PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231725}
7,1 194 745
ocen
7,1 10 1 194745
7,5 35
ocen krytyków
Wszyscy jesteśmy Chrystusami
powrót do forum filmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Jeżeli ktokolwiek miał jakąś styczność z alkoholizmem to wie, że to film prawdziwy, oddające
wszystkie uczucia i alkoholika, i dziecka, i żony, i wszystkich innych którzy w tym pogmatwanym
życiu uczestniczą...
Jeżeli ktoś styczności z alkoholizmem nie miał, to niech obejrzy "ku przestrodze".
Film znakomity, interesujący. Warto!!!

ocenił(a) film na 7
agnieszka532

Nie tylko ludzie,którzy mieli/mają problem z alkoholizmem dostrzegą głębie tego filmu. Każdy z nas niesie w życiu krzyż więc ten film nie jest do określonej liczby osób,a do każdego widza.

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Krzyż niesie tylko ten, kto chce go nieść.

ocenił(a) film na 7
kotek38

Bzdura. Czy osoba,która zachoruje na raka chciała nieść ten krzyż ? Zastanów się nad tym co piszesz.

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Chyba zbyt łatwo osądzasz. Przykład: rak piersi. Parę lat temu czytałem artykuł, opisujący związek między zapadalnością na raka piersi a poddawaniem się mammografii. Oczywiście, mammografia jest teraz jedną z głównych przyczyn powstawania raka. Ale każdy, kto się jej poddaje, MYŚLI, i wie, na co się decyduje. To kwestia wyboru. Trwanie w alkoholizmie to też kwestia wyboru, o czym zresztą słyszymy na filmie: skoro można 7 lat, to można i całe życie.

ocenił(a) film na 7
kotek38

Żeby ten rak był tylko piersi...fajnie by było. Kolejną sprawą mogą być wypadki,kiedy to pijany uderza samochodem w jadącą spokojnie rodzinę. 3/4 rodziny umiera...udało się przeżyć jednemu dziecku. Zostaje bez rodziców z paraliżem ciała...Czy on miał wybór ? Czy on należy tylko do tej grupy co chcą nieść ten krzyż,tak ?

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Miał wybór ale to temat na bardzo długą dyskusję. Jeśli widziałeś choćby "Trzy kolory " albo "Przypadek" Kieślowskiego,
albo (czego Ci bardzo życzę) czytałeś książki Hicksów, to spojrzysz na to inaczej.

ocenił(a) film na 7
kotek38

Z filozoficznego punktu widzenia to zawsze można dorobić sobie teorię. Pomyśl na swój chłopski rozum (kolokwialnie mówiąc) czy ten dzieciak z wypadku,który rzecz jasna wymyśliłem,miał wybór ? Zgadzam się,że po wypadku ma wybór,bo jeżeli znajdzie w sobie siłę to odnajdzie siebie( przykład. Meli),ale piętno zostanie i tak czy siak.

ocenił(a) film na 3
RAC_79

Wszystko sprowadza się do odpowiedzi na pytanie: kto kieruje naszym życiem? Ja akurat wiem, że tylko ja kieruję swoim zyciem i sam ponoszę skutki swoich własnych wyborów.

ocenił(a) film na 10
kotek38

Szkoda, że nie można sobie wybrać, ojciec alkoholik, ojciec normalny. Może tu też masz teorię, w jaki sposób dzieci alkoholików zasłużyły na swoje piekło, gdzie popełniły błąd? Nie wiem, ile masz lat, ale za kilkanaście (może kilkadziesiąt?) nie będziesz już tak przekonany o swojej wszechwładzy, zdarza się, że nasze życie zależy od innych, mimo że wcale tego nie chcemy.

ocenił(a) film na 3
Loraelai

Nasze życie zależy tylko od nas. Poczytaj Hicksów a wtedy, być może, zrozumiesz...

ocenił(a) film na 7
kotek38

Mammografia przyczyną powstawania raka? Chyba WYKRYWANIA raka. "Ale każdy, kto się jej poddaje, MYŚLI, i wie, na co się decyduje." - czyli na co? na profilaktykę? "To jest kwestia wyboru" - jak można porównać profilaktykę badania piersi do trwania w alkoholiźmie?!?! Wybacz ale chyba nie za bardzo wiesz co piszesz

ocenił(a) film na 3
1988izabela

Przykro mi, ale bardzo dobrze wiem, co piszę. Ten naukowy artykuł czytałem jakieś 7-10 lat temu. Ile ofiar przez te lata
było skutkiem tak rozreklamowanej mammografii? - wolę nie myśleć. A czy Ty sądzisz, że ta bezpłatna profilaktyka
to prezent dobrotliwych firm farmaceutycznych dla kobiet? Niestety, za tym kryją się potężne zyski czerpane później
z tzw leczenia... Poczytaj troche, a przyznasz mi rację.

ocenił(a) film na 8
kotek38

Heheheheheh;)Dobry jesteś;)Oj wy biedni spiskowcy wasze zycie musi byc smutne(coś a la schizofrenia).Tyle jest pieknych książek,nie siegaj juz lepiej po literaturę twoich ulubieńców bo całkowicie sie zagubisz w swoim swiecie.
Pozdrawiam Panujacego Nad Życiem i zycze życia bez nowotworów.

ocenił(a) film na 3
Berith7777

Czy aby dobrze podpiąłeś komentarz? Jeśli tak, to przyznam, że nie rozumiem. Ale życzenie odwzajemniam.

ocenił(a) film na 8
kotek38

Dobrze "podpiąłem komentarz".Dziękuję za życzenia.

ocenił(a) film na 8
kotek38

PS
Jeśli nierozumiesz komentarza to sięgnij po Hicksów-pewnie rozwieją wszystkie twoje niezrozumienia;)

ocenił(a) film na 3
Berith7777

A po co te drobne złośliwostki? Twój powyższy post też prosi się o jakiś przytyk, ale szkoda na to czasu.
Myślę, że są ważniejsze sprawy niż czepianie się szczegółów. Wszystkiego dobrego i nie myśl już
o jakichś spiskach:-)...

ocenił(a) film na 8
kotek38

Nie wiem czy piszesz to do mnie czy do odbicia w lustrze,ale masz rację niewarto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones