PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11461}

Wioska przeklętych

Village of the Damned
5,9 12 438
ocen
5,9 10 1 12438
4,4 5
ocen krytyków
Wioska przeklętych
powrót do forum filmu Wioska przeklętych

bo mogę wyrazić jedynie podejrzenie, że film Carpentera jest raczej odtwórczy, niż twórczy. Być może reżyser posłużył się nieco archaiczną konwencją, by przywołać klimat horrorów z lat 50-tych, czy 60-tych. Jeżeli jednak chciał wywołać uczucie grozy, to rozminął się z celem - sterylnie czyste, śliczne i lodowate emocjonalnie dzieci mogły służyć za uosobienie grozy z Kosmosu wiele lat temu. Dziś po "Obcych", "Predatorach", "Gatunkach" zagrożenie z Kosmosu łączy się z zupełnie inną estetyką, a może raczej anestetyką. Ale... jeżeli Carpenter trafi na fana gatunku, to wzbudzi w nim nostalgię za dawnym horrorem, w którym dzieci o świecących oczach budziły przerażenie. Do mnie ta estetyka trafia, bo nawiązuje tradycji horroru, co b. szanuję. I dlatego tym bardziej żałuję, że już nie wzbudza dreszczy.

ocenił(a) film na 9
killashandra

podobny
dylemat już z jakimś horrorem mieliśmy. Tylko wtedy był to stary, klimatyczny horror "Strażnik". "Wioska" jest nowa, ale chyba jej celem było nawiązanie do starych horrorów. Według mnie nawiązanie się udało i Carpeneterowi- dzięki.

ocenił(a) film na 6
IvanH

Szczerze mówiąc
wolałabym, żeby Carpenter poeksperymentował z konwencją, skoro już do niej nawiązuje. Mimo pozytywnych wrażeń, u mnie pozostał lekki niedosyt.

ocenił(a) film na 6
killashandra

Oryginał z 1960 roku jest na cda :)

aguska_a27

Wiem, że odpisuję na komentarz sprzed 2 lat, ale muszę zapytać.

Wiesz, że odpisywałaś na komentarz z 2003 roku? xD

ocenił(a) film na 6
Mav666

"Szukajcie, a znajdziecie" :) Uważam, że nawet po kilku latach możemy doczekać się odpowiedzi na nasze pytania jak i znaleźć coś, co nas wcześniej intrygowało. Być może w 2003 roku oryginału nie było w internecie? Może ktoś dawno o nim zapomniał (jak np. "killashandra") , a ja dwa lata temu o nim przypomniałam? :P :D Może po mojej wiadomości pomyślała "O kurka! Zapomniałam, że chciałam zobaczyć oryginał!". Może obejrzała? Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones