Barbara Stanwyck

Ruby Catherine Stevens

8,2
1 519 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Barbara Stanwyck

Jeden temat?

użytkownik usunięty

To naprawdę smutne, że przede mną tylko jedna osoba zostawiła swój komenatarz na temat Barbary. A szkoda, że tak niewielu ma coś na jej temat do powiedzenia.
Mówi się o niej, że to "najlepsza aktorka która nigdy nie wygrała Oscara". Coś w tym jest.
Barbara zagrała masę świetnych ról w różnorodnych gatunkach: od dramatu, przez komedię po film noir. Zawsze świetna.
Miłością jej życia był Robert Taylor. Ponoć on nie kochał jej równie mocno. Wzięli ślub po publikacji artykułu "Unmarried Wives and Husbands"-kiedy to prasa opisała aktorów i aktorki mieszkających razem bez ślubu. Starsza o 4 lata od Taylora Barbara została zapytana, czy nie widzi związanych z tym przeszkód. "On musi się wiele nauczyć, ja mogę to zrobić". Kiedy zdradził ją z Laną Turner, podcięła sobie żyły. Rozwiódł się z nią w 1951. Jego listy miłosne przechowywała nawet po latach. Przeżyła bardzo pożar swojego domu, kilka lat przed śmiercią, w którym to te listy straciła. Mówiono, że była biseksualistką. Nie wiem, czy to prawda. Wiem za to, że była świetną aktorką.

Zgadzam się z Tobą w zupełności, że była świetną aktorką. Dla mnie najlepsze jej role to Podwójne ubezpieczenie i Przepraszam pomyłka- wprost nie mogłem oderwać oczu, siedziałem bez ruchu w fotelu do samego końca. To jest własnie magia starego kina i za to je kocham.
A to, że jest tak mało tematów jej poświęconych wynika gł. z tego, że stare hollywodzkie kino w Polsce nie jest zbyt popularne (to samo zreszta jest z polskim kinem miedzywojennym). Na ogół tak jest, że największą popularnością cieszą się współczesne i nowe rzeczy.
A tak w ogóle czy wolałabyś, żeby roiło się tutaj od tematów pozakładanych przez gimnazjalistów, jak przy innych współczesnych aktorach, i tylko wzdychanie jaka ona była piękna itp.itd?

użytkownik usunięty
Doe

No myślę, że gdyby gimnazjaliści wykazaliby jakieś zainteresowanie kimś takim, może odzyskałabym wiarę w homo sapiens... ;)

Gdybym miał wybierać między obecnym stanem, a inwazją hord dzieciaków, wybieram to pierwsze. Jeśli czasem gdzies narzekam, że brak jest tematów, to nie chodzi mi o tematy typu: lepsza brunetka czy blondynka?, biust za duży czy za mały? itp. itd. To by wszystko popsuło. Mam na myśli wartościowe komentarze znawców starego kina, jak np. Twoje nt. sytuacji na planie, relacji między aktorami, itd., które wzbogacają ten portal, moją wiedzę oraz innych "poszukujących" użytkowników. Barbara i inne gwiazdy pozostaną gwiazdami, legendami, trwałym fundamenetem kina bez względu na to, ile jest komentarzy na ich stonie, i bez względu na to, które miejsce w rankingu zajmują.

Doe

Świetnie powiedziane.

Możesz zacząć pozwoli odzyskiwać wiarę - ja chodzę do gimnazjum i widziałam 40 filmów z Barbarą :) Chociaż obawiam się, że jestem jedynym takim egzemplarzem.

"Mówi się o niej, że to "najlepsza aktorka która nigdy nie wygrała Oscara"." - raczej nie przebije Deborah Kerr, 6 nominacji do Oscara i ... nic.

http://www.youtube.com/watch?v=jGawA_3fIdA http://www.youtube.com/watch?v=hyOJN5BdTeo "Podwójne ubezpieczenie" jej kreacja przeszła historii kina". "Przepraszam pomyłka" wybitna rola. To była aktorka, jakich próżno dziś szukać na ekranie. Stworzyła tyle wspaniałych ról, a kojarzona jest z serialami "Ptaki ciernistych krzewów"... Przynajmniej tak mi się wydaje... No, ale jako Mary Carson była doskonała:)

anialek36

Świetna również jako Lily Powers.

Co z Barbarą obejrzeć? Jakoś się nie orientuje, a w Mad Miss Manton niemozliwie mnie zachwyciła.

użytkownik usunięty

Ja obejrzałam ją niedawno w ,,Ptakach ciernistych krzewów'' i jestem wprost zachwycona, to się nazywa starzeć z godnością. Była tam wciąż piękna, mimo upływu lat. Choć zagrała tam tylko rolę drugoplanową, to zdecydowanie wywarła w tym serialu bardzo duże wrażenie. Wyrazista postać. Z pewnością obejrzę nie jeden film z tą aktorką, bo po tym serialu, mam duży niedosyt na jej filmografię. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones