Christoph Waltz

8,8
70 519 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christoph Waltz

W porównaniu do takich tuzów aktorstwa jak:

PAUL SCOFIELD - "Pociąg"

PETER O'TOOLE - "Noc generałów"

LAURENCE OLIVIER - "Maratończyk"

RALPH FIENNES - "Lista Schindlera"

IAN McKELLEN - "Uczeń szatana"

WILLEM DAFOE - "Zmartwychwstanie Adama"


Oskar dla Waltza, to jednak gruba przesada.

La_Pier

No nie wiedziałem że była kategoria "Najlepszy nazistowski oficer", poza tym chyba (ale mogę się mylić;)) te role które wymieniłeś nie były z roku 2009

Dude_

Mensieur La Petite, szklaneczkę pysznego mleka poproszę (^^,)

La_Pier

Pieprzysz kolego, bull shit.

Walcowi należało się jak jasna cholera, odwalił kawał brudnej roboty.

użytkownik usunięty
zukasz

Popieram przedmówcę. W Bękartach zagrał genialnie.

Amen.Nie wiem skąd te wątpliwości.

La_Pier

przesada? ja tam uważam ze to w historii jeden z niewielu oskarow co do ktorego nie ma wątpliwosci ze zasluzony. geniana rola w bekartach

separator

W żadnym wypadku. Waltz nie zasłużył na Oskara. Aktorzy, których wymieniłem zagrali nazistę znacznie bardziej przekonująco, a mimo to nie otrzymali statuetki. Pod koniec "Bękartów", Walcuś już się pogubił we wszystkim i zaczął fatalnie szarżować.

Tak na marginesie, Oni też zagrali lepiej od Walca:

JURGEN PROCHNOW - "Angielski pacjent"

KENNETH BRANAGH - "Ostateczne rozwiązanie"

ULRICH MATTHES - "Upadek"

La_Pier

Widzę że kolega La_Pier chce być szeroko znany w świecie FW, dlatego zakłada takie tematy jak ten. Bravo!! Piękna popisówka ze znajomości aktorstwa i dobrego kina.... W 2009 nikt nie zagrał lepiej od Waltza i sam to dobrze wiesz.

patka28026

Dziecinko, dalej zachwycaj się "Piratami z Karaibów" i resztą tego plastiku, a wówczas twoja wiedza o aktorstwie z pewnością nabierze odpowiedniego kształtu. Zresztą, Patka, co Ty możesz wiedzieć o prawdziwym aktorstwie, przecież jesteś jeszcze dzieckiem i niewiele filmów oglądałaś za swojego krótkiego żywota, prawda?

Mam prawo wyrazić swoje zdanie na temat Oskara dla Waltza jak każdy inny użytkownik Filmwebu, co właśnie uczyniłem. Na dodatek zrobiłem to na forum Waltza, choć od samego początku doskonale zdawałem sobie sprawę, że zostanę pożarty przez dzieci z Karaibów itp. stworzenia.

Otóż Walc nie tylko słabo zagrał nazistę (zupełnie niewyraźnie - nie starczyło mu do końca pomysłu na tę postać), ale również jego rola nie była najlepsza w roku 2009. Gdybym miał przyznać statuetkę, bez wahania wybrałbym Christophera Plummera. Znakomicie zagrał Lwa Tołstoja u boku Helen Mirren (która także była znakomita, ale przegrała z aktorską miernotą w postaci Bullock) w "The Last Station" i to właśnie jemu należała się nagroda. Naprawdę dziwi mnie zachłyśnięcie się aktorstwem Walca. Był on słabym ogniwem "Bękartów". Znacznie ciekawiej od niego zagrał Pitt.

La_Pier

Dobra Panie znawco jak dla mnie ta dyskusja od początku jest bezsensowna i jałowa bo oscara dostał Waltz i już. Ty natomiast nie możesz tego przeżyć więc radzę ci żebyś wymyślił jakieś własne nagrody- mogą być z kartofla lub z butelki po żytniej jak wolisz i wręczaj je sobie komu ci się żywnie podoba. Może ktoś doceni twoją wielką znajomość filmowego rzemiosła i będzie chciał je odbierać .

patka28026

Nie o to chodzi, że nie mogę tego przeżyć. Z tego co tu widać, to Wy, fani talentu Walca, nie możecie się pogodzić z myślą, że są osoby, które uważają, że jego rola była słaba. Gdyby było inaczej, mój temat po prostu zostałby zapomniany.

Uważam, że jest czymś wyjątkowo idiotycznym nagradzanie aktora, który zamiast grać nazistę-su*insyna, gra nazistę-komedianta. Dodam jeszcze, że jego Oskar w porównaniu do kreacji aktorskich wybitnych aktorów wymienionych przez mnie, jest niesprawiedliwy i ostro przesadzony.

La_Pier

wogóle skończ wypisywać takie bzdury..Wcale nie trzeba grać nazisty su...syna żeby dostać oskara,.... poza tym jak Ty uważasz że jego rola była komediowa to sam się ośmieszasz,wystarczy spojrzeć jak przeprowadzał dyskusje z innymi postaciami i jakie przerażenie wywoływał, owszem sam w sobie komediował ale nie było do śmiechu to innym postaciom filmu.... Ale żałosny temat wymiśliłeś... no wstyd !!!

La_Pier

Kolokwialnie mówiąc, opinie są jak dupa.Każdy ją ma. Nie mam zamiaru się sprzeczać,bo i tak masz gdzieś co inni piszą i nie wydaje mi się aby jakikolwiek argument Cię przekonał. Co do Pitta faktycznie mu się udało.Założę się ,że sporo osób zażył tą rolą.

La_Pier

SKOŃCZ

La_Pier

Dyskryminowanie czyjejś opinii tylko dlatego, że "jest jeszcze dzieckiem" jest dosyć żałosne i niesprawiedliwe. Ja poczułam się urażona.

użytkownik usunięty
La_Pier

nie dać komuś Oscara tylko dlatego, że ktoś inny nie dostał... genialne. poza tym, film Tarantino jest jednak trochę innym rodzajem filmu niż np. "Lista...", prawda? Może chodziło o trochę inne pokazanie oficera niemieckiego? ale nie, co tam, spoko.

La_Pier

on po prostu fajnie gra, bardzo mi się podoba

tomaszmaj

Fajnie może i zagrał. Ale czy to było naprawdę wstrząsające aktorstwo na miarę Oskara?

La_Pier

"wstrząsające aktorstwo"? oskary? aha Oskary

Dude_

Tak, dokładnie - Oskary. Są także "prestiżowe" Złote Palmy i Srebrne Niedźwiedzie. A gdy ktoś jest patriotą, może preferować bardziej Złote Kaczki.

La_Pier

Ej, filmowy ninja , panie La_Pier .Polecam Superprodukcję Machulskiego, tam jest coś o krytykach filmowych , może nabierzesz trochę dystansu i pokory - tobie na pewno się przyda.

skyfighter

"Superprodukcja" nie jest mi straszna. Oglądałem gorsze gnioty. Nie rozumiem dlaczego mam ów film obejrzeć. Nie jestem krytykiem filmowym, tylko zwykłym widzem. Skąd wiesz, że przyda mi się więcej pokory i dystansu? Nie znasz mnie, więc proszę, daruj sobie tego typu bezcenne uwagi. A jak chcesz pisać, pisz na temat Walca i jego aktorstwa w "Bękartach wojny".

La_Pier

La pier, oczywiście ze przyda Ci się dystans nie widzisz tego ? Wchodzisz na forum i rozpoczynasz krucjate nie wiedząc nawet kogo zagrał w filmie tytułowy aktor. Ponaddto role osób które wymieniłeś to tak jak wspomniała blondynka role prawdziwych Nazistów. Może porównamy role Detektówó do roli Niań w filmach. Jak juz planujesz w jakis sposob się popisać to rób to z głową. Owszem ma inne zdanie ale ja tez je mam i nie wchodzę na każde forum i usilnie wyskrobuje liste aktorow tylko po to żęby pozniej mowic jaki to on zly jest, zaraz mi zylka peknie w tylku

La_Pier

Ha ha ha... złote kaczki i patriotyzm :) Dobre.

La_Pier

Każdy ma inny gust a fakt,że ktokolwiek ma inne zdanie powoduje u Ciebie dziwne reakcje obronne, które okazujesz nazywaniem rozmówcy "dzieciakiem". Jeżeli już udajesz wielkiego znawcę, konesera, to może zachowaj trochę kultury.
Według mnie nagroda jak najbardziej zasłużona, filmy Tarantino są specyficzne i nie można ich porównywać do innych dzieł. Zresztą, według mnie dana rola aktora powinna być rozpatrywana pod kątem reżysera filmu, fabuły, a nie pod względem innych, różniących się filmów.

La_Pier

Chyba cały problem tej dyskusji polega na tym, że raczej trudno jest porównać filmy, które wymieniłeś z "Bękartami". Film Tarantino jest formą pastiżu, a tamte filmy podchodzą do tematu nazimu poważnie. Poza tym Waltz w jedym z wywiadów powiedział, że w filmie nie zagrał on nazisty, ponieważ nie wiedzaiła i nie umiał by sobie wyobrazić jak zagrać taką osobę, zagrał on natomiast detektywa. Zresztą to samo mówił Tarantion.

Jednak ilu ludzi tyle opini i każdy ma prawo do własnrgo zdania, więc może dajcie La_Pier trochę kredytu zaufanie, a nie odrazu jedziecie po nim tylko za to, że ma inne zdanie od was.

blondynka

Dokładnie.

blondynka

Blondynko nie o to chodzi. Jasne, że Tarantino kręcił swoją własną wersję wojny. Ale nie o to chodzi. Skoro znakomite, poważne role nie są doceniane, a wygłupy Waltza wręcz odwrotnie, to dla mnie jest to niesprawiedliwe. Tylko tyle chciałem napisać.

użytkownik usunięty
La_Pier

Zagrał całkowicie i niepodważalnie GENIALNIE w ,,Bękartach wojny"!!!!!

W 100% zasłużył na Oscara!!

Dokładnie tak i nie inaczej!

La_Pier

Słabo to może za dużo powiedziane, ale na mnie o wiele większe wrażenie zrobili Diane Kruger i Brad Pitt.

krzychun

No Pitt zrobił wrażenie, aż sie zagrzałem po pierwszej jego scenie i tym monologu, ale potem? Gość był w tym filmie jak przydupas, nic więcej już nie pokazał, ba, stał z boku filmu,. Pytanie tylko czy przeszedł obok roli czy scenariusz go pominął niczym gówniarza?

La_Pier

La Pier słabo błysnąłeś na filmwebie. :D

Sareth

Ja nie błyszczę, ja świecę.

Widzę, że dalej jest Wam ciężko zrozumieć, że są osoby na których aktorstwo Waltza nie robi większego wrażenia. Na Filmwebie, to normalka.

La_Pier

Widzisz kolego tak to jest gdy próbuje się być na siłę wielce ambitnym krytykiem filmowym jak Ty, a wychodzi się na zadufaną osobę która po prosty wymieniając kilka lepszych tytułów myśli że " zaświeci " . Oscary to wyróżnienia kina które jest połączeniem kina na poziomie z komercją w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ciężko byłoby wyszukiwać na takiej gali nagród z filmy w stylu Bergman'a czy Greenaway'a. Ale jeżeli uważasz się za bardziej kompetentnego w rozdawaniu Oscarów to wybacz nie mam słów.

La_Pier

Skoro świecisz, to dobrze, poprawiasz bilans energetyczny kraju.

Nie, to Tobie jest coś ciężko zrozumieć... Mnie nie przeszkadza, że Ci się nie podoba, iż Waltz dostał Oscara. Mnie przeszkadza coś innego - wparowałeś tutaj z prowokującym komentarzem i dziwisz się, że spotkało się to z taką, a nie inną reakcją ludzi. I nie, nie wszyscy są dzieciakami, debilami z IQ poniżej 60 tylko dlatego, że mają inne zdanie niż Twoje - to pierwsza sprawa. Po drugie nie jesteś tu od nikogo lepszy. A po trzecie jeśli czujesz potrzebę nawracania ludzi - zostań misjonarzem i nawracaj ludzi w Afryce.

' Widzę, że dalej jest Wam ciężko zrozumieć, że są osoby na których aktorstwo Waltza nie robi większego wrażenia. Na Filmwebie, to normalka.' - a ja spotykam się kolejny raz na Filmwebie z osobą, która wchodzi na forum [aktora, filmu, serialu], która robi beznadziejną prowokację, która i tak do niczego nie doprowadzi ---- bo ludzie i tak będą uważać po swojemu, a Ty po swojemu. I podkreślam to nie znaczy, że są debilami skoro mają odmienne zdanie, ani nie oznacza to, iż nie znają się na filmach itd. Trudno Ci zaakceptować zdanie innych ludzi?

Sareth

Zgadzam się z tobą, mamy odrębne zdania i powinniśmy je manifestować. Jednakże nie obrażajmy nikogo, to mnie tak denerwuje te kontrowersyjne wypowiedzi. Nie można tak bez pardonu stwierdzić że jeżeli ktoś lubi grę aktorską danego aktora, aktorki to jest debilem i ma totalny brak gustu. To się mija z celem i dobrze że nie tylko ja tak sądzę.

La_Pier

Czyżby pan La_Pier(dne) był napromieniowany ? Swoją błyskotliwą inaczej tyradę powinieneś (przede wszystkim) rozpocząć od porównania Waltza z innymi aktorami nominowanymi w 2009 r. Bo zdaje mi się, że ani Ralph Fiennes ani Willem Dafoe (jak i inni wyżej wymienieni) na takowe nominacje w 2009 r. się nie załapali... Twoja wyliczanka jest zupełnie bezsensowna...

La_Pier

Jak dla mnie to sobie uważaj co chcesz o Waltzu, ni chłodzi mnie to ni grzeje bo niby dlaczego by miało?

La_Pier

dopóki tu nie weszłam myślałam, że wszyscy tak jak ja myślą, że zagrał świetnie... no cóż, myślałam się, ale wg. mnie był razem z Kruger najlepszym aktorem w tym filmie.

La_Pier

Oglądałem Bękarty chyba z 10 razy. I wracam do tego filmu co chwilę. Fantastyczna rola Waltza.

La_Pier

"Bękarty wojny" wprawdzie nie są moim ulubionym filmem (nie ta poetyka)... lecz jednak, moim skromnym zdaniem, to Christoph Waltz na całej długości wygrał swój aktorski POJEDYNEK z Bradem Pittem (który takim znów najgorszym aktorem przecież też nie jest).

Film_Polski

Zgadzam się z La Pierem. Waltz nie zasłużył na Oscara, rola może i dobra, ale na pewno nie na tyle, aby zgarnąć statuetkę!

crusing24

Oscar w pełni zasłużony. W pełni!

crusing24

crusing ja tu przed chwilą napisałem na innym temacie żę fajny koment dałaś a tu debila odwalasz , La Pier myślisz że już łby uzbierałeś to już możesz kaszane odwalać

użytkownik usunięty
crusing24

w takim razie kto był od niego lepszy?

Chociażby Fiennes w "Schindler List". Rola w odmiennej konwencji, ale przewyższająca kreację Waltza ...Sytuacja z nagrodami powinna być odwrotna w związku z ich wykonaniami!

użytkownik usunięty
crusing24

Nie wiem czy wiesz ale Lista Schindlera powstała w 1993 roku a Bękarty wojny 2009 więc raczej Finnes nie mógł zgarnąć Oscara Chrisowi

Dzięki, nie wiedziałem heh:D. Waltz otrzymał Oskara przy dość przeciętnej konkurencji. Gdyby stanął w szranki z lepszymi rolami to wątpię czy zwyciężyłby...Ale to tylko gdybania. Podsumowując: moim zdaniem Waltz nie zasłużył na Oskara tą rolą,(była dobra, ale nie zachwycająca), lecz go otrzymał, większość osób aprobuje ten fakt i ok, niech już tak zostanie. Cześć:)

La_Pier

Jestem bardzo ciekawa, czy w ogóle widziałeś którykolwiek z wymienianych przez siebie filmów, czy też tylko zerżnąłeś tę listę z jakiegoś portalu, po to żeby zrobić "wrażenie" swoją "wiedzą filmową". Żal, żal i jeszcze raz żal :D.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones