PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620657}

Wojna guzików

La guerre des boutons
7,0 534
oceny
7,0 10 1 534
Wojna guzików
powrót do forum filmu Wojna guzików

Dzieci z 2 małych miasteczek rolniczych we Francji w czasie wojny w Algierii (początki) rywalizują ze sobą, biją się, przezywają, Ich życie rodzinne szkoła ("Jaka jest różnica pomiędzy mężczyzna a kobietą? - Mężczyzna ma mózg, a kobieta móżdżek"), trudne życie gdy ma się 10-11 lat i trzeba pracować żeby pomóc samotnej matce i dwóm młodszym siostrzyczkom. Pierwsze miłości. Na koniec, na napisach świetna piosenka Alaina Souchona "J'ai dix ans" ("Miałem 10 lat").
Tytuł - "Wojna guzików". Bohaterami są dzieci po ok. 10 lat. Prowadzą między sobą "wojnę" . Co zrobią gdy dorosną? Czy będą prowadzić wojny z innymi dorosłymi z innych krajów - wojnę gdzie się ginie? To mnie uderzało od początku. Film komediowo-poważny, wzruszający, dobry i mądry. Wielkie problemy małych ludzi. Dużo życzliwości. WSZYSCY aktorzy dziecięcy zagrali "koncertowo"! Polecam. Niepozorny, kiedyś widziałem "Wojnę guzików" czarno-białą i myślałem, że to, to samo lub kontynuacja? A to jest 4-ta wersja tej samej powieści. Znakomity film.

ocenił(a) film na 8
kkutz

W pełni się zgadzam, obejrzałem wczoraj w TVP Kultura i przepadłem.
Rewelacyjnie poprowadzone dzieciaki!

ocenił(a) film na 10
kkutz

Pomyliłem się: "J'ai dix ans" = "MAM dzisięć lat", nie "miałem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones