Christoph Waltz

8,8
70 438 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christoph Waltz

Ocenianie dorobku aktora, jakości dzieła jest kwestią subiektywną. Dodatkowo filmweb jako portal otwarty nie będzie skupiał ludzi, którzy postrzegają kino jako sztukę i potrafią je analizować. To portal dla popcornożerców i takie osobniki w znacznej mierze decydują o kształcie rankingu. Rankingu, który nie jest miarodajny i być nie może.
Kto zachowuje się głupiej - ten który po fenomenalnej roli ocenia aktora 10/10 (bo tak mu się podoba - sam tak zrobiłem, choć z reguły daję sobie czas na poznanie szerszego dorobku), czy ten który nie widząc ani jednej roli, nie potrafiąc sobie intelektualnie poradzić z tym, czym jest taki ranking i się tą niemocą frustrując (frustracja to chyba najczęstsze uczucie w polskim internecie) dają aktorowi najniższe noty?

Stanley_Hartman

Jak dla mnie to obie "metody" są głupie, choć oczywiście druga jest gorsza, bo ludzie oceniają kogoś w ogóle nie widząc go w akcji. Ja sam nie lubię wprowadzać ludzi w błąd (bo przecież są użytkownicy, którzy sugerują się rankingiem) i nie oceniam aktorów, których widziałem tylko raz, ani filmów których nie obejrzałem do końca (w wypadku seriali - od pierwszego do ostatnego odcinka). Ewentualnie czasem gdy spodoba mi się jakaś aktorka (fizycznie, nie ze względu na grę) dodaję ją sobie do ulubionych, ale nigdy nie oceniam. Myślę, że to najbardziej uczciwe podejście.
A jedynym aktorem, który zasługuje na 10 jest IMO Sam Rockwell (widziałem go w bodajże 7 filmach i w każdym jest genialny).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones