PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11825}
7,1 1 934
oceny
7,1 10 1 1934
Wyspa złoczyńców
powrót do forum filmu Wyspa złoczyńców

harcerze znależli szkielet w bunkrach i to był szkielet Pluty z bandy Barabasza...i nie śledziła go Zaliczka tylko Hanka...

ocenił(a) film na 10
margarethh

ojej, przecież film nie musi być dokładnym odzwierciedleniem książki... czepiasz się!!! może scenarzyście tak pasowało... ten film jest i tak genialny!

Zuzia_10

najśmieszniejsze jest to, że scenarzystą jest sam zbigniew nienacki:)do jakiego stopnia można zmienić własną książkę?

użytkownik usunięty
lightindark

A może poprawił to co mu się wcześniej nie podobało? :)

ocenił(a) film na 8

podejrzewam, że tak jak to zwykle bywa, scenariusz został dostosowany do realiów powstawania filmu w tamtym okresie...no chyba nie sądziliście, że zobaczycie Skałbanę (nie Kolasę) skaczącego pod parostatek, czy postać Teresy...

ocenił(a) film na 7
lightindark

Adam Bahdaj to jeszcze gorszy przypadek :-) zmieniał własne powieści nie do poznania

ocenił(a) film na 6
tepee

gdzie mozna obejrzec ten film online?

brocx

na kinomaniaku ht\tp://ww w.kinomaniak. tv/szukaj?q=Wyspa+z%C5%82oczy%C5%84c%C3%B3w

ocenił(a) film na 6
lightindark

wielkie dzieki!! zaczynam ogladanie :)

ocenił(a) film na 7
brocx

nie zdążyłem odpisać :-) ja oglądałem na youtube w wakacje, ale już usunęli niestety :-/

ocenił(a) film na 6
tepee

tez szukal na YT i niestety :( ale na kinomaniaku idzie i to bez zastrzezen :)

lightindark

Do jakiego stopnia Nienacki mógł zmienić własną powieść, to najlepiej widać na przykładzie adaptacji "... Niesamowitego Dworu".
Choć właściwie trudno tu mówić o zmienieniu - to było raczej zgnojenie...

ocenił(a) film na 6
margarethh

No właśnie... jak mnie to denerwowało... nie dość że w filmie byk na byku to jeszcze te nazwiska. Pewnych rzeczy nie wolno zmieniać, przecież Pan Samochodzik to klasyka dla młodzieży tamtych lat.

ocenił(a) film na 6
olo_kolo

Doładnie. Poza tym wydaje mi się, że tacy dobrzy aktorzy jak Machulski, Jędryka czy Pawlikowski, mogli dać z siebie nieco więcej. Tymczasem akcja nieco kuleje, niektóre dialogi są płaskie i nic nie wnoszące (pomijając, że nie ma ich w pierwowzorze literackim). I niech mi nikt nie wciska, że takie lata. Machulski 4 lata później zagrał w "Rzeczpospolitej babskiej" i zrobił to brawurowo. A nabardziej rozwaliła mnie Zaliczka, biegająca z wielkimi dziecinnymi grabkami. Pani archeolog! Ale to i tak najlepsza filmowa adaptacja prozy Nienackiego.

ocenił(a) film na 6
geralt_z

Na grabki nie zwróciłem uwagi... :)

ocenił(a) film na 7
geralt_z

Najlepsza to Samochodzik i templariusze, choć też odbiega od pierwowzoru. Ten film pozostawia wielki niedosyt.

ocenił(a) film na 8
margarethh

Takie zmiany to nic. Najlepsza (oczywiście moim zdaniem) wersja przygód panny Marple z Margaret Rutherford nakręcona przez Anglików miała niewiele wspólnego z pierwowzorem, ale za to nadrabiała wdziękiem i polotem z nawiązką! Tu w "Wyspie złoczyńców" jest podobnie.Co ciekawe wspomniane filmy z panną Marple też były kręcone w latach sześćdziesiątych.

ocenił(a) film na 6
margarethh

No i co z tego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones