Beata Fido

Beata Fido-Wawrzyniak

2,4
5 512 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Beata Fido

Jak pani nie wstyd? Jakim trzeba być zdesperowanym człowiekiem z moralnością słabego karierowicza, by zagrać w czymś tak zakłamanym jak Smoleńsk? Co trzeba mieć w środku żeby swoim nazwiskiem firmować tezy polityczne, które ktoś za pomocą tak silnego medium jak film może w plugawy sposób próbować uczynić nową narodową mitologią? Jak można nie widzieć w tym wszystkim plugastwa, będąc spowinowaconym jeszcze z rodziną Kaczyńskich? Jakim pani jest człowiekiem? A artystą? Całe środowisko się w grobie przewraca. Pani ideały i ludzi, których zapewne skrycie pani podziwia też. Szkoda mi pani. Zwyczajnie. Reżyserzy i aktorzy, którzy sobie dobrze dawali radę w PRL to byli właśnie ludzie z, podobnie jak pani, przetrąconym kręgosłupem - za słabi merytorycznie w warunkach normalnej rynkowej rywalizacji przez co zasilili filmy/seriale/reklamy polityczne, których nikt normalny tykać nie chce, bo to nic nie ma na pewno wspólnego z filmem czy, ho ho, sztuką. Po prostu. Ale tacy jak pani tylko czekali - w końcu nadarza się okazja! A co tam! Główna rola to główna rola! Podołam! Dam radę! Co nie dam jak dam! To rola jak każda inna! Wyzwanie! Trudny temat! Przede wszystkim jednak wstyd. WSTYD. Ale to pani się będzie wstydzić najbardziej - a jeśli pani nie zrozumiała w czym bierze udział - tym gorzej dla pani, w myśl okrutnego, ale prawdziwego darwinizmu, że jak komuś braknie w głowie, to natura sama go poświęci. Bo to o pani będą mówić w przyszłości. Pamiętajmy, że obecna władza została wybrana po ośmiu latach poprzedniej. Wciąż żyją ci, którzy wybrali poprzedników. Wciąż jest ich mniej więcej tyle samo. Za chwilę mogą się znowu zmobilizować i rzeczywistość znowu się zmieni. A pani twarz i nazwisko na zawsze w tym pseudofilmie zostaną. WSTYD. Życzę dużo siły!

Madagasqaar

Jak Tobie nie WSTYD wylewać tyle jadu???

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Body

Ten jad wylał troll, który nawet nie zadał o to, by mieć przyzwoite jakością i ilością filmy w portalu.

Madagasqaar

Oglądałeś gdzieś pokaz przedpremierowy, że już miałeś 8.09 wyrobione tak negatywne zdanie? Byłam dziś w kinie na tym filmie. Podobał się mi i doceniam odwagę aktorów. Wiadomo było, że będą szykanowani przez tobie podobnych ludzi.

Selje

Dostajesz 50 groszy za komentarz?

Xantyt

Nie. Naprawdę przerażające jest to, jak bardzo większość Polaków jest zaszczuta, że boją się wyrażać własne poglądy.

Selje

Przecież ten film był pocięty bardziej niż wycinanki w przedszkolach. U mnie nawet nauczyciele hejtowali ten gniot.
Sam pomysł ok, ale wykonanie porażka. A pani Fido gra niemal tak samo w Komisarzu Alexie jak w Smoleńsku.

Lucy_Yozura

Konto Lucy_Yozura ma na ten czas oceniony tylko jeden film (zapewne "Smoleńsk") i umieszczoną jedną wypowiedź (ta u góry). Byście ludzie chociaż wykazali się większą przebiegłością w tych waszych hejtach. Idę na molo w Sopocie, tu załatwia się ważne sprawy.

Selje

To utop się hahaha

Selje

jak tobie się podobało to gówno to współczuję

Selje

Fakt, wyrażanie poglądów kończy się zarzymaniem przez policję PiS.

Selje

film powinien zostać kandydatem do Oskarów a nie jakiś denny film o jakimś Krzesićkim!

Selje

No ja obejzalem wczoraj dopiero i niestety pomijając temat filmu , z ktorym absolutnie sie nie zgadzam to mogę ocenić jedynie jakość w sensie ogólnym czyli grę aktorska , efekty które ponoć miały zwalać z nóg i przez to odwlekano premierę, i ogolnofilmowa otoczkę . Niestety wszystko leży i kwiczy . Gra aktorska tak sztuczna i naciagana , efekty choćby lecaca tutka poniżej krytyki . Nie wiem czy jakbym przysiadł do tego to nie zrobilbym troche lepiej bo cos tam potrafię ..a nie jestem specem . Całość wygląda mizernie i tak jest przez większość odbierana . Fascynuja sie tym wielbiciele pisu najwyraźniej bo naprawde próbuje znaleźć 1 plus tego filmu i nie potrafię niestety .

Selje

Jak lubisz science fiction filmy to na prawdę wierzę że Ci się podobał.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Madagasqaar

a czego się spodziewasz po kochance kuzyna kaczyńskiego ? Dla tej baby to szczyt mozliwosci aktorskich

walkirium

Niechcący przeczytałem: "o kochance Kaczyńskiego", a jak wiadomo Kacyzński jest gejem.

Madagasqaar

Raided by wykopˌpl & uczuciopediaˌpl
sprawdź to

Madagasqaar

i po co było ci to pisać? wystarczy prześledzić sobie historię aktorską tej pani by zorientować się że bierze ona udział w filmach z konkretnej kategorii. i robiła to jeszcze nim nadeszła "dobra zmiana" więc ta twoja teoria nie ma nic wspólnego z prawdą

Madagasqaar

Wyluzuj, człeku. Z jakiej sekty się urwałeś? No i co, że zagrała w filmie? Zachowujesz się jak islamista wkur...ony na Salmana Rushdiego za niepasującą mu książkę. Świat jest skomplikowany. Jednomyślność w PL upadła wraz z końcem komuny. Kobita może grać gdzie jej się podoba i gdzie jej zaproponują. Czekam na kolejny twój wpis - tym razem szkalujący Roberta de Niro za "Przylądek Strachu" - ten to dopiero bydlaka zagrał.

Madagasqaar

wstyd? ty serio pytasz?
przecież została właśnie asystentką europosła pis z odpowiednią pensją.
udział w produkcji tego filmu, to dla tej pisiary, tylko niewielka cząstka konfitur jakie będzie jej dane konsumować za czasów IV a może już V RP.

zaręczam ci, że o żadnym wstydzie nie może być mowy, przy takich konfiturach...

Madagasqaar

Tak samo myślę jak Ty, ale nie chciało by mi się tyle pisać na tych marnych "aktorów" którzy są ciemni na umyśle i nawet nie skumają że to obrzydliwy film propagandowy którego i tak reżyserem był Jarek a Krauze takim samym ogniwem jak ci "aktorzy"

rafalk13

Jak to powiedział bodaj Andrzej Grabowski :- aktor jest od grania -.

WOLVERINE55

............a nocnik od lania.
spoko ;/

Madagasqaar

Skąd w tobie tyle jadu? A mówią, że to PISowcy są agresywni

Co Ci zrobił PIS, że tak go nie trawisz? Płaci Ci ktoś za to?
Czy podwyższył Ci wiek emerytalny?
Czy zabrał dni wolne za soboty kosztem Trzech Króli?
Czy podwyższył wat?
Czy zmusił 6 latki do pójścia do szkoły?
Czy zmniejszył zasiłki pogrzebowe o 2 tysiące?
Czy wprowadził widełki na becikowe?
Czy wprowadził podatek Belki na lokaty codzienne unikające podatku?
Czy inwigilował polskich dziennikarzy?
Czy wysyłał antyterrorystów do siedziby nieprzychylnej gazety?
Czy wysyłał antyterrorystów do domu 18-19 letniego chłopca prowadzącego stronę nieprzechylną Bronkowi?
Czy doprowadził do dzikiej reprywatyzacji Warszawy?
Czy chciał władować do Polski emigrantów?
Czy zamknął Stocznie a właściwie rozpieprzył na złom by nie udało się ich odbudować?
Czy podpisał "Acta" uniemożliwiając wystawiania i oglądania znacznej części filmów.

Co tam było propagandowego jak z większości składał się ze zdjęć archiwalnych. Która scena była propagandowa?

ZADAWAŁEM JUŻ TE PYTANIA PARU KRYTYKĄ I JESZCZE OD NIKOGO NIE UZYSKAŁEM ODPOWIEDZI.

bourvil

co zrobił PIS? sprawił że się wstydzę że jestem z Polski

Madagasqaar

Dlaczego się wstydzisz? Ale odpowiedz konkretnie, nie opowiadaj bajek o ciemnogrodzie i zaścianku. Wyraź swoje zdanie a nie tvn-u

Madagasqaar

Dlaczego się wstydzisz Polski?
Co jest ważniejsze co myśli o tobie rodzina czy sąsiedzi?
Żyjesz dla siebie i rodziny czy dla sąsiadów?

Ale i tak gratuluje, zadałem to pytanie około 12 osobą (nie tylko na filmweb) i ty jako jedyny odpowiedziałeś nie wulgarnie, mało konkretnie ale się starałeś.

Ja odczuwałem wstyd po wizycie w byłego prezydenta w Japonii. Tam panują bardzo ostre zasady.
W Japonii minister obrony został rozstrzelany za to bo przysnął w parlamencie.
Wyobraź sobie co pomyśleli widząc naszego pierwszego obywatela w akcji.
Nie chodzi tylko o fotel, ale też przekleństwa polskiej delegacji, trzymanie ręki w kieszeni gdy witał się...
My już o tym prawie zapomnieliśmy, ale dla wielu Japończyków to jedyne "bardzo oryginalne" skojarzenie z Polską.

Przebijesz mój wstyd?

bourvil

Takie postawienie sprawy jak ty zrobiłeś tymi pytaniami to zwykła manipulacja. Spójrzmy na konstrukcję logiczną - pytasz co złego zrobił pis po czym stawiasz retoryczne pytania dotyczące tego czego pis NIE ZROBIŁ. Tak jakby te wymienione w pytaniach czyny były katalogiem zamkniętym wszelkich przewinień, które partia polityczna czy też rząd może popełnić.

Aha, w Japonii minister nie został rozstrzelany za przyśnięcie. To było w Korei Północnej. I nie widziałem żadnego dowodu który by świadczył o tym, że Komorowski wszedł na krzesło. Tam jest podest, który widać nawet na filmie z rzekomym wejściem na krzesło.

Ale generalnie takie sytuacje to są zwykłe gafy, bez znaczenia politycznego. Bush kiedyś obrzygał premiera Japonii, co nie zmieniło stosunków między tymi krajami, wiec bez przesady. Tego typu rzeczy uważam za pożywkę dla pudelków i innych plotkarskich portali, bez znaczenia merytorycznego.

mlody969

Bo taki ich poziom...

bourvil

Zadałeś pytania krytyką? Gratuluję elokwencją, bardzą, mocną.

bourvil

Co zrobił PIS? Zniszczył Polskę. Może Polska nigdy nie należała do czołówki najlepszych państw, jednakże ludzie mieli prawo do własnych wyborów i wiary. A dziś? Dziś czuję się , jakby ktoś narzucał mi wiarę, zabierał własne zdanie oraz miał uczyć moich dzieci bajek. Co chce zrobić PIS? Chce zamknąć sklepy w niedziele, może to katolickie państwo, jednak pamiętajmy, ze nie wszyscy są tu katolikami i większości obywateli otwarte sklepy w niedziele nie przeszkadzają. Wiele osób pracuje od poniedziałku do soboty i niedziela to jedyny czas kiedy mogą iść z dziećmi na zakupu, więc komu to przeszkadza? 500zł dla dzieci? Wspierajmy leni, którym nie chce się iść do pracy. Wspierajmy alkoholików, którzy będą mieli więcej dzieci. Bo w dzisiejszych czasach dzieci oznaczają pieniądze na alkohol. A Smoleńsk? Czy jakiekolwiek informacje zostały udowodnione? Gdzie są fakty? Gdzie dowody? Ten film oraz pomniki to hańba dla Polski. Wstydzę się, że jestem polką i mam coś wspólnego z tym krajem. Jak muszą postrzegać nas inni, skoro dopowiadamy sobie wydarzenia, które NIE MIAŁY MIEJSCA. Nie zaprzeczę, iż katastrofa była straszna dla kraju. Zginęli w niej ludzie, niewinni ludzie. Ale tacy sami ludzie giną każdego dnia. Giną w wypadkach samochodowych, giną na salach operacyjnych. Ludzie umierają, tak było zawsze i tak będzie. Zginął prezydent. Mieliśmy żałobę, popłakaliśmy, no ale proszę ile można to ciągnąć? A jeżeli chodzi o wyrażanie własnego zdania, to jeszcze mogę coś napisać, ale jestem pewna, iż za niedługo nie będę mogła. Kaczyński razem ze swoim pionkiem u władzy nie oznacza niczego dobrego. Dla nas. Dla kraju. Dla życia.
Jedyne co można będzie robić w tym kraju to płakać za prezydentem Kaczyńskim, chodzić do kościoła i wielbić kolejnego Kaczyńskiego... Może Kaczyński od razu zostanie kolejnym Putinem?

goodbye

Czy platforma dała ci wybór
Podnosząc wiek emerytalny? - Teraz będziesz miała wybór
Zmuszać 6 letnie dzieci do pójścia do szkoły? - Teraz masz wybór
Zmniejszając zasiłki pogrzebowe?
Zabierając dni wolne za święto wypadające w sobotę? - PiS je przywrócił z Solidarnością
Wprowadzając widełki na becikowe? - Pis wprowadził Becikowe a platforma je niszczy.
Wprowadzając podatek Belki na lokaty codzienne
Podwyższając wat na ciuszki dziecięce? - 500+ go niweluje.
Biorąc do Polski emigrantów?

PIS spełnia swoje obietnice: 500+ / nie wpuszczenie emigrantów / zlikwidowanie obowiązku dla 6 latków / Likwidacje gimnazjów / Zabieranie emerytur SBką / Podatek na gigantyczne odprawy dla prezesów /
Podatek na Supermarkety im nie wychodzi dlatego biorą się za handel w niektóre niedziele który dotyczy Supermarketów. Dzięki temu polskie małe sklepy odetchną...
Przecież pis nie po to wygrał wybory by realizować program opozycji.

500+ dla nierobów, nie wiem ile masz dzieci ale chyba żadnego. Przy dzieciach jest często więcej roboty niż w życiu zawodowym, Ja mam tylko jedno nie wiem czy bym dał radę z 2 czy 3. A jak ktoś ma ich 7. To one będą pracować na nasze emerytury oczywiście jeśli nie wyemigrują... Myślisz, że rodzin patologicznych nie wyrastają normalne dzieci. Tego typu sprawy były załatwiane indywidualnie, Wyprawka szkolna zamiast pieniędzy, pampersy i odzież dziecięca zamiast pieniędzy, Na tym też sie nie wzbogacisz ja np idę jutro z dzieckiem do lekarza i płacę 200 zł za samą wizytę.

W moim mieście zrobiono bramę i nazwano ja na część pana Lecha W. poproszono go przyjazd z Gdańska i symboliczne przecie wstęgi. Jegomość zażądał za to taką sumę pieniędzy, że miasta nie było na niego stać. Brama została otwarta bez niego. To jest hańba zwłaszcza biorąc pod lupę jego życiorys.

Smoleńsk, dlaczego rodziny się skarżą były źle traktowane. Bełkoczą wymyślili to sobie. Pijaństwo Błasika i obecność z kabinie pilotów. Propaganda którą nas karmiono została odrzucona.
Kłamstwa Putina, Kłamstwa pani Kopacz, Kłamstwa pana Tuska... było tego nie mało dlaczego mamy im wierzyć. Pokaż mi jedna obietnice wyborczą Platformy spełnioną. Nie 4, Nie 3, Nie 2 Tylko 1.

Ja nie głosowałem na PIS ale od następnych wyborów chyba zacznę.

bourvil

Misiewicz wersja feministyczna tyle w temacie i dziękuję za uwagę
Miernota a nie aktorka

bourvil

Ja tam PiSu nie nienawidzę. Ja się ich bardziej boję.
I żeby była jasność - nie jestem też zwolennikiem PO ani nowoczesnej, wszystkich tych państwa uważam za tę samą "jakość" polityczną. Do Kukiza mam pewien sentyment, bo chociaż polityk z niego matny, to wydaje się być uczciwym patriotą. Chociaż z jego programem się nie zgadzam.
Tak czy inaczej, mam zamiar odpowiedzieć na te wszystkie twoje "Czy". Nie jako osoba pełna jadu i niechęci, ale jako osoba nieufna, która na politykach już raz czy dwa się zawiodła i już dawno przestała na nich liczyć. Chciałbym też zaznaczyć, że za bezwartościowe uważam bronienie jednej partii przez podawanie win innej, poprzednio rządzącej (czyli to, co w sumie zrobiłeś). Na podobnej zasadzie możemy pisać, że przecież gułag był lepszy od obozu koncentracyjnego, bo obóz koncentracyjny to i tamto.
No ale do roboty.

1. PiS (i PO) z premedytacją dzielą Polaków. Tu nie chodzi im o dobro moje i twoje, ale sam widzisz, ile jest agresji z obu stron. Ci ludzie chcą, żebyśmy się bili. Zamiast się jednoczyć w jakieś obywatelskiej inicjatywie, lepiej dla nich, żebyśmy się spolaryzowali, bo jeżeli mamy dwie nienawistne, oddane grupy, to łatwiej utrzymać władzę. Serce mi krwawi, kiedy widzę dwóch Polaków walczących w "obronie" swojej ulubionej politycznej frakcji z taką nienawiścią i z takim niedopuszczaniem do siebie innego obrazu świata niż oni sami widzą.

2. Obsadzanie swoich ludzi wszędzie i niedawne odwołane podwyżki dla polityków. I wiem, co zaraz odpowiesz: pani premier już się pozbywa wszystkich Misiewiczów, a podwyżkach już dawno wszyscy zapomnieli. Ale tu są ważne intencje, jakie stały za tymi dwoma aspektami. A intencje są ważne w stosunku do kolejnego podpunktu.

3. Reforma policji, Trybunały konstytucyjnego i połączenie roli prokuratora generalnego oraz ministra sprawiedliwości. Żeby była jasność, nie mam problemu z tym, żeby policja miała więcej praw, nbo służy to bezpieczeństwu, żeby reformować TK, bo coś tam, nie muszę rozumieć oraz żeby jeden człowiek był szeryfem nad wszystkimi prokuratowami, bo sądownictwo w Polsce działa źle i czasem aż się prosi, żeby ktoś z góry nacisnął na jednego i drugiego sędziego np. w sprawie pedofila chodzącego wolno lub kierowcy bez prawa jazdy, który jeździ sobie autkiem po wiosce i tylko czekać na wypadek. Problem polega jednak na intencjach, o których już wspomniałem. Bo te wszystkie ustawy, zamiast poprawy sytuacji, mogą służyć umocnieniu władzy, a to może prowadzić do niepokojących zjawisk, takich jak choćby w Turcji czy na Węgrzech (na Węgrzech słyszałem jedynie o sporadycznych nadużyciach władzy, nic poważnego, ale podobno w Turcji nie jest z tym za dobrze). I teraz wracamy do intencji: czy moim zdaniem partia zwana Prawem i Sprawiedliwością służy ludziom, czy służy sobie? Cóż mogę powiedzieć, PiS kojarzy mi się z agresywnością, uprzedzeniami i nieuczciwym traktowaniem rywali (czarny PR w ich kampaniach wyborczych). Zanim zaczniesz pisać "no ale PO i jego zwolennicy nie są lepsi..." pamiętaj, że wyraźnie zaznaczyłem, że dla mnie obie te partie to ten sam poziom. A że dyskutujemy o PiSie, to nie odwracajmy kota ogonem. Jarosława Kaczyńskiego widzę jako świetnego polityka, ale niestety mającego tylko jeden cel - jak największą władzę. I każde kolejne doniesienie medialne zdaje się potwierdzać, że pan prezes właśnie realizuje swój wielki plan. Łącznie z wprowadzeniem podatku na hipermatkety, o których było wiadomo, że nie przejdą, bo przepisu unijne. Ale jeżeli nasz gospodarka nie wytrzyma wszystkich obietnic wyborczych PiSu, no to będzie przecież wina unii, bo zablokowała sztandarowy program finansowania obietnic!

4. Skoro o obietnicach mowa... To właśnie jeden z kolejnych powodów, da którego nie ufam politykom. Naobiecywali nam, wyborcom nie stworzone rzeczy. No ale przecież wszyscy to robią... Problem polega na tym, że PiS chce rządzić dłużej, niż jedną kadencję (pan prezes wyraźnie mówił, że interesuje go minimum 20 lat rządów). I tu pojawia się problem. Istnieje ryzyko, że PiS dotrzyma wszystkich swoich obietnic, byle utrzymać poparcie wyborców, nie przejmując się tym, czy nasz kraj udźwignie ciężar tych obietnic. Ale to, czy damy radę okaże się dopiero za wiele lat. Gdy nasze społeczeństwo będzie wciąż silnie podzielone, a PiS od dawna zawłaszczone będzie mieć wszystkie organy rządzenia państwem.
I tutaj ważna uwaga - nie jestem ekonomistą. Jestem zwykłym zjadaczem chleba, który słucha wiadomości i się boi, co będzie, jak dziura budżetowa będzie rosnąć. Boję się zadłużenia naszego kraju, zmalenia inwestycji na infrastrukturę i służby zdrowia bez pielęgniarek i bez lekarzy specjalistów (bi nie będziemy w stanie im jako państwo zapłacić, bo przecież musimy dać rodzinom po 500 złotych... żeby mogło iść do prywatnego specjalisty z rodzicami czy coś). Na prawdę chciałbym żyć w kraju, w którym każda rodzina dostaje 500 złotych, własne mieszkanie, gdzie płaca minimalna wynosi 12 zł za godzinę. Ale jaka jest tego cena? I jak w takiej rzeczywistości będzie wyglądać przyszłość naszych dzieci?

5. Zawłaszczanie mediów publicznych. Może powinienem wymienić to w punkcie drugim, ale media mają dodatkowy wymiar - nie chodzi o obsadzanie swoich na stołkach, a bardziej o kształtowanie opinii publicznej. I ja wiem, że inne media, te prywatne, są również mocno... "politycznie" zabarwione, ale w TVN-ie potrafią pojechać PO czy Nowoczesną. potrafią też pochwalić wiceministra (czy kogoś tam) z PiSu, który wstawił się za samotnym ojcem ósemki dzieci. A w Wiadomościach nigdy złego słowa nie powiedzą o PiSie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. W wiadomościach wciskają na siłę swój światopogląd. KOD jest jednoznacznie i niezaprzeczalnie zły. Unia próbuje odwrócić uwagę od poważnych problemów robiąc z Polski chłopca do bicia itd. Pokazują wszystko z jednej perspektywy, przez co osoba oglądająca tylko wiadomości ma bardzo wąskie horyzonty. Nie ma za bardzo szansy się zastanowić, kto ma racje: rządzący czy KOD, PiS czy Unia. To wychodzi daleko poza opiniotwórczość.

6. Służalczość wobec Kościoła, a właściwie wobec ojca Rydzyka.

7. Polityka zagraniczna. Nie twierdzę, że wszystko, co PiS robi w tej materii jest złe, ale jest zbyt dużo niefrasobliwości w wypowiedziach i za dużo konfliktu z Europą. Czy na prawdę jest nam to potrzebne?

8. TEN FILM!!!!! Nie widziałem go jeszcze, ale tym więcej o nim wiem, tym bardziej wydaje się plaskaczem po twarzy dla mnie. To jest film, który jeszcze bardziej dzieli Polaków, który zdaje się zakłamywać rzeczywistość mimo braku dowodów (nie mam monopolu na prawdę, stąd to "zdaje się", nie siedziałem w Tu-154 i nie wiem, co się tak na prawdę wydarzyło), Może komisja Macieremicza ma rację, ale mi się wydaje, że ten film to strasznie obrzydliwa, polityczna gra i z upamiętnianiem ofiar tragedii nie ma nic wspólnego (choć intencje Krauzego były dobre, ale ten film wymknął się spod jego kontroli, czytałem z nim wywiad).


Na koniec, żeby troszeczkę złagodzić moją opinię, chciałbym podać przykłady rzeczy, które mi się podobają w działaniach PiSu. Chwała im za projekt wygaszania gimnazjów. I niech nauczyciele nie narzekają, bo wszyscy uważali, że gimnazja były błędem. Oczywiście, pozostaje problem budynków, budowanych pod gimnazja czy w ilości miejsc w szkołach średnich (moja szkoła średnia mieści się w 130-letnim budynku, w którym ledwie mieściło się trzystu uczniów, a teraz trzeba będzie gdzieś upchać dodatkowy rocznik... a budynek zabytkowy, jak tu go rozbudowywać, a wokół własność prywatna, więc nowy w innym miejscu raczej też odpada). Nie przemawia do mnie też argument z ilością nauczycieli, bo liczę, że znajdą pracę w innych miejscach, skoro nie zmieni się liczba uczniów. Pracę stracą tylko te sekretary, wiecznie zbijające bąki oraz dyrektorzy i wicedyrektorzy na wygodnych posadkach. Mała rzecz, która mnie cieszy, to pomysł szachów w szkołach. Bardzo dużo słyszałem o tym, jaki to może mieć świetny wpływ na dzieci taka nauka gra w szachów od najmłodszych lat. A na marginesie, pomysł chwalili na złym, niecnym tefałenie. Na pewno jakiś podstęp. Co do wcześniejszego pójścia do szkoły... nie wypowiadam się, bo nie jestem ani rodzicem, ani dziecięcym psychologiem. Z jednej strony faktycznie rodzice powinni decydować o swoich dzieciach, z drugiej mamy teraz przepełnione przedszkola...
Podoba mi się też nieprzyjmowanie uchodźców. Przykro mi to mówić, bo uważam, że tym ludziom trzeba pomóc, ale wśród tysiąca może się trafić jeden debil z państwa islamskiego. Poza tym dużo ważniejsze jest teraz zaprowadzenie pokoju w Syrii... Na co nikt nie ma pomysłu, a Rosja tylko komplikuje.

To wszystko, co udało mi się wymyślić na poczekaniu. Nie mam zeszytu, w którym wypisuje wszystko, czym PiS mnie drażni, ale uczucie niesmaku pozostaje nawet, jeśli zapomnę o jakimś incydencie. Nie wymieniłem też na swojej liście pani profesor Pawłowicz, której zupełnie nietrawie, bo chyba każda partia ma chociaż jedną taką... niestrawną osobę (Niesiołowski?).
I jeszcze ostatnia uwaga: w liście swoich "Czy" wymieniłeś bardzo wiele rzeczy, które nie-wprost zarzucasz PO, kiedy oni rządzili. Pamiętaj, że PO rządziło dwie kadencje i mięli więcej czasu na zapełnienie listy "dlaczego ich nie lubimy". PiS rządzi rok i już stało się chyba najbardziej znienawidzoną partią rządząca w historii III RP.
To tyle z mojej strony. Pozdrawiam

ichear

ad 2) podwyżki jednak są.
A w ogóle zgadzam się

bourvil

100% prostego człowieka. Jak tam wybuch w samolocie:-)...coś wyciszyli info i tym...przejrzales na oczy? Jeżeli nie mieszkasz w Polsce nie widzisz prawdy.

bourvil

Boże, co za tuman.

Co Ci zrobił PIS, że tak go nie trawisz? Płaci Ci ktoś za to? - Nie, nie trawię go za KŁAMSTWA, ohydną propagandę w radiu, telewizji, szykanowaniu ludzi którzy są przeciwko im i dzieleniu polaków na bydło i PRAWDZIWYCH POLAKÓW. Jak faszyści. A faszystami się brzydzę.

Czy podwyższył Ci wiek emerytalny? - Nie, zlikwidował tylko głupi pomysł poprzedniego rządu. Wy jesteście idiotami i myślicie zero jedynkowo - jak ktoś nienawidzi pisu, to kocha Bronka. Ja "bula" nie lubiłem, jak i Tuska. Problem w tym, że załoga Kaczyńskiego jest wymianą siekierki na kijek.

Czy zabrał dni wolne za soboty kosztem Trzech Króli? - Trochę za krótko rządzą, może wpadną i na taki pomysł

Czy podwyższył wat? - Waty, to drogi ekonomisto masz w telewizorze :D.

Czy zmusił 6 latki do pójścia do szkoły? - Nie, to był głupi pomysł poprzedniej ekipy.

Czy zmniejszył zasiłki pogrzebowe o 2 tysiące? - Cierpliwości - 500 + będzie nas kosztować o wiele więcej. Zapłacimy po prostu więcej w sklepach. Może i dostaniemy nawet o 1000zł wyższe pensje i wyższy o tysiąc zasiłek pogrzebowy, ale znacznie mniej za te pieniądze kupimy w sklepach. W PRL wszyscy byli milionerami.

Czy wprowadził widełki na becikowe? - Nie mamy dzieci, nie interesuje nas to (mnie i żony).

Czy inwigilował polskich dziennikarzy? - Że co? Idioci, a PiS to niby nie inwigiluje i nie obsadza stanowisk jedynie posłusznymi propagandzie dziennikarzami, którzy NIE WAŻĄ SIĘ NAWET obrazić jedynego, słusznego wodza narodu? Hipokryta.

Czy wysyłał antyterrorystów do siedziby nieprzychylnej gazety? - błagam :D Wystarczy, że za czasów PiSu wydarzyła się słynna wpadka "Andrzej Dupa", i przesłuchiwanie dzieci w szkole. I nie gadaj bzdur typu "wrogowie podrzucili, policjanci Tuska się tym zajęli", bo tak kochacie się tłumaczyć.

Czy wysyłał antyterrorystów do domu 18-19 letniego chłopca prowadzącego stronę nieprzechylną Bronkowi? - Nie, zrobił coś gorszego, patrz wyżej.

Czy doprowadził do dzikiej reprywatyzacji Warszawy? - Nie, i to jest JEDNA zaleta z rozlicznych wad PiSowskich rządów. Daliście Warszawie dobrego konserwatora zabytków, a nie popychadło, jak wcześniej. HGW dawno powinna siedzieć w więzieniu, i jedynym pożytkiem z waszych zakłamanych rządów byłoby umieszczenie jej właśnie tam - za wyprzedaż Warszawy dla własnej korzyści w postaci kamienicy.

Czy chciał władować do Polski emigrantów? - TAK - Przed wyborami dla poklasku mówili, że nie wpuszczą ich do kraju, po wyborach CO UNIA KARZE, TO MY ZROBIMY. Hipokryci, a ja liczyłem, że to będzie druga z zalet tych miernych rządów. Myliłem się. Mamy tyle szczęścia, że imigranci sami nie chcą przyjeżdżać do naszego biednego i zatęchłego kraju, wolą Niemcy z dobrym socjalem i wyższym poziomem życia.

Czy zamknął Stocznie a właściwie rozpieprzył na złom by nie udało się ich odbudować? - To robiły wszystkie rządy od 1989 roku, polski przemysł rozpieprzono po okrągłym stole, i ŻADNA ekipa, w tym PiS nie zrobił nic, by to odbudować. No, co najwyżej chciał pomóc małym, polskim supermarketom typu Lewiatan zostać zmiecionym przez wielkie koncerny typu "Tesco". Naprawdę, świetny pomysł na wykurzenie polskich przedsiębiorców z rynku.

Czy podpisał "Acta" uniemożliwiając wystawiania i oglądania znacznej części filmów. - Spytam inaczej - co PiS zrobił, żebyśmy nie podpisali CETA? Gówno. Tańczą, jak im UE zagra. Wybacz, są takim samym szlamem, jak PO.

Urgent

Do tego - dzięki PiS-owi płacę za nowy telewizor dla patologii, która mieszka w kamienicach kilka osiedli dalej. Obserwuję ich i widzę, jak poziom ich życia rośnie - Katowicka dzielnica Bogucice - stare czynszówki, bieda, socjal - a przez okna widać nowe, wielkie telewizory LCD 50 cali - pod kamienicami przybyło samochodów używanych, dość niezłych, w dobrym stanie - a dzieci jak biegały gromadami w STARYCH ŁACHACH, brudnych - dalej biegają. Cóż, pieniądze publiczne w błoto i na drogie "zabawki" - to jest właśnie socjal dla patologii. A ja za to płacę. Dzięki PiSowi i ich programowi 500+. Wielkie dzięki!

Urgent

Podzielam

bourvil

A teraz to wszystko będzie pestką jak pis przejmie władzę nad sądami i powrót wczesnego PRLu i kaczor drugi Stalin a Ziobro drugi Beria zachód zły za to dla was Łukaszenko ciepły człowiek słowa Karczewskiego no i te 13 miliardów przewału Berczyńskiego no i jeszcze antek który niszczy polską armię, Te 4 lata rządów pisu będzie trzeba odpracowywać 20 lat na arenie międzynarodowej kropką nad i jest ten antychryst z Torunia ojciec Tadeo :/

Madagasqaar

Może podpisała umowę, a dopiero z czasem uświadomiło sobie, w jaki syf wdepnęła? Z wywiadu z Krauze, który czytałem wynika, że ten film wymknął się spod kontroli w trakcie kręcenia z winy producenta, który próbował na siłę napchać jak najwięcej polityki.

Madagasqaar

Wstydzić to ty się powinieneś. Gdzie twój szacunek dla innych ludzi? Dla tych co zginęli w tej katastrofie. No jaki? i do aktorki?

Madagasqaar

Ale się kretynka zbulwersowała... Aż nie pytam ,jak bardzo nienawidzi Stuhra za "Pokłosie", bo chyba by internetu brakło...:)

Madagasqaar

Przecież do żadnej porządnej roli, poza podrzędną w serialu, się nie nadaje. Zresztą została już nagrodzona przez jedyną sprawiedliwą o praworządną partię. Została asystentką Karskiego, poza tym, hehehe, jest doradczynią w zarządzie tvp

Madagasqaar

Już na samym początku filmu jest scena gdy mówi do matki: "Dzwoniłaś?" Niby proscizna a - moim zdaniem - nie dało się tego gorzej zagrać.

Madagasqaar

Ktoś musiał zagrać ,do aktorów z horrorów też masz ,żal ,że grali zabójców? bo zabójstwo to grzech śmiertelny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones