PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105067}

Z

7,6 1 240
ocen
7,6 10 1 1240
8,0 7
ocen krytyków
Z
powrót do forum filmu Z

Film trwa nieco ponad 2 godziny, ale przez pierwsze półtorej jest pełen dłużyzn, niepotrzebnych dialogów i całej masy zbędnie nakręconych zdjęć. Brakuje mu tempa, a tym samym również napięcia niezbędnego w każdym dreszczowcu. Dopiero ostatnie pół godziny obfituje w wartką akcję, pozbawione jest zbędnych sytuacji i dialogów. Widać, że autorom zabrakło zdecydowania, czy chcą zrobić film polityczny pełen agitacji, czy raczej nowoczesny dreszczowiec, którego kanwą mają być prawdziwe lub zmyślone wydarzenia polityczne. Efekt jest taki, że powstały z tego braku zdecydowania film się rozjeżdża i jest zwyczajnie nudny. Oglądając ,,Z’’ wyobrażałem sobie cały czas, jak zrobiliby ten sam film w tym samym czasie Amerykanie. Wniosek nasunął mi się sam bardzo szybko – dużo lepiej.

ocenił(a) film na 9
ralfoj

Nie:D

ocenił(a) film na 10
ralfoj

Nie

ralfoj

Nie!!!

ocenił(a) film na 9
ralfoj

Nie...

ocenił(a) film na 10
ralfoj

Po stokroć: NIE!!!

ocenił(a) film na 10
ralfoj

Mówię TAK tym wszystkim NIE!

ralfoj

nie

użytkownik usunięty
ralfoj

...






















Nie

ralfoj

jedyne co rozczarowuje, to fakt, że nie potrafiłeś docenić tego filmu.
"Z" to arcydzieło kina politycznego !

ocenił(a) film na 8
ralfoj

brak mu tempa ?! hah, dobre... to może włącz sobie przewijanie ?

ralfoj

Młody zapewne, a może nawet b. młody Widzu, film wszedł na ekrany w 1969 r., czyli niemalże pół wieku temu. Dla kina to jak tysiąc lat ... Poważyłbyś się na ocenę filmu Z (CG) z produkcjami kinowymi z lat 1915 - 1919? Sądzę, że nie. Tak wówczas - koniec lat 60-tych XX w. - robiono filmy, a ówcześni widzowie, do których nota bene się zaliczam, bardzo dobrze się z tym czuli. Dla ludzi, którzy lepiej znają historię powojennej Europy, którzy dobrze pamiętają krwawe, skorumpowane rządy europejskich dyktatur wojskowych, panoszenie się służb wywiadowczych USA, histeryczny strach rządzących przed ruchami lewicowymi, etc., film i jego narracja są są zrobione należycie. Na dobrą sprawę film jest zwyczajnym dokumentem.

ralfoj

Nie XD

ocenił(a) film na 9
ralfoj

"Oglądając ,,Z’’ wyobrażałem sobie cały czas, jak zrobiliby ten sam film w tym samym czasie Amerykanie. Wniosek nasunął mi się sam bardzo szybko – dużo lepiej." - ja jeb....

ralfoj

To prawda, że mocno wciąga dopiero ostatnie pół godziny filmu. Niestety fabuła jest dość przewidywalna, więc można się trochę nudzić. Nie umniejsza to innych zalet filmu, ale jego oglądanie to raczej - powiedzmy - odrabianie lekcji z klasyki niż frajda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones