Eli Roth

Eli Raphael Roth

7,3
5 948 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eli Roth

Nie trawię tego gościa za to co mówił o Polaków. Ksenofob i rasista jeden.

FrankSerpico4455

Nie trzeba niczego uogólniać,są ludzie dobrzy i źli w uproszczeniu i raczej tych drugich jest więcej,mówiąc źli mam namyśli egoistów,dbających wyłącznie o siebie.

dominik1980

Ja wiem że byli polacy którzy donosili, nawet wśród partyzantki trafiali się oszołomy które potrafiły do chłopa powiedzieć "dawaj słoninę albo kulka w łeb"...
Ale ten la_mus uogólnia, idzie w modny nurt " dopier_alania Polakom"

FrankSerpico4455

Ja osobiście jestem "zniesmaczony" tym że w szkołach w latach 80-90 karmiono nas banałami,historia często była zakłamana,zresztą nie tylko u nas w Niemczech to już dopiero w szkołach uczono że faszyści byli faszystami a Niemcy,Niemcami jak by w kraju były dwie narodowości.Nie chodzi mi o ocenianie,minęło dużo czasu ale prawda jest dla mnie równie ważna jak patriotyzm...Powinniśmy w szkołach mówić o tym z czego powinniśmy być dumni a czego powinniśmy się wstydzić,choć może tak jest,nie wiem sporo lat mięło od mojej edukacji.

dominik1980

OK. Ja wiem że w niemczech byli przeciwnicy Hitlera(też było ileś tam niemców w obozach) i co ciekawe jestem w stanie zrozumieć te zauroczenie Hitlerem przez niemców (kryzys lat 30 i I wojna upokożyły niemaszków) ale nie interesuje mnie to że po wojnie każdy "był przeciw Hitlerowi" a każdy dziadek z wermachtu "inni zabijali ale ja tego nie robiłem, ja byłem porządni jedyny sprawiedliwy".
Tak jak mówiłem - byli polacy qrwy którzy wsypywali żydków i volksdojcze ale nie można zapominać o TYSIĄCACH porządnych ludzi którzy pomagali...
Niestety teraz jest propaganda dopier_alania Polsce i Polakom. Jestem temu przeciwny....

FrankSerpico4455

To chyba wiadome że nie wszyscy Polacy byli Antysemitami tylko jakaś część i to wcale nie chodziło o to że to byli żydzi tylko dlatego że mieli lepiej ....w tym cały problem.Taką ma naturę część Polaków że nie lubi innych którzy mają więcej pieniędzy,którym lepiej się żyje ....wcale nie chodziło konkretnie o narodowość żydowską tylko bardziej o zazdrość.Żydzi mieli sklepy,fabryki,banki,pieniądze ...żyło im się lepiej i tak powstał antysemityzm...Nikt normalny nie twierdzi że wszyscy Polacy byli źli dla żydów jakaś część społeczeństwa a jaka trudno ocenić po tylu latach.

dominik1980

A to że Kapami często byli żydzi i oni gonili swoich pobratymców do wagonów to co o tym myślisz? Podobno sławny "Pianista" Szpilman był też taką osobą a film to kompletna bajka....

FrankSerpico4455

Teraz to już mało istotne kto kapował,a kto nie,kto był zły a kto dobry ....Ludzie w PRL zakładali teczki na swoich sąsiadów a nawet byli zdolni kapować na swoich bliskich....ludzi nie zmienisz...

dominik1980

"Teraz to już mało istotne kto kapował,a kto nie" no chyba nie bo ja sądzę że jak Polakom się wypomina to warto sobie przypomnieć że inni też krsytaliczni nie są XD Polacy się ciągle samobiczują a inni właśnie odwrotnie..

FrankSerpico4455

Ty się o P

dominik1980

eee wat?

FrankSerpico4455

Ty się o Polaków nie martw.Jesteśmy raczej roszczeniowi a nie empatyczni w firmach jeden,drugiemu wilkiem jest.Nie sądzę żeby nasze społeczeństwo było zdolne do "biczowania się "wielkich wyrzutów sumienia...

Alex_Tyler

Prawda w oczka kole co.
Prawdziwy patriota potrafi stawić czoła prawdzie, a nie modyfikować historię dla własnego światopoglądu jak antypolski OP. Wstyd.

szynszel

Błagam cię, tylko Polacy mają te swoje "moja wina". Amerykanie, Rosjanie, Niemcy NIGDY nie będą mówili o swoich zbrodniach albo błędach to czemu ja mam mówić?

Alex_Tyler

Judejski śmieć i tyle. Niech się wypcha marny aktorzyna i reżyserek XD

Alex_Tyler

Błądzić jest rzeczą ludzką, A on chciał byc ludzki wiec zbłądził. Przestańcie psioczyć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones