PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38274}
6,9 843
oceny
6,9 10 1 843
Winnetou w Dolinie Sępów
powrót do forum filmu Winnetou w Dolinie Sępów

W polskich kinach w roku 1970 film był wyświetlany jako "Winnetou wśród sępów". Natomiast słowo "dolina" pojawiło się w tytule następnej pozycji z cyklu: "Winnetou w Dolinie Śmierci".

Film_Polski

Masz calkowita racje. Przynajmniej ja tez tak pamietam. Niestety, nawet IMDB podaje tytul z "Dolina". Widocznie redaktory z Filmwebu polecieli na latwizne i zerzneli z IMDB informacje. Powinno sie to sprawdzic w tzw. Filmowym Serwisie Prasowym... takim pisemku, ktore informowalo co wchodzilo na srebrne ekrany w czasach PRL-u.

Jarecki_6

Pamiętam "Filmowy Serwis Prasowy". W latach 80. nawet go prenumerowałem. Wcześniej, w latach 70., pisemko nie było dostępne w normalnym rozpowszechnianiu kioskowym ani w prenumeracie. Za to do końca roku 1972 w kioskach można było nabyć tygodnik ilustrowany "Magazyn Filmowy", redagowany w tej samej ciasnej redakcji co "FSP". Z "Magazynu" wówczas czerpałem gros informacji o tym, co się dzieje w kinach.
Od lutego 1973 ów "Magazyn Filmowy" został jednak przymusowo skomasowany z innym tygodnikiem o tytule "Film". Przez kilka miesięcy zamiast dwóch tygodników 16-stronicowych ukazywał się jeden 32-stronicowy. Nowy "Film" zawierał w sobie większość tego co było najlepsze w dawniejszym "Filmie": poważniejsze, bardziej krytyczne recenzje oraz rubrykę "Dziewięciu gniewnych ludzi" oraz większość tego, co było najlepsze w "Magazynie Filmowym": kolor, dane techniczne każdego filmu oraz dział "Startują w ..." (podsumowanie premier kinowych danego miesiąca). Niestety, wkrótce pojawiły się ograniczenia w przydziałach papieru i nowy tygodnik schudł...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones