebrał je wszystkie. Cały ten wątek, o wątku wprowadzającym jest idiotyczny i oparty na bzdurach.
Co do Afryki i jej pozycji w jakimś ogólnie, pojętym rozwoju cywilizacyjnym, no to wychodzi tutaj ogromna ignorancja przedmówców, którzy nigdy nie słyszeli o wielkich imperiach Zimbabwe, Ghany, Nubii i innych, które były rządzone i zamieszkiwane przez ludy chamickie, ciemnoskóre, tak samo jak Egipt, które ludność autochtoniczna była pochodzenia semicko-chamickiego, a i sam Egipt przez długi czas rządzony był przez dynastię nubijską. To wszystko działo się w skrajnie niesprzyjających warunkach naturalnych, o których my mieszkańcy strefy umiarkowanej często zapominamy - długie okresy suszy, wysokie temperatury, wykluczające jakąkolwiek efektywną działalność w ciągu prawie pół dnia itd. przeszkadzały w rozwoju.

kuboski7

Masz rację z tą poprawnością polityczną i przypisywaniem tylko i wyłącznie białym rasizmu. Ale gliniarzy bym nie bronił. To nie są normalni ludzie.

ocenił(a) film na 8
kuboski7

odpierd..ol sie od romow .a co niema polakow co niepobieraja zasilkow nic nierobia ,pija alkohol a dzieci chodza brudne i glodne spac .sam sobie zaprzeczasz ,bo w tej chwili jestes sam rasista i chu..j ci romski na lep .przez takich polakow cebulakow jak Ty ,slowo Rownosc z twoich ust brzmi niestosownie

krystian_wroblewski

Jeśli jesteś Romem to potwierdzasz regułę na ich temat.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

na wasz temat mozna by bylo wiecej napisac .polaczki co ruchaja wlasne dzieci ,gwalca nieletnich .wiec niejestescie swieci ,a juz napewno wzorem do nasladowania .wiec niepi...erdol glupot rasisto

krystian_wroblewski

No akurat wy macie na koncie więcej przestępstw, gwałtów, rozrób w nocy itp. Biegacie na golasa po nocy, nie umiecie normlanie pisać, w kinie zachowujecie się jak w oborze.

ocenił(a) film na 8
Alex_Tyler

sa lachudry z obu stron .czy to polak czy rom .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Militiades

powyższy komentarz jest obleśny..

odpowiadam na najnowszy tu zamieszczony, ale jest do każdego dyskutanta tutaj-
obejrzał któryś z Was ten film w ogóle? żadnych wniosków, choć tak łopatologicznie dla niezbyt lotnych umysłów w finale zostały podane?
podpowiem, że film nie jest o konflikcie czarnoskórzy vs białoskórzy. primo- wrogiem jest każdy inny niż ja sam, secundo - polski dystrybutor przyszedł z pomocą i nakierował tytułem na środek ciężkości tego filmu, wobec czego nie trzeba zbytnio poszukiwać żeby coś zrozumieć,
tertio- scena z rozmową z ojcem przy stole, czyli gdzie się to wszystko zaczęło?

ocenił(a) film na 8
booms

Czyli według Ciebie proceder z naćpanymi niemowlętami nie jest stosowany na ulicach? Mieszkam pod czeską granicą, niedaleko Karwiny, i widziałem to na własne oczy. Jest to w tych rejonach prawdziwa plaga. Swoją drogą Czesi nakręcili sporo dokumentów w kwestii tego problemu. Wskaż mi jedno, mówię JEDNO państwo, gdzie cyganie stosują się do zasad prawnych i są akceptowani przez resztę ludności. Raczej się nie doczekam odpowiedzi... I nie wyskakuj mi tu z łaciną, jeśli jej nie znasz. To nie czyni Ciebie ani mądrzejszym , ani bardziej wiarygodnym.

krystian_wroblewski

no i ten żałosny argument z rasistą. Ktoś wytknie wam prawdę w oczy to płaczecie o rasizmie ćwierćinteligenci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones