PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11685}

Wielkie kule ognia

Great Balls of Fire!
7,3 1 697
ocen
7,3 10 1 1697
Wielkie kule ognia
powrót do forum filmu Wielkie kule ognia


Jerry Lee Lewis to jest postać tak barwna, że zapewne jeden film to za mało, by to szaleństwo i dzikość oddać. Jerry Lee miał "jedną dłoń czarną, a drugą białą" - do swojej muzyki wplatał tyle czarnych (zakazanych i grzesznych wtedy) dźwięków, że był jednocześnie uwielbiany i wyklęty. Grał na fortepianie jak wariat, używając do tego wszystkich możliwych części ciała, podpalał instrumenty na scenie, rzucał fortepianami, grał aż do zdarcia dłoni do krwi, miał gdzieś wszelkie konwenanse, rozkochał w sobie i poślubił swoją trzynastoletnią kuzynkę - co zresztą doprowadziło do wielkiego skandalu i załamania jego kariery.
Film nie jest "serio", jest przerysowaniem i przekoloryzowaniem atmosfery lat 50., jest chwilami wręcz slapstikowo-komiksowy i w pewnym sensie jest to minus - bo ja w żaden sposób nie uwierzyłam w główne postacie grane przez Dennisa Quaida (irytującego, ale chyba celowo, bo po obejrzeniu kilku występów prawdziwego Jerry'ego Lee stwierdziłam, że on naprawdę się tak zachowywał) i Winonę Ryder (cudowną!), więc nie dałam się "porwać historii" ani wzruszyć dramatyzmem. Ale ten film porywa w inny sposób, co zresztą niesamowicie pasuje do klimatu popkultury lat 50. w Stanach - które były głupiutkie, powierzchowne, kolorowe i przesłodzone. Muzyka w tym filmie jest wspaniała, nawet dla kogoś kto (jak ja) niekoniecznie przepada za rock and rollem.

ocenił(a) film na 8
magdalith

muzyka -rewelacja,watek miłosny- bardzo przyjemnie sie ogląda,jednak on był rzeczywiscie w niej zakochany.Troche drażni mnie główna postać.czy on rzeczywiście był taki głupkowaty i wiecznie dziecinny ,nie potrafiący zachwać sie w okreslonych sytuacjach???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones