Jakie jest wasze największe zaskoczenie tych nominacji? Dla mnie, w sumie, brak Leo za
najlepszego aktora drugoplanowego.

tybor86

Cotillard powinna być!
A jeśli chodzi o nietykalnych to też uważam że mogliby się znaleźć ;)

Lavendary

a oświećcie mnie za jaki film powinna być? bo jak za TDKR to chyba z łóżka spadnę... pytam poważnie, bo ją lubię i chyba przegapiłam albo zapomniałam o jakimś filmie z nią z 2012

tolerancja91

za De rouille et d'os

tybor86

Bichira będę akurat bronił, rola pierwsza klasa i nominacja w pełni zasłużona :)

tybor86

De rouille et d'os jest o niebo lepsze od Nietykalnych.. ale cóż.. myślę, że Marion miałaby ogromne szanse na statuetkę. Szkoda.

Lavendary

brak "De rouille et d'os" można wytłumaczyć w bardzo łatwy sposób - ten film jest całkowicie nieudany

Lavendary

Za dużo nominacji dla Skyfall bez wątpienia. Kolejne strzelaninki, powtarzalność pewnych efektów i Adele w tle, raz obejrzeć i zapomnieć.
Co za tym idzie, dziwi mnie też brak nominacji np dla Django za cały soundtrack, ale dla Skyfall jest, no bo Adeeele :P

skoczyy

Mnie właśnie też dziwi brak nominacji za muzykę dla Django. Tam nie ma jednego przeciętnego "Skyfall" tylko muzyka która tworzy nastrój...

Maciej2011

Brak 'Nietykalnych'. Poza tym cała kategoria aktorki pierwszoplanowej mnie zaskoczyła. Tutaj w sumie tylko Chastain miała pewne miejsce - ale nie ma Mirren i Cottilard. Pojawił się za to De Niro i Waltz w drugoplanówce. Duża ilość nominacji dla 'Anny Kareniny' i 'Skyfall' też zaskakująca. Ciekawie w tym roku.

kacperpiotrkow2

O właśnie, brak Mirren to też szok.

kacperpiotrkow2

Nietykalnie to film na miłe popołudnie z rodzinką, nie na Oscary.

kacperpiotrkow2

TAK NAPRAWDĘ te Oscary zawsze są wybierane mocą , której nie rozumiem. Cieszę się ze wybrano az tak duzo dobrych filmów. nie rozumiem skąd tam Sniezka z J. Roberts, no ale... hobbitowi nie dadzą teraz za duzo nagród bo to dopiero pierwsza czesc. Leo DI CAPRIO, Mroczny rycerz powstaje pominięci.

Maciej2011

brak nominacji dla DiCaprio za Django i nominacja dla 9letniego dziecka wtf

escapist92

DiCaprio ma za coś konkretnie przej*bane u tych buraków z hameryki.

zasada22

tylko za co. mam różne hipotezy, ale cóż. na szczęście nie wydaje mi się, aby uważał zdobycie oscara za jakiś ostateczny cel, misję itp. gra, bo lubi, czuje że jest w tym dobry(i słusznie).

escapist92

Wydaje mi się, że nominacja dla Willis jest elementem przyciągnięcia widowni, która ma sprawdzić, czy wygra, czy jednak nie ...

Maciej2011

Brak Batmana.

alien_2

Gdzie są Nietykalni?! Szkoda że nie ma Afflecka.. A no i bardzo mało Hobbita i Skyfall,

Maciej2011

Brak jakiejkolwiek nominacji dla "Atlasu chmur" - chociażby za charakteryzację, montaż? :(((

ewiszonik

za charakteryzacje powinna być nominacja.. swoja droga, tylko 3 filmy w tej kategorii?

3welinka

Ponieważ tak jest praktycznie zawsze.

Bismarck

jakoś nie zwróciłam uwagi. dzieki za info.

ewiszonik

Też tak uważam, Atlas powinien być nominowany chociażby za charakteryzację.

Monik1

Muzyka w Atlasie była bajeczna, za to powinna być przedewszystkim nominacja.

ewiszonik

Scenariusz!

Maciej2011

A co z nominacją dla filmu Nietykalni????

Maciek60

a co ma być? nie ma i już.

Maciej2011

Szkoda w sumie, że dokument o Anonymous nie dostał nominacji.

nikike

Dlaczego "Miłość" Hanekego jest nominowana dwa razy za najlepszy film i nieoanglojęzyczny, to jakaśbzdura....

lena_777

No a czemu nie, nagroda za nieanglojęzyczny to kompletnie odrębna nagroda, coś jak np. scenariusz. Nie wykluczają się te dwie nagrody.

lena_777

obejrzyj ten film najpierw, mysle że nie bedziesz miała nic przeciwko po seansie.

Maciej2011

Zdecydowanie brak Cotillard - jej rola z De Rouille et d'os była, przynajmniej moim zdaniem, wybitna.

Bismarck

Jak zwykle Oscary to porażka i przewidywalność do bólu. Anthony Hopkins powinien dostać nominację za "Hitchcocka". Niesamowita rola. Poza tym co to ma być nominacja dla najlepszego filmu dokumentalnego "Open Heart"??? PO co nominacja dla filmu "Miłość" w kategorii najlepszy film i najlepszy film nieanglojęzyczny. Powinna być jedna kategoria.Efekty specjalne dla "Królewny śnieżki ..."(naprawdę?) - były lepsze.

Askol

Niektórzy piszą o Skyfall, 50-ta rocznica i wszystko jasne .

Askol

Nie nazwałbym tych nominacji przewidywalnymi...

nikike

Ja spodziewałam się, że nominowany będzie Lincoln, Argo, Zero Dark thirty, Django, Les MIserables, więc uważam, że są przewidywalne. Wymieniłam kilka przykładów.

Askol

Ja mówię raczej o tym ile jest zaskoczeń, przedwczoraj chyba nikt nie sądził, że taka Bigelow może nie dostać nominacji.

Maciej2011

Zaskoczeniem dla mnie jest brak oczywiście Nietykalnych, Mroczny Rycerz Powstaje, a w charakteryzacji powinien jeszcze być Atlas Chmur.

Mikuu

Największe zaskoczenie negatywne dla mnie to brak nominacji dla strażników marzeń i dla nietykalnych a z pozytywnych nominacja dla paranorman oraz nominację dla bestii z południowych krain oraz dla Kochanków z księżyca no i b.dużo nominacji dla poradnika pozytywnego myślenia

chili14

I szkoda że Joseph Gordon-Levitt nie został nominowany. Dużo w tym roku fajnych ról zagrał jak w Mroczny Rycerz Powstaje, 50/50, Premium Rush czy Lincoln.

Mikuu

No bez przesady. Po pierwsze, 50/50 to zeszły rok(za które został doceniony nominacją do Globa - słusznie zresztą). Po drugie w tym roku, jak na siebie, to dość przeciętnie się spisał.

nikike

popieram, lipne te jego zeszłoroczne role, tzn. dobre, ale nie wybitne, stać go na o wiele więcej

tolerancja91

I tak życiową rolę zagrał w Mysterious Skin, nie wiem czy to kiedykolwiek przebije.

Mikuu

W Lincolnie prawie go nie było widać a w Batmanie nie miał jakiejś wybitnej roli

Maciej2011

Dla mnie największym rozczarowaniem jest brak nominacji dla "Atlasu Chmur" za charakteryzację i montaż. Ze strony fabularnej film przeciętny, ale technicznie genialny. A i jeszcze brak "Nietykalnych".

Maciej2011

Moim zdaniem brak "Nietykalnych" i Juda Law w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za "Annę Kareninę". Mało nominacji dla Hobbita też mnie zaskakuje (np brak nominacji za muzykę).

zuza_k

fakt, zapomniałam o jude! ze strony aktorskiej uratował ten film! ja trzymam kciuki za kostiumy i zdjęcia dla Kareniny :)

tolerancja91

Ja przede wszystkim za muzykę ale myślę że scenografii, zdjęciom i kostiumom też należy się Oscar

Maciej2011

Brak............................::
"Nietykalnych" (film nieanglojęzyczny).
"Mistrza" (reżyseria,film, muzyka i scenariusz).
Di Caprio "Django" i Fasstenber "Prometeusz" (aktor drugoplanowy).
"Strażników Marzeń" (animacja) i co do cholery tu robią beznadziejni "Piraci!!".
"Les Miserables Nędznicy" (reżyseria, muzyka, montaż, montaż dźwięku).
"Mroczny Rycerz Powstaje" (efekty specjalny, dźwięk, montaż dźwięku).




SlimShady85

no i oczywiście Hellen Miller "Hitchock" albo Cotillard "Rouille et d'os" (aktorka pierwszoplanowa)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones