PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=632419}

Zniewolony. 12 Years a Slave

12 Years a Slave
7,5 151 261
ocen
7,5 10 1 151261
7,0 38
ocen krytyków
Zniewolony. 12 Years a Slave
powrót do forum filmu Zniewolony. 12 Years a Slave
ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Też jestem wrażliwy. Płaczę każdego wieczoru, jak patrzę na ludzi.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

A ja jestem osobą wrażliwą na krzywdy wyrządzane językowi polskiemu i nie mogę patrzeć na Twoją wypowiedź.

pani_sroka

Język polski jest do kitu ma masę zakodowanych nielogiczności i idiotyzmów. Możesz mi napisać w którym miejscu coś Ci się nie zgadza ?

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Nie jestem pewna, czy będę w stanie to przepisać, czy też palce odmówią mi posłuszeństwa. Chodzi o temat, a konkretnie o słowo "pisze" użyte w tym kontekście.

pani_sroka

No zgadzam się, ale odnośnie tego lania niewolników i ich męczenia co byś napisała /

pani_sroka

Czyli co czepianie się Polaków za takie bzdury jest ważniejsze niż zdanie na temat tego jak katowano czarnoskórych ludzi ? Nie cierpię wygodnych idiotek twojego pokroju....

ocenił(a) film na 1
Movie_Crash_Man

Bez przesady. Jak dobrze pracowali to nie mieli źle. Nie zapominaj,ze obowiązkiem właściciela było zapewnić dach na głową i pożywienie dla nich. W tym sensie mają lepiej niż dzisiejsi pracownicy korporacji, którzy musza pracować całymi tygodniami i jeszcze za własne pieniądze wiązac sobie pętlę na szyi w postaci kredytu na mieszkanie, na 30 lat i codziennie płacić za ubrania, jedzenie itp. Niger tych problemów nie miał. Gdy był posłuszny to normalnie pracował. Oczywiście zdarzały się patologie i zwyrodnialcy, którzy bili ich dla samej zabawy. Wiadomo,że nikt tego nie popiera. Ale jaki to był procent zachwowań?Raczej margines, bo żadnemu właścicielowi nie zależało na zniszczonych i schorowanych murzynach, bo to tak, jakby tobie zależało na zniszczeniu własnych narzędzi pracy. Film oczywiscie mocno przesadza i dramatyzuje.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Poprawne mówienie w języku ojczystym to są bzdury dla Ciebie? Nie będę rozmawiać z osobą, która nie umie posługiwać się językiem polskim, gdyż jak wspomniałam, jestem wrażliwa na krzywdy wyrządzane temu językowi. Sądziłam, że wyraziłam się jasno. Żeby powiedzieć cokolwiek, trzeba umieć to sformułować, dlatego język jest w tym momencie ważniejszy od problemu, o którym chcesz rozmawiać. Tym bardziej nie będę dyskutować z kimś, kto mnie bezpodstawnie obraża. Ja swoje zdanie na temat niewolnictwa posiadam, natomiast nie widzę powodu, żeby się nim dzielić, zwłaszcza z osobą tak niekulturalną jak Ty. Z mojej strony to wszystko. Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia.

pani_sroka

Jesteś natomiast dość niekulturalna żeby czepiać się innych o pisownie olewając to co mają do napisania. Kto tu jest niekulturalny jedynie ty spamując mi w temacie. No w takim razie nara.

ocenił(a) film na 1
Movie_Crash_Man

Odezwał się kulturalny, wyzywający od idiotek nieznajomą osobę:)Władca tematu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones