PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10040482}

Wróg

Foe
5,5 2 174
oceny
5,5 10 1 2174
5,5 6
ocen krytyków
Wróg
powrót do forum filmu Wróg

Nudno i głupio

ocenił(a) film na 3

Kiedyż w końcu doczekamy się roli Saoirse Ronan w jakimś naprawdę wybitnym filmie? Ten (choć aktorstwu jej samej nie można tu nic zarzucić) niestety jest chyba najsłabszy w jej dorobku.

Rok 2065. Ludzkość wegetuje na Ziemi zniszczonej przez zmiany klimatyczne. U pary głównych bohaterów, małżeństwa żyjącego na wymarłej rodzinnej farmie gdzieś na Środkowym Zachodzie, pewnego dnia zjawia się przedstawiciel wielkiej korporacji z wiadomością, że mąż został wybrany do programu kosmicznego. Chodzi o budowę wielkiej stacji orbitalnej, na którą mogłaby się przenieść przynajmniej część ludzkości. Mężczyzna ma spędzić w kosmosie kilka lat (w bliżej nieokreślonym charakterze), a żona otrzyma na ten czas androida będącego jego wierną kopią.

Film jest arcyniskobudżetowy (co samo w sobie nie musi być wadą), ale przede wszystkim potwornie nudny, a oba pomysły fabularne w oczywisty sposób nie mają sensu. Zawsze, a już szczególnie w sytuacji masowej nędzy, nieskończenie taniej i prościej będzie przecież zbudować jakąś zamkniętą strefę (np. kopułę) na Ziemi niż gigantyczne instalacje na jej orbicie. Chyba jeszcze głupszy jest (centralny dla fabuły) wątek androida. Po co? Gdyby zapanował powszechny głód, mielibyśmy na głowie dużo ważniejsze sprawy niż udoskonalanie takich zabawek - zwłaszcza że z problemami żon marynarzy dalekomorskich ludzkość radziła sobie nieźle przez całe wieki.

rpm100

Zastanawiałem się nad obejrzeniem tego filmu, ale to brzmi tak idiotycznie, że sobie go odpuszczę.

marcin_lendzion

aż tak jesteś podatny na sugestie? JEDNA osoba decyduje o tym, że film odpuszczasz. W sumie nie pytam tylko stwierdzam fakt,.

ocenił(a) film na 6
rpm100

Nudno bo to nie thriller sci-fi tylko dramat sci-fi . Wiedząc, że może być nudno - może się podobać, tak jak mi. To film o uczuciach , małżeństwie i samotności. Piękne zdjęcia i muzyka.  Nad logiką spraw technicznych się nie zastanawiałem,  nie miałem takiej potrzeby w tym filmie.  Ale teraz jak pomyślę o budowaniu androidów, to może miało sens ich doskonalenie, aby mogły lepiej służyć ludziom w trudnych warunkach.  A towarzystwo dla żony było tylko przykrywą nad badaniami ( korporacji ) . Z drugiej strony film mógłby być lepszy gdyby skrócono go do odcinka ,,Black Mirror", tam już były podobne :)

rpm100

Skupiłes się zupełnie na innych aspektach niż te o czym był ten film. Cały ten kosmos i budowa stacji kosmicznej to tylko tło. Film był o zupelnie czymś innym, o tym czy to humanitarne tworzyć takiego androida który w niczym nie różni się od człowieka i wszystkich uczuciach wokół tego... zresztą było wiele innych wątków ale właśnie wokół relacji międzyludzkich a nie jakieś sraty kosmosy

DerKudlak

Dokładnie.
O co właściwie Junior miał pretensje do żony?
Doszło do zdrady czy nie?
Jak ocenić ostatnie wybory dwójki naszych bohaterów - te w końcówce filmu.
Zwrot akcji na zakończenie filmu zmiażdżył mnie.

rpm100

Uwielbiałem Ronan po ,,Annie" i ,,Bizancjum" Ale od tamtej pory nie widziałem jej w niczym co by mnie mocniej przejeło. Mam wrażenie że od kilku lat gra te same role i dobiera, je w taki sposób żeby się za bardzo nie zmęczyć.

ocenił(a) film na 3
lornemalwo

Ja przypuszczam, że raczej jej niczego naprawdę dobrego nie proponują. We współczesnym kinie trudno o role, z których można stworzyć wielkie kreacje - wielu aktorów się na to skarży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones