PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=379398}

Wyspa

Ostrov
7,4 13 649
ocen
7,4 10 1 13649
6,7 9
ocen krytyków
Wyspa
powrót do forum filmu Wyspa

Film genialny

ocenił(a) film na 10

Dodałem ten temat dla tych, których niektóre wpisy mogły odstraszyć. Dla baranów ogłupionych szybkim montażem, hollyłudzkimi czisburgerami z krwią, która się leye co pińć minut a przygody hiroł w układzie ABA to szczyt komplikejszen to może być deczko dysonansik.Jeśli zaś chodzi o sam film - jak w tytule. 10/10

ocenił(a) film na 9
nieliniowy

ja już dawno nauczyłam się tego żeby nie sugerować się recenzjami z filmwebu, ktoś gdzie tu pisał ze film jest nudny, a u mnie wywołał ogromne emocje już w pierwszych 10 minutach, i tak pozostało do końca.


i po raz kolejny rosyjskie kino nie zawiodło :)

ocenił(a) film na 9
nieliniowy

Bardzo dobry film, pokazuje że życie nie jest tak wytarte ze znaczenia, z duchowości, jak to się przyjęło w większości obecnej kinematografii.

użytkownik usunięty
nieliniowy

Film po prostu niesamowity -piekna opowiesc, zdjecia muzyka i gra aktorow...po prostu brak slow. Fantastyczny i juz.

użytkownik usunięty

Znacie inne filmy, które poruszyły Was podobnie mocno?

ocenił(a) film na 10

polecam "Dziennik wiejskiego proboszcza" Robert Bresson

ocenił(a) film na 8
nieliniowy

Prawda, niektóre rosyjskie filmy po prostu są sztuką filmową samą w sobie, a nie hollywoodzką produkcją, która ma zarabiać kasę na skłonności ludzi do bezrefleksyjnej zabawy. Bardzo dobry film. Trochę dłużyzn, ale bez przesady. Cudowne zdjęcia, dla nich samych można obejrzeć ten film. Z pewnością to jest coś dla intelektualnych estetów.

ocenił(a) film na 9
kor86

film wybitny. zastanawiam się, jak dobra musi być kondycja moralna Rosjan, skoro nadal umieją robić takie kino.
myślę, że pod tą warstwą zmęczenia życiem, alkoholem, korupcją władzy i konsumpcji docierającej z zachodu, jest jeszcze ogromne morze wrażliwości, które świat zachodu dawno już stracił.
może jeszcze gdzieś to w nas Polakach głęboko tkwi, ale niestety już nie w bogatym świecie popkultury i współczesnego kina.

ocenił(a) film na 6
marcin_conrad

Film jest opowieścią o tchórzu który zdradza pod naciskiem Niemców, idąc dalej opowiada o dalszych losach tego grzesznika i to wszystko, nie wiem gdzie ta doskonałość, gdzie przesłanie i magia tego obrazu, ale cenie Wasze zdanie i bardzo je szanuję.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
nieliniowy

Film jest przemyślany i pouczający, ale jednego nie mogę zrozumiec. Dlaczego Anatoli, podczas modlitwy z innymi mnichami, odwracał się od ołtarza? Jak to wytłumaczyliście?

ocenił(a) film na 8
sylar_217

Może z tego samego powodu, dla którego spalił koc i buty przeorowi? Aby wykazać, że ołtarz i carskie wrota to tylko przedmioty, że Bóg jest gdzieś indziej?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones