PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6278}

Wyznaję

I Confess
7,4 4 135
ocen
7,4 10 1 4135
7,1 8
ocen krytyków
Wyznaję
powrót do forum filmu Wyznaję

To oczywiście nie zasługa samego Hitchcocka, ale uważam kreację bohaterów w tym filmie za najlepsze z jego wszystkich innych filmów, które dotychczas obejrzałam.

W zasadzie próbuję znaleźć jakieś niedociągnięcia w charakterystyce bohaterów i nie wychodzi mi.

Podchodząc do oglądania tego filmu wydawało mi się, że już coś takiego widziałam w filmie z okolic lat 80-tych... ale miłym zaskoczeniem było to, że te wszystkie motywy księży z wątpliwościami dotyczącymi tajemnicy spowiedzi to tylko lekkie zapożyczenia.

Bardzo zaskakujące jest to, że najbardziej wybijającą się postacią (zarówno aktorsko jak i w znaczeniu dla opowieści) jest Ruth. Oglądając tysiące filmów można by w ciemno zakładać, że kluczowymi postaciami będzie ksiądz i policjant...

Bardzo podoba mi się to, że ksiądz jest po prostu stały w swej roli jaką przyjął na siebie w pełni świadomie.. rysom jego twarzy nie nadano grymasów cierpienia moralnego.. ma klarowną postawę nieskażoną takim typowo oklepanym ludzkim błądzeniem i wygląda w niej bardzo realistycznie...

Bardzo podoba mi się, że zwykły gliniarz z posterunku nie jest nagle gigantem intelektualnym, psychologicznym i nie potrafi widzieć tego co ukryte dla wszystkich śmiertelników... po prostu jest i zadaje pytania.... to on prowadzi tor po jakim porusza się śledztwo (a więc i film), albo w bardzo głębokim ukryciu... przy popisach aktorskich Anne Baxter trzeba wytężyć uwagę, żeby dojrzeć jak dobrze w tej roli wypadł Karl Malden, jak autentyczny jest.

Dozorca z żoną również wspaniałe postaci, bardzo bardzo dobrze zagrane... wyrachowanie dozorcy, niepokój żony...fantastyczne. Reszta trzecioplanowych postaci również bez znaczących błędów i naprzykrzających się nachalności.

Oczywiście każda z tych pięciu postaci pełni inną rolę i inny czas poświęcony jest jej. Uwzględniając to nie mogę się zdecydować, która z nich była bardziej dopracowana i lepiej zagrana. To bardzo wyróżnia ten film na tle innych.

ocenił(a) film na 8
kukubadzo

"Bardzo podoba mi się to, że ksiądz jest po prostu stały w swej roli jaką przyjął na siebie w pełni świadomie.. rysom jego twarzy nie nadano grymasów cierpienia moralnego.. ma klarowną postawę nieskażoną takim typowo oklepanym ludzkim błądzeniem i wygląda w niej bardzo realistycznie... " -> mam podobne odczucia... Odnośnie pozostałych postaci również. Rzeczywiście bardzo dobra obsada, każdy z głównych aktorów zagrał bardzo przekonywająco.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones