PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=322614}

Wilkołak

The Wolfman
6,0 54 766
ocen
6,0 10 1 54766
5,0 9
ocen krytyków
Wilkołak
powrót do forum filmu Wilkołak

Zle o tym filmie dawno juz słyszałem nawet jak oglądałem ceremonie Oscarow pewnien krytyk czy dzienikarz powiedział że charakteryzacje oscara dostają przeważnie złe filmy. Ale ja bym tego nie powiedział .Film jest sprawnie zrobiony scenogriafia kostiumy klimat akcja ,ktorej mogło byc troche wiecej , nie powiedział że film jest strasznie mroczny no ale sceny rozrywania ciał czy samych ataków sadze ze wyszły. 7/10

kinoman1985

Również dałam taką ocenę. Film zapada w pamięć mimo, że część scenariusza kuleje.
Jestem pod wrażeniem tego co zagrał del Toro. Było to przekonujące i zarazem można było się utożsamić z bohaterem w pewnym strachu, niewiedzy(nie wiem jak to nazwać).
Wątek miłosny ciekawy, delikatnie wpływa do naszej opowieści początkowo niezauważalny później nabiera koloru. Fabuła nieco kuleje, ale motyw nawiązania do przypowieści biblijnej o synu marnotrawnym jest wyrazem dziwnej relacji ojca i syna, którzy mają do siebie żal o zaległe sprawy z przeszłości, ale jednocześnie są ludźmi kochającymi się w pokrętny sposób.
Postać detektywa - człowieka pragnącego logicznie wyjaśnić serię zabójstw i jednocześnie zderzający się z prawdziwym koszmarem niedającym objąć się umysłem, legendą, która powinna straszyć wyłącznie niegrzeczne dzieci.
O grze aktorskiej mogę powiedzieć tyle że jest jednym z lepszych elementów tego filmu, prócz Hopkinsa nie wiem czemu, ale drażnił mnie sobą. Pozytywnie wygląda oprawa graficzna i zdjęcia. Do negatywów zaliczę zbyt dużą ilość latających flaków i takie iście hollywoodzkie samotne pogonie za bestią oraz walka między wilkołakami prowadzona z wielkim rozmachem a małym realizmem. Warto obejrzeć mimo, że dużo pojawia się ostatnio takich produkcji o wilkołakach i wampirach, ale ten dziwnie pozostaje w pamięci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones