PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841602}

Wiking

The Northman
6,7 44 051
ocen
6,7 10 1 44051
6,6 51
ocen krytyków
Wiking
powrót do forum filmu Wiking

Po pierwsze, film ten należy traktować jako baśń i to taką brutalną. Opowieść o zemście. Nie zabraknie klimatycznej muzyki, pięknych zdjęć, ostrej bitki i dobrej gry aktorskiej. Trudno jest tak na gorąco opisać, co czułem. Film jest mocny, mroczny, czasami wręcz ciężki, pełen okrucieństwa i ukazujący niektóre obyczaje wikingów. Początkowe sceny związane przepowiedniami, szamanem itp, trochę zaorały mi głowę, sporo surrealistycznych tematów... Ogólnie trzeba być cierpliwym, film naprawdę wciąga i warto obejrzeć do końca.

olson80

Męczy i nudzi.... tyle czekania a tu taki zawód. Chyba zostaje tylko oglądanie trailerów. Pokazują więcej niż cały film ostatnio.

ocenił(a) film na 8
SpiQe

Może zmęczyć, ale to już kwestia indywidualna. Mnie nie nudził, ale przyznaję, że początkowo zmęczył. Pewnie dlatego, że też miałem inne wyobrażenie o filmie po tym, jak zobaczyłem trailer. Czy się zwiodłem? Nie, ostatecznie cieszę się, że obejrzałem. Coś oryginalnego.

ocenił(a) film na 8
olson80

mam dokładnie takie samo zdanie

ocenił(a) film na 8
olson80

Ten film raczej należy traktować tak, gdyby za reżyserka stał gościu z tamtej epoki ,z tamtym tokiem myślenia. Film wygląda jakby kręcił go wiking . Oglądając go trzeba wcielić się w postać ludzi z tamego okresu . Bo tak też oni postrzegali świat

ocenił(a) film na 5
olson80

Do mnie niestety ten film nie trafił. Prosta opowieść została sfilmowana w wydumany i niestety nudny sposób. Doceniam wizualną stronę oraz dbałość o szczegóły z epoki, jednak wolałbym większą głębię postaci.

ocenił(a) film na 8
w_ig

No fakt, głębi postaci tutaj nie uświadczysz, ale chyba tak właśnie miała wyglądać ta postać. Proste instynkty.

ocenił(a) film na 5
olson80

Film ten uratowała jak zwykle czarująca i przekonywująca Anya, nasz główny bohater Tarzan też dawał radę. Sceny walki były na zdecydowanie słabszym poziomie niż te które mogliśmy oglądać na przykład przy okazji serialu Wikingów. Fabuła prosta jak drut, dialogi ogólnie jeszcze prostsze niż ten wcześniej wspomniany drut... Jedyne czym można by się jeszcze zachwycić to muzyka, reszta jest słaba, bez wyrazu, po takiej obsadzie liczyłem na wiele więcej zwrotów akcji niż jeden (matka)... :P

olson80

Warto zobaczyć ten film?

ocenił(a) film na 8
AndrzejChyra4

Trudne pytanie. Nie każdy wytrzyma taki styl, ale ogólnie warto. Szczęśliwy po tym filmie nie będziesz, odprężony też nie... ale pomimo tego warto zobaczyć. Trochę na własną odpowiedzialność.

olson80

Jest dobry jak ,,Gladiator''? Czy sceny przemocy da się wytrzymać?

ocenił(a) film na 8
AndrzejChyra4

To inny kaliber niż Gladiator. Zupełnie inaczej prowadzony. Wiking jest schizowy, psychodeliczny w wielu momentach. Nie da się porównać. Brutalność tez jest tutaj bardziej dosłowna. Ciężko się ogląda, ale jak wytrzymasz, to zostaje w głowie. Ogólnie - nie jest to normalny film. :) Sprawdź samemu.

ocenił(a) film na 8
olson80

Jak dla mnie świetny. Wizualnie przepiękny, do tego klimat niesamowity. Historia może nie jest skomplikowana ale wykonanie genialne. Ogląda się bardzo przyjemnie i to jest najważniejsze. Dziwi mnie to źe wiele osób pisało że jest brutalny, co swoją drogą odwlekało mnie od obejżenia tego filmu. Te osoby które to pisały chyba nie widziały Wikingów. Tam przecież non stop jest sieczka a tutaj zaledwie kilka scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones