PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12048}

Zwyczajni ludzie

Ordinary People
7,0 6 040
ocen
7,0 10 1 6040
7,6 10
ocen krytyków
Zwyczajni ludzie
powrót do forum filmu Zwyczajni ludzie
Redox

Film, który otrzymując cztery Oscary i wygrywając z obrazem "Wściekły byk" Martina Scorsese, stał się największa sensacją uroczystości rozdania Oskarów za rok 1980. Świetny dramat obyczajowy, zmuszający nas do refleksji. Świetne aktorstwo oraz inteligentne dialogi sprawiają, że film można śmiało nazwać kultowym.

Redox

Redox a nie uważasz że człowiek słoń powinien zwyciężyć?
ty możesz porównać oba te filmy. ja nie widziałem zwyczajnych ludzi.

ocenił(a) film na 6
None200

Hutton dobrze grał - jedyne co mnie ruszyło, przekonujący psychologicznie/ ale film, jako całość mnie nie przekonuje; scenariusz średni - obyczajowy; montaż też raczej mało charakterystyczny; nie wiem za co tego oscara dostał, wśród nominowanych filmów znalazły się o wiele lepsze choćby:
"wściekły byk" czy "czas apokalipsy"

swoją drogą zastanawiam się - co to ma być - 'najlepszy film' ? ;)
sa oddzielne kategorie: montaż, dźwięk, zdjęcia, scenografia, scenariusz, reżyser, aktor... / co w sobie mieści ta formuła 'film'...? tak podejrzewam, że chodzi o współgranie tych wszystkich elementów, ale to raczej delikatna materia jest ;P

czy nie?
czołem!

ocenił(a) film na 6
None200

oj sorki, czas apokalipsy byl w 1980 ;)

za krótki.

Redox

"Świetny dramat obyczajowy, zmuszający nas do refleksji."
Ty zapewne przez te dwa i pół miesiąca po ocenie filmu byłeś pogrążony w głębokich refleksjach, aż tu nagle cię olśniło: "Świetne aktorstwo oraz inteligentne dialogi sprawiają, że film można śmiało nazwać kultowym."

Redox

Hutton mnie przekonuje w swej roli. Nawet bardzo.
9/10, chętnie obejrzę ponownie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones