Jakie jest wasze największe zaskoczenie tych nominacji? Dla mnie, w sumie, brak Leo za
najlepszego aktora drugoplanowego.

Maciej2011

Brak DiCaprio, Bigelow i Tarantino(!), nominacja dla Phoenixa, dla Amour za film, dla Hanekego, dla Wallis, dla Rivy.

nikike

nominacja dla Phoenixa jest ZASKOCZENIEM???

Shalimar00

Tak, jest zaskoczeniem. Nie ze względu na jego grę.

nikike

a ze względu na co ?

Shalimar00

Poczytaj sobie o ostatnich wypowiedziach Phoenixa, reakcji światka na to itp.

nikike

bez przesady, on nigdy nie krył się w swoich wypowiedziach z tym co tak naprawdę myśli o tym wielkim świecie
szoł bizu" sławie i kasie.

Shalimar00

Ale i tak mało kto mu dawał teraz szanse. Ale dostał nominację, więc kto wie czy nie pokona nawet DL...

nikike

Mam nadzieję, że dostanie oscara. Jeszcze nie widziałem wszystkich nominowanych filmów, ale gry aktorskiej na tak wysokim poziomie to widziałem może w kilku filmach.

Shalimar00

Zgadza sie.Facet jest szczery,nie wszystkim sie to podoba,ale cenie bardzio ludzi,którzy wychodzą na przeciw'politycznej poprawności"podobał mi sie jego numer,gdy w mediach poszła wieść ze "żródła bliskiemu aktorowi",ze rzuca film i zostaje raperem..wykładka.Świetny aktor.Pamietam,jak sępy śledziły konającego Riviera,jego brata...hieny.Też świetny aktor,młody...nie pisane mu widac było pokazać całego swego talentu w filmie.

nikike

A, no i brak Afflecka.

Maciej2011

gdzie są Nietykalni ?!!! i czemu Skyfall nie jest nominowany do najleprzego filmu?

eccellente

Dlatego, że piszesz najlepszego przez rz. Po drugie Skyfall i najlepszy film? A że nie ma nietykalnych to dobrze, bo mimo, że mi sie podobał, to 2 żabojady pod rząd to za dużo.

darek12322

Skyfall to najbardziej przereklamowany film ostatniego roku

skoczyy

Nie wiem, jakim cudem ma najwięcej głosów od ankietowanych w kategorii najlepsza muzyka oO Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale muzyka to nie piosenka :P

skoczyy

się zgodzę : )

eccellente

Nietykalni tam gdzie powinni, już nominacja do Globu to była przesada.

nikike

tak tak tak zgadzam się bardzo

eccellente

Nietykalni? Gdzieś tam daleko w tyle, i dobrze :)

Sebu_BGZ

no właśnie, nie wiem czemu ten film jest tak wysoko oceniany, dla mnie przeciętny

eccellente

skyfall najlepszym filmem? chyba sie poje*ało

eccellente

Ponieważ Skyfallsie nie wyróżnił,kolejny Bond, bez rewelacji, jak dlamnie oczywiście

eccellente

bo ten film jest sredni i zreszta jak na swoja dziedzine nierealistyczny .

eccellente

eccellente. my sentiments exactly!

Maciej2011

Ja się pytam gdzie jest Hobbit?!

cicha89

w norze:)

Shalimar00

No i wszystko na temat;D

Maciej2011

Brak Marion Cotillard.

aviatorka_06

to jest zaskoczenie, a owszem!

Maciej2011

-brak Nietykalnych
-Haneke za reżyserie a nie Affleck
-dzieciak jako aktorka, a nie Cotillard (to aż mnie zbulwersowało)
-kostiumy dla Śnieżek (przyznaje dobry żart), a brak nominacji w tej kategorii dla Hobbita albo nawet dla Kochanka królowej

tybor86

Większość nominacji do kostiumów jest śmieszna. Ze Śnieżki są przerysowane, a w Nędznikach tylko wiernie oddają epokę. Natomiast te z Anny Karaniny były przemyślane, a z Królewny Śnieżki i Łowcy inspirowane sezonową modą.

użytkownik usunięty
Konfitura_z_kota

W Nędznikach oddają epokę, a w Annie Kareninie to niby co robią? Nie neguję, że tem wybór był słuszny, bo akurat Kareniny nie widziałam, tylko nie rozumiem uzasadnienia twojego. I też uważam, że do hobbita napracowali się w tej dziedzinie, więc chociaz nominacja by się należała.
A mnie rozwaliła nagroda za efekty specjalne. Gość płynie sobie na łódce- i niby co to za efekt?

Kostiumagrafka dopracowała stroje, każdy był inspirowany ptakami- bo Anna Karenina to ptak w klatce.

użytkownik usunięty
Konfitura_z_kota

Stąd, jak rozumiem, twoje uznanie? Brzmi zachęcająco, skuszę się obejrzeć, dzięki. Ciekawe, czy ta symbolika też zainspirowała "oskarowców"?

dokładnie

użytkownik usunięty
Maciej2011

Brak Nietykalnych i Mroczny Rycerz Postaje.

O tak, wielka oscarowa klęska Nolana tym razem :/

użytkownik usunięty
nikike

Za muzyke,efekty specjalne czy dźwięk żeby akademia nie dała nominacji. Naprawdę jestem rozczarowana. A dla reżysera nominacja to nawet nie wspomne.

Znaczy był gorszy niż wcześniejsze, ale i tak rewelacyjny. Ale w kwestiach technicznych to był przecież faworyt...

nikike

ja też liczyłem na nominacje w kategoriach technicznych dla TDKR, niestety "akademia" olała ten film, bo była ta strzelanina w lipcu 2012 >:(

mikemh4

Bez przesady z tą strzelaniną...

O ile jakieś nominacje techniczne mógłby dostać to muzyka jest kopią z TDK, więc nie bardzo rozumiem dlaczego miałby dostać...

Mjuuuz

nie jest kopią jest lepsza, jak już to może kontynuacją wcześniejszej

ejber71

Dla mnie była słaba. Kontynuacja czy nie, każda nominacja dla tego pana w tym roku to byłaby kompromitacja.

Maciej2011

Brak Bigelow i <co mnie prywatnie zasmuca choć nie dziwi> Tarantino oraz Di Caprio

ElCrackTotal

tarantino jest za scenariusz

fightClub

eee to nie to samo co za reżyserię, poza tym za scenariusz już dostał

ElCrackTotal

Dlatego uważam, że te całe oscary to kpina. Wcale te najlepsze filmy, najlepsi reżyserowie i najlepsze pomysły nie zgarniają najbardziej wartościowych nagród.

zasada22

Już od dawna Oscary zeszły na psy. Teraz to tylko celebrycka nagonka pod publikę :)

Maciej2011

- brak Hitchcocka do najlepszego filmu (a co za tym idzie brak Hopkinsa w nominacji dlla najlepszego aktora)
- wszystkie nominacje do "najlepszej aktorki"
- za dużo nominacji dla "Skyfall"
- brak "De rouille et d'os" w nominacji do filmu nieanglojęzycznego
- brak "Mroczy Rycerz Powastaje"
- przesadzili z nominacjami dla śnieżek

Lavendary

De rouille et d'os nie było zgłoszone przez francuzów tylko Nietykalni (którzy powinni w 5-tce się znaleźć).

Natomiast Cotillard oszukano i co do tego nie powinno być wątpliwości. Taka sama skala oszustwa jak z zeszłego roku z Fassbenderem gdzie oszukano go i dano jakiego Bichira którego nikt nie widział i nikogo nie obchodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones