Clive BarkerI

7,0
196 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Clive Barker

Clive Barker to świetny reżyser, "Hellraiser" to mistrzostwo, arcydzieło i klasyka w jednym, ale... troszkę zdziwiła mnie ta wiadomość na górze: "zamężny z Davidem Armstongiem " ??? Ale ku przerażeniu zobaczyłem to samo gdzie indziej, np. tu: http://www.horror.webd.pl/sylwetki/barker_clive.php [www.horror.webd.pl/sylw...]
Fragment: " Obecnie mieszka w przestronnym domu w Los Angeles, wraz ze swym mężem, fotografem Davidem Armstrongiem (ślub wzięli w 1998 roku)."

On jest gejem czy co? proszę o wyjaśnienie. pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sanderus

matko.. jakie homofoby z Was...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Krolik_Pudding

homofobia powodem do dumy, homoseksualizm przyczyna seksualnego wyuzdania... matko.. a podobno Polacy to narod tolerancyjny..
Bardzo wspolczuje /szczegolnie Sanderusowi/ takiego ograniczenia. Moze jak dorosniesz zrozumiesz, ze Twoje poglady sa na poziomie 5o latka, ktory nie lubi jakiejś potrawy, "bo nie".

Hank

ja go nie oceniam, ani nie krytykuje, w moim poście umieściłem tylko spostrzeżenie, bowiem czytając wcześniejsze jego książki i te nowsze(z okresu kiedy jest z tym fotografem) oczywiście pomijając książki dla dzieci wydaje mi się, że jest w tym sporo prawdy. Jeżeli nie wierzysz przeczytaj sobie wspomniany "Wąwóz Kamiennego serca" i powiedz, że to normalna książka:D

Krolik_Pudding

Ja tylko przyczepiłem się do stwierdzenia 'pedalskie'. Z jakiej by strony na nie nie spojrzec, jest po prostu obrazliwe.
Czytalem wawoz kamiennego serca akurat w ostatnie wakacje :) fakt, zbyt 'normalna' to ona nie jest (ale i tak dobrze napisana). Tyle ze homoseksualista jest sie raczej od mlodosci, wiec na wszystkie jego ksiazki musialyby ten fakt miec wplyw. Ale coz, prawda jest taka, ze troche ostatnio kieruje sie w taki erotyczny masochizm.

Hank

"Ale coz, prawda jest taka, ze troche ostatnio kieruje sie w taki erotyczny masochizm"

=>no właśnie! - o to mi chodziło!]

"fakt, zbyt 'normalna' to ona nie jest (ale i tak dobrze napisana)."

=>napisana dobrze, a nawet bardzo.

"Ja tylko przyczepiłem się do stwierdzenia 'pedalskie'. Z jakiej by strony na nie nie spojrzec, jest po prostu obrazliwe.'

noom to prawda - pisałem ten post dość późno i nie zwróciłem zupełnie uwagi na ofensywnośc tego wyrażenia - lepiej będzie "gejowska":D

"Tyle ze homoseksualista jest sie raczej od mlodosci, wiec na wszystkie jego ksiazki musialyby ten fakt miec wplyw'

no nie wiem przecież wcześniej był on w związku z kobietą, z którego zresztą ma dziecko, więc chyba dopiero niedawno odkrył swoją prawdziwą seksualność:]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sanderus

A jeżeli chodzi o samą twórczość Barkera to jest doskonała. To podobna sprawa jak z Judas Priest. Doskonała muzyka, ale niesmaczy mnie Rob Halford.

Sanderus

Naprawde nie mam checi dyskutowac na tak niskim poziomie.
Porownywanie pedofilii i homoseksualizmu to wszystko na co stac Mlodziez Wszechpolska?
Poza tym, nie lubie powtarzac tego, co juz zostalo przez innych dobrze ujete:

http://www.filmweb.pl/topic/256805/Mo%C5%BCe+aktor+to+jest+dobry%2C+ale+....html

Moge tylko zadac banalne aczkolwiek uwielbiane przeze mnie pytanie:
"A lesbijek tez nie trawisz?". Nie lubimy tego, czego sie boimy, co sami staramy sie ukryc, badz co jest dla naszego mozdzku za trudne do przeanalizowania. Homoseksualisci, to ludzie jak wszyscy inni.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sanderus

no coz, myslisz identycznie jak MW, wiec nie dziw sie, ze Cie do nich porownuje :) A tak wlasciwie, to co Ci sie nie podoba w homoseksualistach? Milosc nie wybiera :]
Nie komentuje tego textu o Twoim dziecku. Ponizej pasa wszelkich norm dobrego wychowania i szacunku do siebie i rodziny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Hank

skoro tak twierdzisz to pewnie tak jest. Nie jestem z MW bo za katolami też nie przepadam. Wiem że Jezusa ukrzyżowali, znam biblię (to że się nie bawię w katolicyzm nie znaczy że mam jej nie znać). Kultura i szacune? Zdarza mi się. A czy tutaj się to potwierdza czy nie to już nie mnie osądzać. Pamiętaj masz już nie dyskutować. Amen.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
slasherfan

No właśnie i ja myślę to samo. A przykro niech ci nie będzie. Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Sanderus

Zanim zechcesz zamordować wszystkich pedofilii dowiedz się, że z biografii większości (wszystkich??) tych LUDZI wynika, że sami byli molestowani seksualnie w dzieciństwie. Zastanów się nad tym. Współczujesz małym ofiarom ale już dorosłym nie. Będąc wyedukowanym i konsekwentnym powinieneś nienawidzić zarówno pedofilii jak i ich ofiary (czyli przyszłych pedofilii).

Polecam poniższy artykuł.

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/jestem-pedofilem--mam-w-sobie-potwora,59831,1,1 .html

Jeżeli tak bardzo współczujesz tym biednym dręczonym przez wszystkich "ludziom", z których każdy był molestowany w dzieciństwie (skąd ty to wziąłeś?) to przygarnij ich pod swój dach i najlepiej połóż w sypialni razem ze swoimi dziećmi. To nie molestowanie w dzieciństwie sprawia że robi to co robią. To między innymi zasługa takich "humanitarnych" ludzi jak ty. Litując się nad tym czymś dajecie temu czemuś przyzwolenie na to co robi. Karać kogoś za to co być może zrobi????? Poniosło cię. To nie mój tok rozumowania tylko twoja dziwna teoria. A jeszcze dziwniejszy, a nawet niepokojący jest fakt że bierzesz te ścierwa w obronę. Hmm... Zastanawiające.

użytkownik usunięty
Sanderus

No właśnie...

"Hmm... zastanawiające".

To cały Ty i ludzie o Twojej mentalności. Ty nie myślisz, Ty używasz szablonów myślowych. Stąd łatwe do przewidzenie insynuacje.
Odreagowujesz własne frustracje i lęki. Plucie na pedofilii, homoseksualistów, chorych psychicznie, Żydów itd. itp. itd wyuczono takich ludzi jak Ty i teraz zachowujesz się zgodnie z wzorem. Wiesz, że możesz bezkarnie ujadać w tamtym kierunku i z reguły nikt nie ośmieli się sprzeciwić, bo w razie czego zrobisz aluzje. Świat nie jest taki prosty jakim go widzisz, zapewniam Cię. Znam ludzi takich jak Ty. Tu nie liczy się próba zrozumienia zjawiska, przeanalizowania go tylko silne emocje. Poczytaj zanim upublicznisz swoje (czyli z reguły swego najbliższego otoczenia,< czyli nie wiadomo właściwie kogo>)opinie ogółowi. Nie myślisz tylko od razu bredzisz od rzeczy. Nie chodzi tu o dzieci, tylko żeby skanalizować frustracje, pod rzekomym płaszczykiem troski o najsłabszych.

Nie będę z Tobą już dyskutował. Pozostań z "własnym" sposobem widzenia świata. Zapewne ja go nie uzdrowię. Pedofil nie ma wyjścia, ludzie tacy jak Ty chyba (???) mają. Chyba możecie spróbować pomyśleć zanim coś zdepczecie i nawet jeśli czegoś nienawidzicie spróbować to zrozumieć; nie ważne jak odrażające by to było.


"(skąd ty to wziąłeś?)"
To mało ezoteryczny fakt.
Gdybyś jednak chciał się czegoś dowiedzieć:\\
możesz przeczytać:

http://spoleczenstwo.newsweek.pl/jestem-pedofilem--mam-w-sobie-potwora,59831,1,1 .html

albo obejrzeć:

http://www.portalfilmowy.pl/film,22824,1,Uwiklani-.html





"Pedofil nie ma wyjście". Człowieku wybacz, ale każdy sposób usprawiedliwiania pedofilów będzie cię stawiał w moich oczach w jednym rzędzie z nimi. Nie ma usprawiedliwienia dla ścierwa krzywdzącego dziecko. NIE MA.

użytkownik usunięty
Sanderus

No to zmień sobie orientację seksualną, albo kolor włosów lub skóry, bądź też zdolność intelektualną do rozumienia zawiłości i dziwności świata. Zrób to. Przecież "masz wyjście". Pokaż jak stajesz się inny.

Już nic nie musisz mówić. Wszystko już powiedziałeś. Ani pedofil nie zmieni swojej sytuacji egzystencjalnej ani Ty tego nie zrobisz. Nigdy nie zaczniesz myśleć. Akceptuję to. W gruncie rzeczy jest mi to obojętne.

dla ciebie zawiłość i dziwność , dla mnie zwyrodnienie. Nie chciałbym żebyś uczył moje dzieci Żegnam.

użytkownik usunięty
Sanderus

A ja nie chciałbym, żebyś miał dzieci. Żegnam

Ja też. Mogłyby trafić na jakiegoś obrońcę pedofili w twoim stylu. Adios.

Hank

a dlaczego zmuszasz nas do tolerowania ? To neonazistow tez mamy tolerowac ?

Zandarm

Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyiś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają. Tolerancja ma też granice: dotyczy to postaw, które sprzeciwiają się tolerancji. (znajdziesz to w wikipedii)

Zandarm

Co mają neonazisici wspólnego z gejami? 0_o

Tiw

A kogo obchodzi to czy inna osoba jest gejem czy nie? Osobiście wolę czytać książki Clivea Barkera, niż siedzieć i zastanawiać się co on robi ze swoim mężem, gdzie to robi i jak to robi. Osoby będące skrajnymi homofobami jakoś zawsze powodowały we mnie strach. No bo kto przy zdrowych zmysłach potrafi nienawidzieć drugiej osoby tylko ze względu na jego preferencje - chyba tylko osoba która ma problem ze swoimi.
Clive Barker to geniusz, człowiek o tak nieprzeciętnej wyobraźni, o tak ogromnym zasobie słownictwa, że jego książek się nie czyta, je się PRZEŻYWA. Nie widzi się literek, tylko obrazy, słyszy się to co on chce abyśmy słyszeli, nadyma naszą wyobraźnię do takiego stanu, że zaczynamy mieć bóle głowy - a kto nie wierzy to polecam 'Wielkie Sekretne Widowisko' - moim skromnym zdaniem jego najlepsza książka (z tych z którymi się zaznajomiłem), zaznaczając, że jednak jeszcze wszystkich nie przeczytałem. Jeszcze:]
Oczywiście jak każdy miewał lepsze i gorsze momenty, pisał lepsze i gorsze książki, użyczał swoje nazwisko lepszym lub gorszym produkcjom, ale za jego najlepsze dzieła wielu ludzi zawsze będzie mu wdzięcznymi. Tak jak ja jestem. A to czy jest gejem czy nie - zostawiam jemu, jego partnerowi i (niestety) wielu innym sfrustrowanym 'znawcom prawdziwej sztuki':]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pawuloniasty

wstrętny pederasta.

Pawuloniasty

Bo w ideologię nazistowską jest wbudowana wyższość jednej rasy i dyskryminacja innych, co w praktyce (historycznej zawsze!) przekładało się na zagrożenie zdrowia i życia mniejszości politycznych, narodowych i wyznaniowych.
Tymczasem geje i lesbijki propagują tylko i wyłącznie równouprawnienie. Jeżeli ktoś nie chce być gejem to nie musi. Jeżeli ktoś nie chce być nazistą, dostaje po twarzy (vide: organizacja redwatch).

Hank

Więc uważasz homoseksualizm za coś naturalnego?

gaclav3

Tak na dobra sprawę to skoro coś występuje (a że występuje w tym wypadku homoseksualizm to żadne odkrycie) i nie sa to jakieś pojedyncze przypadki to należy to uznać za naturalne. Zwrócić uwagę nalezy na to, że to co uznajemy za "normalne", to gdzie wyznaczamy granice, jest jedynie kwestią kulturową a nie sprawą "prawa naturalnego" (jeden z najgłupszych wynalazków cywilizacji chrześcijańskiej służący do usprawiedliwiania stanu posiadania władzy i zachowania takiego stanu rzeczy). Nasza cywilizacja ma dwa główne źródła: judaizm (ach... teraz niech antysemici się odezwą) i kulturę hellenistyczną (czyli Grecja, a potem Rzym). Nie muszę chyba przypominać o homoseksualnych skłonnościach elit politycznych i intelektualnych starożytnej Grecji? Jakby na to nie patrzec to tym Waszym "pedałom" zawdzięczacie swoją kulturę i religię (mimo iż wywodzi się z judaizmu to taki a nie inny kształt zawdzięcza filozofii greckiej - np. dzieła św. Tomasza to głównie zrzyna z Arystotelesa). Nawet w średniowieczu panowała większa swoboda seksualna niż obecnie - o tym sie nie mówiło, każdy miał własne sumienie. W niektórych kręgach kulturowych (również w Europie) pedofilia też była tolerowana (w tym przez "bogobojnych chrześcijan). (Akurat pedofilia jest bardziej skomplikowana - zależy co pod tym pojęciem rozumiemy; wchodzi tu w grę jeszcze więcej wątków, które nakazują mi potepienie tych aktów).
Rózne rzeczy mogą się mi nie podobać, ale to nie powód żeby wpadać w święte oburzenie. Mnie drażni np większośc ideologii, które przedkładają abstrakcyjne byty ponad człowieka - rzeczy będące ludzkimi tworami, ekstensjami czlowieka przedkłada się ponad niego, uznając za obiektywne i niezależne - zaczynają one być tak traktowane i podporządkowuja sobie czlowieka. Mówię tu o takich ideach jak Bóg, Państwo, Rynek (i jego "Niewidzialna Ręka"), Postęp, Prawo Naturalne. I co mam zrobić jeśli ktoś w to wierzy? Jeśli nie przeszkadza mi żyć i wierzyć w co chcę, nie krzywdzi mnie i innych (akurat uważam, że te rzeczy, kóre wymieniłem, traktowane bezrefleksyjnie krzywdzą ludzi) to jest jego sprawa. Dopóki nikt nie zacznie drugiemu gardła podrzynać to kwestia ma praktycznie wagę kłótni o preferencje estetyczne.

Zandarm

ludzie, to jest kure wsko żałosne.

Podsumuje to tak: jeśli krytykujesz geja za BYCIE GEJEM, to jesteś hipokrytą i rasistą. Zasada jest taka sama - rodzisz się gejem i rodzisz się czarnym. Jeśli obrażasz geja, a czarnego tolerujesz, to jw, kompletny hipokryta z Ciebie.

ORIENTACJI SEKSUALNEJ EIS NIE WYBIERA - i to jest udowodnione naukowo. Polecam zobaczyć filmik na YT dotyczący tego wątku - i tak, jest to NATURALNE. Występuje to wśród zwierząt, znane są też przypadki ludzi starożytnych, cya.

Hank

5o latek ma wyrobiony smak l ma prawo wybrzydzac

użytkownik usunięty
slasherfan

Clive Barker jest gejem i co z tego?To jego prywatna sprawa z kim sypia czy z kim się wiąże uczuciowo.Tutaj oceniamy go jako artystę,jako pisarza/scenarzystę,więc jaki związek ma jego orientacja seksualna z jego twórczością?

Kochani, dzięki ludziom takim jak wy czuję się dyskryminowany. Dyskryminowany, gorszy od innych, jak ktoś wyżej wspominał - czuję się jak jakaś gorsza rasa. Dlaczego? A dlatego, że jestem:
Heteroseksualnym
Białym
Mężczyzną
Nie żydem
Te cztery wymienione przeze mnie "czynniki" są w dzisiejszych czasach gorsze, można takich ludzi mieszać z błotem, natomiast osoby charakteryzujące się odwrotnymi "czynnikami" (wybaczcie, jestem zmęczony i nie mogę znaleźć słowa) MUSZĄ być przez każdego uwielbiane, szanowane i wychwalane w niebiosa, w przeciwnym razie można skończyć w więzieniu.
Dziękuję, naprawdę!

gaclav3

O czym Ty w ogóle piszesz i co starasz się osiągnąć? Cała ta rozmowa zaczęła się od postów jakieś typa o tym, że Barker jest zły, bo jest gejem (tylko bardziej prymitywnie zostało to stwierdzone), a kończy się na tym, że Ty piszesz jak bardzo jesteś szykanowany przez żydów, gejów, komuchów i w ogólę najlepiej całe lewactwo świata. A prawda jest taka, że to nie ma ABSOLUTNIE żadnego znaczenia czy Clive jest gejem, murzynem, czy chodzi w damskich figach po ogrodzie, albo tarza się wysmarowany miodem w tłuczonym szkle. A wiesz dlaczego? Bo jest genialnym pisarzem! Fantastycznym kreatorem światów i mistrzem wyobraźni. A jest dobry w tym co robi bo ma talent, a nie dlatego, że jest gejem. Więc teraz pomyśl/pomyślcie sobie co zrobilibyście gdybyście faktycznie posiadali jakąś zdolność ponadprzeciętną (potrafili śpiewać, pisać, rzeźbić, malować, liczyć, tańczyć itd itp), a potem ktoś stwierdza, że jesteś do dupy bo masz brązowe oczy. Albo blond włosy. Albo krzywy nos. Odstające uszy.
Kogo to obchodzi... tak jak napisał mrblackray - oceniamy go jako artystę... i tyle w tym temacie, to nie jest takie trudne aby to zrozumieć.
I nie piszę tego tylko do gaclav3, gdyż nie znam jego zdania nt Clive'a, ale chyba jest ono dość łatwe do wyobrażenia po tym co napisał, ale jeśli jest inaczej, to szczere sorry. Może tylko obawiasz się zmasowanego ataku gejów, ale szanujesz artystów.
I na litość Pana, Filmweb chyba nie jest po to aby wymieniać się swoimi zdaniami nt. homoseksualizmu, a już szczególnie w kontekście, że ktoś z osób związanych z filmem jest. Jeśli ktoś nie lubi Barkera, bo ma zbyt barokowy styl pisania, albo jego wizje są zbyt pokręcone to spoko. Fajnie, że ludzie się różnią.
Ale jeśli ktoś nie lubi Barkera bo on jest gejem... to gratuluję. Zaiste argument z pierwszej ręki.

Flame_master

Oczywiście moje posty nie mają nic, ale to nic wspólnego z twórczością Barker'a bo bezwstydnie się przyznam, że nawet jej nie znam, a nie zwykłem krytykować czegoś o czym nie mam bladego pojęcia. Włączyłem się jedynie do dyskusji bo homoseksualizm to od kilku lat gorący temat, kontrowersyjny i idealny do dyskusji, a jak każdy mam prawo wyrazić swoje zdanie. Choć ostatnio raczej nie mam prawa... Mniejsza z tym. Racja, zbyt dużo offtopów w tym temacie, ja też się do tego przyczyniłem, więc proponuję zamknąć tę dyskusję bo - jak wyżej wspomniano - to nie jest odpowiednie na to miejsce.
Pozdrawiam.

gaclav3

Masz rację - może róznić nas sposób postrzegania rzeczywistości, albo jego odbioru, ale absolutnie popieram Twoją propozycję aby temat zamknąć, gdyż nie jest to odpowiednie miejsce. Jak widać nie warto nikogo skreślać, nawet jeśli się z tym kimś nim nie zgadza.
Również pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Flame_master

Mam dość homofobówm ręce mi po prostu opadają... Pozdro dla tych tolerancyjnych.

Ujmę to tak: nie interesuje mnie co, kto, z kim i jak robi w łóżku, pod warunkiem, że:
1. Dzieje się to za pełną zgodą obu( ew. wszystkich) stron.
2. Obie( ew. wszystkie) strony osiągnęły pełną dojrzałość płciową.
A o ile mi wiadomo tutaj to się ocenia osoby pod kątem ich twórczości, talentu itede, a nie orientacji seksualnej. A porównywanie homoseksualizmu do neonazizmu czy pedofilii... Chore.

slasherfan

Trochę się pośmiałem trochę popłakałem nad płycizną co poniektórych wypowiedzi.
Panowie nietoerancyjni, tylko jedno zdanie: cierpliwości i wyczekajcie chwili, kiedy znajomy bądź znajoma, których znacie lat kilka lub i kilkanaście a i ich lubicie bądź nawet przyjaźnicie się, okaże się gejem/lesbijką (macie takich choć o tym nie wiecie na pewno {no chyba, że twoim jedynym przyjacielem jest FORUM na internecie])). Nagle wam się odmieni. Przeżyłem, zobaczyłem, niczym się nie zaraziłem, mało tego jestem normalnym i (mam nadzieję) dobrym człowiekiem, bo dotarło do mie, że to co myślałem jest nie tylko głupie, ale i idiotyczne.
Pozdrawiam wszystkich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones