Jakie jest wasze największe zaskoczenie tych nominacji? Dla mnie, w sumie, brak Leo za
najlepszego aktora drugoplanowego.

lacusix

Nie no...Ludzie, co Wy z tymi "Nietykalnymi"...Ja naprawdę staram się zrozumieć fenomen popularności tego filmu, ale ciężko mi idzie...Oscar???No bez przesady...

teeaanka

Ok, może gdyby to było parę lat temu, to podpisałabym się pod wypowiedzią nogami i rękami. Produkcję oceniłam na dziesięć, co nie znaczy, że dałabym Oscara. Ale w tym roku poziom jest niski, nie oszukujmy się. Więc z tych popularniejszych, 'co to je ludzie zwykli widzieli', to on zasługuje. Na tle innych, oczywiście.

Kij_z_tym

nie uważam Nietykalnych za arcydzieło, ani wzorowy film. Jest to w mojej ocenie po prostu bardzo dobra produkcja, do tego momentami bardzo zabawna. Zauważcie, że dzisiejsze komedie bije na głowę, nie tylko poziomem (tu nie trudno), ale też realizacją, świetną muzyką i grą aktorską. NIewątpliwie w ostatnich latach najwięcej wartościowych obrazów kinu daje Francja (Artysta, NIetykalni, Pogorzelisko, Miłość, Motyl i Skafander,) i uważam, że należy to docenić.

A powodem, dla którego Nietykalni nominacji do Oscara nie dostaną jest prosty: we Francji została wytypowana Miłość, dwa filmy z jednego kraju w kat. nieanglojęzycznej być nie mogą.

lacusix

Wiem, wiem. Sęk w tym, że (wstyd się przyznać) filmy Miłość, nie oglądałam. Wypowiadam się więc tylko o Nietykalnych. ;)

lacusix

Mnie również przeraża, że co mniej ambitny film, tym większe szanse na nominację... Może trochę przesadzam, no ale jakieś 80% z nich nie zasługuje. Hobbit, może i owszem, naciągnany jak cholera i przedłużony, ale zdjęcia, kostiumy i charakteryzacja zasługują na oscara.

Maciej2011

Brak nominacji dla Atlasu Chmur...

Maciej2011

Ja też nie mogę odżałować Nietykalnych, tak świetnego filmu już dawno nie widziałam, jak dla mnie to niczego w nim nie brakuje, jeszcze na oparty faktach (a myślałam że Akademia lubi tego typu historie). A Hobbita to dopiero ostatnią część filmu nominują i pewnie nagrodzą dla odczepnego, tak jak było z Władcą Pierścieni. Najpierw docenią go w kategoriach tzw. technicznych za co jest najbardziej chwalony.

Maciej2011

Jacki Weaver?! Zielonego pojęcia nie mam, co ona tam robi. Może to jakaś pomyłka?

Maciej2011

Jeszcze jestem zaskoczony tym, że żadna animacja nie dostała nominacji za piosenkę.

Maciej2011

Dokładnie. Na cale szczescie DiCaprio zostal nominowany do Zlotego Globa, 3majmy kciuki;)!

hannahu2

"Nietykalni" nie mogli być nominowani już choćby dlatego, że nie są z 2012 roku, a z 2011. Trzeba było jęczeć o nominację rok temu.

Comaberenices

1. Do Globa jakoś nominację dostali
2. Premierę w większości krajów, w tym w USA, mieli w 2012. Starczy.
3. The Hurt Lockerowi, który tylko na trzech festiwalach miał premierę w 2008, jakoś to nie przeszkodziło dostać statuetki w 2010.

Comaberenices

Jeszcze jakbyś chciał z regulaminu wyciąg: http://www.oscars.org/awards/academyawards/rules/rule03.html

hannahu2

No jeśli dostanie to raczej będzie szok.

Maciej2011

brak Nietykalnych , które są świetnym kinem rozrywkowym i mnie poruszają dużo bardziej niż przykładowo taki Titanic ,który tez był historią dla mas o zetknięciu dwóch światów .Tam była miłość tu przyjaźń z tym że w Titanicu było to zbyt nachalne i pompatyczne . No i Nietykalni to tez znakomite aktorstwo i mnóstwo humoru zwłaszcza w scenach zetknięcia prostego Drissa ze zwyczajami snobistycznego świata współczesnej arystokracji.
Do tego film odniósł ogromny sukces na całym święcie .
Spodziewałem się też nominacji za kostiumy dla Hobbita ale i tak trafiłem z trzema nominacjami . Obstawiałem kategorie scenografii , efektów , charakteryzacji no i właśnie kostiumów .
Ogromnym zaskoczeniem jest też brak Afflecka i Bigelow w kategorii reżyser bo wydawali się pewniakami zwłaszcza po rozdaniach od krytyków .
Mimo wszystko miłym zaskoczeniem jest nominacja dla De Niro bo spodziewałem się ze go oleją ale może Bob rzeczywiście wyrósł poza przeciętność jego ostatnich ról .
Brak nominacji dla leo nie jest zaskoczeniem bo w sumie spodziewałem się dania Waltza zamiast niego .

Maciej2011

brak nominacji za reżyserie dla Tarantino i Hoopera ... Brak nominacji za osiągnięcia techniczne dla filmu "Mroczny rycerz powstaje ", brak nominacji za najlepszego aktora dla Anthonego Hopkinsa za "Hitchcocka" i nominacja dla tej gówniary...

Maciej2011

dlaczego nie za muzykę do Django?
Leo nie pokonałby Waltza ale był świetny
a gdzie coś dla Atlasu chmur?

Maciej2011

dla mnie największym zaskoczeniem jest brak nominacji dla Jacksona za hobbita i nolana za batmana w kategorii najlepszy reżyser , no i leo powinien byc nominowany zamiast waltza

Maciej2011

Django bez nominacji za soundtrack? już nie będę wspominała o najlepszych aktorkach z których jak dla mnie wszystkie są...przeciętne? Już zupełnie nie rozumiem nominacji dla Lawrece. A jeśli chodzi o Nietykalnych, to fakt, przecież film jest z 2011...cóż, szkoda, moim zdaniem jeden z najlepszych i zasługuje na Oscara.

sellmelove

Ile można dla takich ludzi tłumaczyć? Nietykalni mieli premiere w Stanach w 2012 i byli zgłoszeni przez Francje na ten rok. Dodatkowo znaleźli sie w wyselekcjonowanej 9-tce filmów nieanglojęzycznych.

Maciej2011

Dla mnie największym zaskoczeniem jest brak głównego lidera ("Lincoln"? Hmm...) przy ogólnie średnim poziomie nominowanych filmów. Kina, powiedzmy sobie, niezależnego również tyle co kot napłakał: "Poradnik...", długo długo nic, hyyymm, "Bestie..."(?) ...
Dawno nie widziałem edycji tak przeciętnej i interesującej jednocześnie.

Maciej2011

zaskoczeniem jest nominacja dla Jacki Weaver, bo nie nie wniosla do 'Pamietnika..' a za to np Charlize Theron w Snowhite and... lub Helen Mirren za Hitchcocka, tak samo przesadzona nominacja dla Arkina, za to oczywiscie brak Leo - koles jest jednym z najlepszych aktorow. Gdzie nominacje dla Hitchcocka? Hopkins to klasa sama w sobie,a w tym filmie dal z siebie wszystko. No i pominiete swietne, niezalezne Compliance.

harronn1

No dokładnie! Za mało Hitchocka :)

Maciej2011

ja się pytam czemu nominacji dla Igrzysk Śmierci nie ma ? <szok>

użytkownik usunięty
Ever22

To samo chciałam zapytać po przeczytaniu wszystkich postów? Bali się, że Jennifer zostanie jeszcze bardziej zauważona? Przecież tak naprawdę po Igrzyskach wypłynęła, bo nie liczę roli z X-menów- jak ktoś już wspomniał ekranizacje komiksów tam się nie liczą.

No dokładnie :P to za Igrzyska powinna dostać nominację, a nie za jakiś 'Poradnik pozytywnego myślenia'... i tak by dostała nagrodę, ale przynajmniej za lepszy film :) a w ogóle to za ścieżke dźwiękową też powinni chociaż nominacje dostać, to było dosłownie mistrzostwo. No albo tu chodzi o Josh'a może go ktoś tam, że tak powiem "na górze" nie lubi i nie chcieli nominować filmu w którym on grał xD

Maciej2011

Wy się jeszcze jaracie Oscarami? Ta nagroda to już od dawna żenada, podobnie jak Nobel. Tylko czekać aż Oscara dostanie jakiś aktor za filmy, w których dopiero zamierza zagrać, albo Unia Europejska.

Maciej2011

Brak nominacji dla "Marleya" za pełnometrażowy film dokumentalny.

Maciej2011

Dla mnie brak atlasu i tyle w temacie :)

Maciej2011

Brak nominacji dla "Atlasu chmur" za charakeryzację

Maciej2011

Brak nominacji dla De Rouille et d'os i Marion Cotillard.

Maciej2011

Marion Cotillard i John Hawkes to najwięksi poszkodowani.

Maciej2011

- Brak nominacji dla "Lotu" w kat. najlepszy film
- Brak nominacji dla "Nietykalnych" w kat. najlepszy film nieanglojęzyczny
- Brak nominacji dla K. Bigelow - reż
- Brak nominacji dla R. Zemeckisa - reż
- Brak nominacji dla Q. Tarantino - reż
- Brak nominacji dla R. Crowea w kat. najlepszy aktor drugoplanowy ("Nędznicy")
- Brak Nominacji dla T. Hollanda w kat. najlepszy aktor pierwszoplanowy ("Niemożliwe")
- Nominacja dla A. Hathaway w kat. najlesza aktorka drugoplanowa ("Nędznicy") - To był epizod, a nie rola drugoplanowa.

Maciej2011

A z jakiej racji DiCaprio miałby być nominowany.? przez pierwszą połowę swojego wystąpienia w Django był po prostu przeciętny, druga połowa to już inna bajka ale mimo wszystko. Pfff, rzeczywiście wielkie rozczarowanie...

lolus26

Był przeciętny przez pierwszą cześć? :) Właśnie mam pytanie, bo nie jestem żadnym znawcą filmowym, jak rozróżniasz dobrego aktora od przeciętnego, złego? Trzeba patrzec na mimikę, gesty? I jeszcze jedno czy właśnie mimika, gesty nie są ustalane przez reżysera? Właśnie dlatego pytam jak wy oceniacie aktorów, bo myślałem, że reżyser ustala wszystkie ruchy, reakcje. dzięki za odp

damiansport1

Masz racje to reżyser ustala jak aktorzy mają zagrać daną postać, którą najpierw opisuje scenarzysta i jeśli postać jest barwna i skomplikowana to aktorstwo także. Ja uważam że postać DiCaprio w Django była bardziej wymagająca niż postać Waltza i za to powinien dostać nominacje.

damiansport1

oceniam to na podstawie tego że widziałam sporo filmów z nim i przez pierwszą część w ogóle nie czułam tego że jest zajebiscie utalentowany , a jest. nie wiem czy mimika , gesty myslę że wszystko składa sie na to po trochu, czasem ktoś jest wiarygodny podczas gry, czasem mniej - simple as that.

użytkownik usunięty
damiansport1

Po wywiadach aktorów o "Nędznikach" (youtube się kłania) okazuje się, że nie tak do końca reżyser o wszystkim decyduje. Tam aktorzy mieli dużą swobodę wykonywania swoich roli, byli wręcz zachęcani do osobistej interpretacji granej postaci. Stąd mimika zależy raczej od wczucia się aktora w rolę. Dlatego lubiany przeze mnie Rusel C. wypadł mocno przeciętnie w Les Miserables-chyba nie dosyć identyfikował się z Javertem.

Maciej2011

Brak nominacji dla Quentina za reżyserie

Maciej2011

Jak dla mnie zaskoczeniem jest pominięcie fantastycznej muzyki dla django, nietykalni to film z 2011 więc nie miały prawa znaleźć się na oscarach 2013, dalej nie mogę zrozumieć dlaczego nie ma hobbita chociaż w kategorii najlepszych filmów... no proszę was, poradnik pozytywnego myślenia? Nic poza rolą coopera tam nie ma, przereklamowany strasznie.

Maciej2011

Dla mnie wielkim zaskoczeniem jest 69% oddanych głosów na Hathaway za rolę w Nędznikach. Pewnie połowa w ogóle filmu nie oglądała tylko zaznaczyła haczyk przy niej, bo jest najbardziej rozpoznawalną aktorką z nominowanych za rolę drugoplanową. Osobiście uważam, że Oscar dla niej, już nie mówię o Globie, który dostałą jest nieporozumieniem. Słabo jej wyszła ta rola...

Maciej2011

brak nominacji dla hobbita, przynajmniej za muzyke, piosenke, kostiumy. No i jak dla mnie za najlepszy film i scenariusz..
i mógłby dostać za zdjęcia.. co tam robi skyfall? totalna porażka ten film ;/

brak bigelow za rezyserie i tarantino

Maciej2011

Brak DiCaprio (ta cała akademia ma swoją czarną listę i DiCaprio na pewno na niej widnieje, tyle razy go już pominęli!!! - skandal!!!), brak nominacji dla Afflecka za reżyserię (pewnie też jest na tej liście), nominacja dla Phoenixa (też był na czarnej liście, w tym roku się nad nim ulitowali) ;). Niestety ta instytucja jest strasznie upolityczniona i szczerze powiedziawszy co roku zdarza im się podejmować decyzję, które nazwałabym kontrowersyjnymi.

Maciej2011

Wypowiedź na temat tego, co już widziałam: zaskoczył mnie brak nominacji dla "Hobbita" za kostiumy, dla "De rouille et d'os" za najlepszy film nieanglojęzyczny, dla Marion Cotillard za rolę we wspomnianym filmie oraz dla Rachel Wiesz za "Deep Blue Sea".

panna_dygotka

Wydaje mi się, że Jude Law w "Annie Kareninie" też dał radę i zasłużył na nominację.

panna_dygotka

Dodałabym jeszcze brak nominacji dla Leosia, choć, jak na mój gust, miał lepsze (niedocenione zresztą przez Akademię) role.

panna_dygotka

Po kolejnym przesłuchaniu ścieżki dźwiękowej z "Hobbita" zgłaszam zaskoczenie brakiem nominacji za muzykę. Mimo łatwo uchwytnych nawiązań i podobieństw do OST "Władcy".

panna_dygotka

Brak "I Believe" z "Mirror Mirror" w kategorii najlepsza piosenka.

Maciej2011

o i jeszcze nominacje dla Skyfall'a.. to chyba jakaś pomyłka. To najbardziej gówniany film tego roku..

Maciej2011

Brak nominacja dla "Hobbita" za najlepszy film, oraz zdecydowania słaby wynik ankiety dla Ralpha Demolki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones