Krystyna Feldman

Krystyna Zofia Feldman

8,3
9 392 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Feldman

Ona jest wyżej niż np. Nicole Kidman, Penelope Cruz, Audrey Hepburn.
Pomyśleć że jest w pierwszej dziesiątce z aktorkami znanymi być może na całym świecie.

Anaissa

Swoją drogą kto to jest Audrey Hepburn? Nie znam kobiety, a jeśli jest dobra, to odrazu powinnam skojarzyć. No trudno, może mało filmow obejrzałam, to nie wiem.
Dlaczego Krystyna Feldman jest tak wysoko? To chyba proste, widocznie jest lepsza od tych aktorzynek. Nicole Kidman we wszystkich filmach gra sceny rozbierane, erotyczne, to jest już chore.. przesada.

oallaa13

Poczytałam trochę o aktorce, którą skrytykowałam, zwracam honor.. nie powinnam się wypowiadać ani negatywnie, ani pozytywnie.

oallaa13

Że lepsza? Może raczej - polska. Bowiem te wszystkie aktorki są również genialne. A co do Kidman - widziałem ją w kilku filmach, i nie licząc "Moulin Rouge" zachowywała się przyzwoicie ;] A w MR to taka rola była, więc ciężko mieć do niej pretensje.

oallaa13

Nie wiesz kto to Audrey Hepburn? I ten Twój awatar. Zmień go natychmiast, jest pseudoartystyczny.

Cerpth

Specjalnie taki awatar, żeby irytować takich ludzi jak ty:)

oallaa13

Jak mnie nie znasz, to nie pisz "takich ludzi jak ty". I nie dlatego ustawiłaś ten awatar.

Cerpth

Co za awatar. Zmień go.

oallaa13

Jesteś tępa. Napisałaś to tylko dlatego, bo ja tak napisałem, a naprawdę nie przeszkadza Ci on. Twój owszem, jest patetyczny i brzydki.

PS
To Klimt, ale nie ma możliwości, żebyś miała o nim pojęcie. Stąd to głupie pytanie "co to za awatar".

Cerpth

Wyzywać możesz kogo tylko zechcesz, ale nie mnie, nie życzę sobie tego. Wróć do szkoły podstawowej choć po troszkę kultury, bo chyba zapomniałeś tego "zapakować" ze sobą.

Cerpth

I naucz czytać się ze zrozumieniem. Nie napisałam: "co to za awatar?", tylko "co za awatar". Jedno słówko, a zmienia wiele w tym przypadku. W moim miał wyrazić pogardę wobec ciebie i tego jak się zachowujesz.

Cerpth

sama jesteś tępa Cerpth o.o
ogarnij się i nie rzucaj wyzwisk do przypadkowych osób dziewczynko, przepraszam..."ARTYSTKO"

MeMarie

Jesteś tępa. Jeśli przypadkowa osoba jest tępa, to jej to mówię. I nie nazywaj mnie artystką w cudzysłowiu, ignorantko.

PS
Widziałam twoje filmy ocenione na 10 i stwierdzam, że jesteś bezguściem. Zazwyczaj nie kieruję się ocenami, ale w tym przypadku są to tak kiepskie pozycje, że muszę. Nie odpisuj.

Cerpth

Nie mogę sobie wyobrazić, że takie niemiłe stworzenie jak Ty chodzi jeszcze po świecie. Każdemu dokoła rozkazujesz i próbujesz narzucić nawet własne gusta. Pozostaje mi tylko nadzieja, że się nie rozmnożysz i nie przekażesz podłych cech potomstwu.
Ależ tak, przecież "artyści" zawsze byli indywiduami...och ach...
Haha tak, wszyscy jesteśmy tępi, bo mamy pseudoartystyczne awatary, nicki bez polotu i nie podniecamy się jakimś gównianym obrazem z gołymi cyckami.
Nie obchodzi mnie co myślisz o moich filmach, więc zachowaj te śmieszne uwagi dla siebie. Może na facebooku też już mnie wypatrzyłaś? ;>
A tak pozatym to chyba nie wiesz co to znaczy być tępym, więc może przerwij na chwile swoje artystyczne wzdychania i zajrzyj do słownika. A jak już się dowiesz ocb to radzę postawić sobie pytanie "I co z tego, że ktoś z Internetu jest tępy? Czy muszę być taką głupią suką, żeby to każdemu rzucać w twarz podczas gdy nie zamieniłam z nim ani słowa w realnym świecie?"

MeMarie

To nie "jakiś gówniany obraz z gołymi cyckami", tu chodzi o formę tego obrazu, kunszt malarski. Jesteś tępa, bo widzisz w nim tylko gołe cycki, jak trywialny plebs. Jesteś po prostu tępa, ale raczej tego nie zrozumiesz, to jedna z cech tępaka - nie zrozumie, że jest tępy. Nie pisz.

PS
Nie zwracaj się do mnie w formie żeńskiej.

Cerpth

Prawdziwy tępak nie rozumie, że każdy widzi rzeczy z różnych perspektyw i nie ma rzeczy obiektywnie wspaniałych czy tzw. ładnych.
Ale właściwie to nie obraz oceniam tylko twoje zachowanie i szczerze nie interesuje mnie on. Forma może i jest interesująca jednakże ogół...no cóż.
Widac nigdy nie spotkałaś...och przepraszam, myślałam, że tylko dziewczyny bywają takie nawiedzone...spotkałeś się z regułą iż o gustach się nie dyskutuje. Ale nie mam zamiaru prowadzic rozmowy na tzw. poziomie z kims tak wstretnie traktującym innych jak ty.
Nie pisz, bo sobie krzywdę robisz.

MeMarie

''Forma może i jest interesująca jednakże ogół...no cóż.''

No coz??? Jak piszesz a, to napisz b.

''Widac nigdy nie spotkałaś...och przepraszam, myślałam, że tylko dziewczyny bywają takie nawiedzone...spotkałeś się z regułą iż o gustach się nie dyskutuje.''

Pewien idiota dawno temu wymyslil to porzekadlo i kazdy go teraz uzywa, nie znajac jego autora. Mam to w dupie, czy zyl 2000 lat temu. O gustach sie dyskutuje, bo niektore sa paskudne, wiec nie mozna przejsc obok nich obojetnie. Nie traktuje wstretnie ludzi, ktorzy na to nie zasluguja.

PS
Nie mam polskich znakow.

oallaa13

Lepsza?? Chciałaś powiedzieć dlatego, że jest Polką. Ot co.

Kaineko

Co to ma do rzeczy?

oallaa13

Ma i to wiele.

Kaineko

Wytłumacz mi, bo widocznie jestem za głupia, żeby to zrozumieć jaki to miało wpływa na mają ocenę.

oallaa13

Tak ciężko spojrzeć w przeszłość? To aż takie trudne jest?

Kaineko

Tak naprawdę nie rozumiem o co Ci chodzi, czy myślisz, że według mnie Krystyna Feldman jest lepsza od innych aktorek, ponieważ jest/była Polką?

oallaa13

Czy trzeba wszystko mówić wprost? Ciężko użyć 1.5 kilogramowego mózgu i ruszyć swoje szare komórki? o.O Jak widać - tak.

Anaissa

bo to Polska głosuje :):)

dodzia

Taaaak ;)

Dragit17

Dokładnie..

Anaissa

może nie była fenomenalną aktorką, ale była dobra. Te hollywoodzkie produkcje na łeb nam biją. Dobrych aktorów jest wiele, tych hollywoodzkich jak i innych. Przejrzyj biografie pani Krystyny, a sam zauważysz, ze za samo swoje życie zasługuje na to miejsce. Nie mierz aktora miarą ilością zagranych ról w wielkich produkcjach i upodobaniem fanów. Fakt faktem wysoko, ja bym sam umieścił ją między 15-20 pozycją.

films100

no właśnie też tak uważam

films100

A co z innymi genialnymi aktorkami starej daty ze Szwecji, Belgii, czy Francji? Nie da się stworzyć rzetelnego rankingu.

Cerpth

na największym portalu (bo amerykańskim) imdb czemu nie ma "genialnych aktorów starej daty ze Szwecji, Belgii, czy Francji" ?

films100

Bo ludzie współtworzący rankingi to zwykli zjadacze chleba, niemający pojęcia o kinie zagranicznym.

Cerpth

wytłumaczenie jest prostsze myślałem, że sam do tego dojdziesz. skoro jest to Polski portal z przeważająca liczebnością naszych rodaków nie ma co się dziwić że znane są przede wszystkim polscy ludzie kina i ci znani zagraniczni. założę się ze te wymienione kraje tak samo znają naszych aktorów jak my ich. jeśli są jacyś aktorzy którzy zasługują na uwagę to możesz ich zwyczajnie umieścić na portalu (zgłosić taką osobę + umieszczając twoja obszerna wiedzę o nich). trudno jest znacz wszystkich, a szczególnie tych których filmy nie były nawet dystrybuowane w Polsce. Robisz szum, a ja niepotrzebnie odpowiadam, a sam nie znasz tych osób, o których mówisz.

films100

Przepraszam, ale gdzie napisałem, że mam obszerną wiedzę na temat zagranicznych aktorów? Nie imputuj.

To, że niekompetentni ludzie mają moc do rozmieszczania aktorów w liście nie usprawiedliwia rankingu. W dalszym ciągu jest on nierzetelny.

"skoro jest to Polski portal z przeważająca liczebnością naszych rodaków nie ma co się dziwić że znane są przede wszystkim polscy ludzie kina i ci znani zagraniczni"

Sam potwierdzasz moją teorię. Nie ma się co dziwić, że rankingi na portalach społecznościowych są gówno warte.

Anaissa

Pani Krystyna ze swoim talentem nie miała prawa się wybić w czasach w których żyła. Uważam że przewyższa o klasę aktorki plastikowego Hollywood które po prostu w dużej mierze są wspierane przez technologie a nie prawdziwy talent! Dziś nie liczy się talent tylko ładna buzia i fajna pupa, film ma dużo zarobić a nie być dobry.

Nie krytykuj aktorki skoro grała w mało znanych filmach a kojarzysz ją pewnie tylko ze świata według kiepskich. Nie trzeba grać w filmach typu Ojciec Chrzestny czy Gwiezdne wojny żeby być dobrym aktorem i to dlatego Pani Krystyna ma tak wysokie miejsce na liście aktorek.

Popularność nie równa się klasie aktora :) pozdrawiam

Anaissa

No jasne - najlepsza polska aktorka, 4ta na świecie - takie jaja to tylko na FW :)

Anaissa

Jestem ciekawa, którą pozycję miała przed śmiercią... :)

Anaissa

Ciekawy jestem w jakich to filmach tak zachwyciła filmwebową społęczność........

udun17

a dlaczego w rankingu maja znajdowac sie wyłaczenie aktorzy zagraniczni? Filmweb to w koncu polski portal, wiec nie rozumiem czemu mielibysmy umyslnie pomijać nasz rodzimych aktorów?

domarka

Pani Feldman nie zasłoguje na wysokie miejsce.Jej role to są w lwiej częsci drugo bądz nawet trzecioplanowe.
Prawie każdy ją zna z prostackiej roli w prostackim serialu.

udun17

A czy grając rolę drugoplanowe, bądź trzecioplanowe nie można wykazać się wysokim kunsztem aktorskim? :)

Anaissa

moze dla tego ze Pani Krystyna była fenomenalną aktorką z którą owe panie równać się nie mogą? polecam coś więcej niż tylko żałośni Kiepscy :]

wild_wolf

Popieram!

Anaissa

Nie wiem co ona tutaj robi. Skoro jest na 4. miejscu to powinna być dosyć rozpoznawalna, a nie wydaje mi się żeby tak było.

Anaissa

kiedyś byśmy ją rozjechali na pasach ze starych sie śmiała ha ha
dawać jej 10! na pewno więcej polaków oglądało z uśmiechem na ustach "babke kiepską" niż jakąś tam nicole kidman czy portman to jest Polski rankig nie światowy

Anaissa

A przepraszam bardzo, to że pani Krystyna to polska aktorka to od raz jest gorsza od wymienionych przez ciebie aktorek? Czy to co amerykańskie jest z góry uważane za lepsze? Dlaczego ja się pytam? Przez Polaków pani Feldman uważana jest za bardzo dobrą aktorkę (i słusznie bo na to zasłużyła) sądzę że ważne są właśnie umiejętności aktorskie a nie popularność produkcji na skalę światową, w których zagrała choćby pani Nicole Kidman. I nie zrozum mnie źle, bardzo je sobie cenię, ale nie można porównywać polskich aktorek do amerykańskich, których filmy są znane na całym świecie. Jesteśmy w Polsce i trzeba doceniać również naszych polskich aktorów, a przynajmniej tych dobrych, bo takich jest u nas niestety mało...

Anaissa

Mi jest obojętna , ale ta ocena... a to miejsce a co z Sigourney Weaver,Scarlett Johansson,Emma Thompson,Elizabeth Taylor,Nicole Kidman,Catherine Zeta-Jones,Helen Mirren,Milla Jovovich,Kristin Scott Thoma,Reese Witherspoon,Jennifer Aniston,Salma Hayek ? One wszystkie zasługują na 5 miejsce a nie jakaś prostacka ( może złe określenie) aktorka nie grająca żadnej lepszej roli i taka którą większość zna jedynie z Kiepskich!!! Ta rzecz jest najbardziej wkurzającą na tym portalu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ELIKA_

to jest twoja skromna opinia nie podniecaj sie tak ;]

maklejn

Właśnie nie podniecajcie się...

ELIKA_

Taka obojętna, że aż jeden dałeś. Nie oglądałam jeszcze faktycznie filmu z panią Feldman, więc nie oceniam. Ocenianie tylko po "Kiepskich" jest chore, jednak tak nienormalne jak Twoja ekscytacja i "obojętność" względem pani Feldman na miarę 1. Zauważ jak mało osób ją oceniło, więc może jest więcej ludzi, którzy widzieli ją gdzie indziej niż na wózku inwalidzkim w Polsacie przed 20.

jotce

Polecam "Mój Nikifor"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones