PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11461}

Wioska przeklętych

Village of the Damned
5,9 12 438
ocen
5,9 10 1 12438
4,4 5
ocen krytyków
Wioska przeklętych
powrót do forum filmu Wioska przeklętych

... wypadałoby napisać cos mądrego. Więc ostatnio polubiłem Johna Carpentera, a z tego co czytałem film ten prezentuje jego stary dobry styl. Więc jeśli za film, który prezentuje taki styl uznać "Christine" z 1983, to "Wioska przeklętych" aboslutnie zasługuje na miano porządnej roboty Johna. Zaczyna się bardzo fajnie, jako, że film ten jest remakem obrazu z 1960 roku, to cała oprawa sprawia wrażenie starego filmu. I mam w związku z tym mały problem. Cała stylizacja rzeczywiście pasowałaby do lat 70 , ale pełno tu trochę nowszych samochodów. Pomijając kwestie, zaznaczam iż taki efekt nawet mi się spodobał. Oprócz tego bardzo dobre wrażenie robią zdjęcia, widać tu naprawdę sprawną rękę operatora. Ujęcia jeszcze bardziej podkreślają atmosferę tajemnoczości jaka panuje od początku filmu. Choć ta tajemniczość mimo wszystko jest dość mizerna, bo od razu można rozszyfrować o co w filmie będzie chodzić. No, więc film jako całośc, jako horror, klasyczny horror oceniam wysoko, scenariusz może troszkę dołuję, gra aktorska też według mnie chyba nie jest jakaś powalająca. No ale 9 dałem z czystym sumieniem. Ostatnio Carpenter ma u mnie dobrą passę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones