PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12059}
7,3 1 144
oceny
7,3 10 1 1144
Złoto
powrót do forum filmu Złoto

Ten film chyba najbardziej z filmów Hasa przypomina socrealistycznego produkcyjniaka, ale oczywiście określenie to byłoby bardzo krzywdzące, tak więc broń Boże wcale go nie użyję!
Surowy i kameralny dramat obyczajowy jak zwykle u mistrza eksplorujący temat zagubienia. Brakowało mi tu trochę większej dawki hasowego oniryzmu, ale film sam w sobie broni się elegancko. To co najbardziej mi się podobało to dialogi - jedne z najlepszych jeśli o filmografię Hasa chodzi.
Smutna sprawa, ale więcej nic o "Złocie" napisać nie potrafię, a kolejnych jego plusów wyliczać mi się nie chce. Trzeba obejrzeć i basta.

Marcineusz_Zet

Dokładnie - trzeba obejrzec ten niesłusznie trochę zapomniany film. Niesamowity klimat wielkiego kombinatu i ucieczka młodego człowieka. Jeden z takich filmów, którego migawki przypominają się w różnych momentach życia, dając do myślenia.

ocenił(a) film na 8
Blondyn_103

czesc.
masz moze ten film?
jest "poszukiwany":)

Przypalowiec

Jeżeli chodzi o mnie to nie mam i też przyłączam się do poszukiwań, obejrzałbym go jeszcze raz i następny... Jak ma ktoś to proszę pisać: blondyn103@interia.pl Pozdrawiam

Marcineusz_Zet

Produkcyjniak? Może. Ale zrobiony z maesterią, z naprawdę wysokiej półki. Teraz będziemy skazani na oglądanie gniotów o tym, jak to zły Tusk z potworem Putinem podłożyli pod kaczy kuper bąbę pełną helu i brzozy, żeby wypieprzyć w kosmos najwspanialszego prezydenta od czasów Mieszka. Innych filmów nie będzie.

mak65

Film dobry, ale chyba Panu pomyliły się strony, takie komentarze to raczej w GW.

eljacs

Bardzo dobry komentarz nie tylko do GW bo o prawdzie należy pisać wszędzie

mak65

Świetna etiuda Oświęcimska Aleksandra Fogla

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones