Paul Greengrass

7,5
1 975 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Paul Greengrass

to i tak nie mogl sie powstrzymac przed kilkoma bledami, jak chocby strasznie szybko ujecia, no do cholery ja tam malo co zdazylem wylapac.
facet jest do niczego
1/10 za spieprzenie najlepszej serii sensacyjnej wszech czasów

soledad

Masz rację. Te jego zdjecia z ręki sa okropne.

soledad

Nie masz racji.












TheJungle

Zgadzam się.

soledad

Po pierwsze najpierw przeanalizuj technikę jaką Greengrass robi filmy. Założę się o grubą kasę że za jakieś 3-4 lata większość filmów sensacyjnych będzie robionych w takim samym stylu, ma to sens i jest w tym jakaś myśl. Nie mów tez że spieprzył najlepszą serie wszech czasów bo to jest Twoje zdanie.

Dla mnie krucjata jest świetnie dynamicznie zrobiona. Ultimatum również. Jeżeli wolisz sposób prowadzenia narracji Douga Limana (tragiczny dodam) to proszę...możemy sobie porównać "Lot 93" z dajmy na to "Panem i Panią Smith" świetny kontrast...

_GuZiEc_

Zgadzam się całkowicie że Liman totalnie spierdolił Tożsamość, i tyle, Greengrass o niebo lepszy

_GuZiEc_

'Tożsamość' miała swój klimat (a dla mnie klimat w filmie to coś najważniejszego, bo pozwala wrócić do niego po jednokrotnym obejrzeniu), czego nie ma we takiej skali w Krucjacie czy Ultimatum. Ale części reżyserowane przez Greengrass'a są bardziej widowiskowe (czyt. czaderskie). Byłby genialne, gdy nie błędy scenariuszowe... no i nieco więcej klimatu (hehe)

soledad

Jak dla mnie to "Krucjata" i "Ultimatum" były lepsze od "Tożsamości". Była szybka akcja, nawet przez chwilę się nie nudziłem przy nich, ba, powiem nawet że "Krucjata Bourne'a" o najlepszy film akcji jaki oglądałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy!!

użytkownik usunięty
soledad

bezedura !!!

to właśnie dzięki niemu ta seria stała się tak dobra, a te chaotyczne ujęcia wcale nie są takie chaotyczne jak ci się wydaje, obejrzyj sobie akcje na dworcu Waterloo w Ultimatum albo jakikolwiek pościg w obu częściach, to machanie kamerą byle jak i byle gdzie tylko kawał ciężkiej roboty logistycznej i operatorskiej!!

użytkownik usunięty

* miało być "to NIE machanie kamerą byle jak i byle gdzie tylko kawał ciężkiej roboty logistycznej i operatorskiej!!"

soledad

fakt Tożsamość bardziej mi sie podobała ale bez przesady reszta nie jest sperdolona. możesz byc zły ale stary uspokój się.
Peace

soledad

Gratuluję umiejętności oceny reżysera po obejrzeniu 2 filmów. Co do uzasadnienia, to popracuj nad lepszym zamiast przyznawać się do ograniczonej zdolności percepcji pisząc "malo co zdazylem wylapac".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones